FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka Check Engine
Autor Wiadomość
wezyk123 
nówka sztuka ;)

Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Chorzów
Wysłany: 01-11-2007, 19:07   kontrolka Check Engine
   Bolid: Seicento 900 + Podtlenek Azotu:):):)


Witam, posiadam Seicento 900 na Gazie.. i zawsze po przełączeniu na Gaz zapala mi sie kontrolka czek.... Gazownik wyjaśnił mi, ze po przelączeniu na Gaz zostaje odcięty wtrysk, czy dopływ paliwa. W tym momencie komputer otrzymuje sprzeczne informacje: z jednej strony odcią dopływ paliwa, a z drugiej silnik pracuje.. i dlatego zapala sie kontrolka czeku. Wydaje mi sie to dośc logiczne. Dodam, ze po przekręceniu kluczyka czek zapal sie, i gaśnie...a na bennzynie wogóle mi sie jeszcze nie zapalił. Wczoraj byłem na przeglądzie okresowym, i dowiedizałem sie od diagnosty, ze w żadnym sejku z gazem, którego diagnozowali, nie palił sie czek na Gazie... i nie przepuścili mi go. Przeciez to bezsens....jeżeli kontrolke wogóle odłącze, to strace kontrole nad silnikiem, i nawet jak mi sie coś z nim stanie, to nie rozpoznam tego:/ Co o tym myślicie, i co radzicie zrobić??
_________________
http://www.centomania.pl/...a&user=wezyk123
 
 
 
plusme 
nówka sztuka ;)

Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 1
Skąd: Tczew
Wysłany: 01-11-2007, 21:46   
   Bolid: Seicento SX '99 benz+gaz


Po pierwsze! Co ma diagnosta do tego, że świeci się kontrolka check engine? NIC! Jego zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu tj. sprawności hamulców, zbieżności, luzów, poprawności ustawienia i działania świateł, spalin itp.! Nie ma on prawa nie podbić przeglądu okresowego jeżeli te wszystkie rzeczy są ok! Nie powinno go interesować czy pali się check czy nie! Normalnie się wkurzyłem. Ja bym poprosił o jego dane i zainterweniował ! Jeżeli masz oczywiście sprawny samochód. A co do checka na gazie... Masz zainstalowany podstawowy komputer do gazu, który nie wprowadza do komputera sygnału, że wtryski pracują. Dlatego pokazuje się check. Prowadzę pośrednictwo sprzedaży samochodów i często się z takimi przypadkami spotykam. Nie jest to nic złego. Tak da się jeździć i ja bym tego nie zmieniał tylko zmienił diagnostę. A jeżeli już chciałbyś to robić to wystarczy zmiana sterownika od gazu ale to koszt ok 250zł. Podobno na sterownikach Elpigazu i Bingo check gaśnie. Ale to musiałbyś sie już dowiadywać sam. Pozdrawiam!
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 01-11-2007, 22:10   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


wezyk123 napisał/a:
i co radzicie zrobić??

powiedzieć diagnoście że jest idiotą

jak kolega wyżej napisał, raczej nic mu do tego że się świeci marchewa jeśli wszystko inne jest ok
_________________

Ostatnio zmieniony przez Ciacho 01-11-2007, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 01-11-2007, 22:11   
   Bolid: SC 1.1 SPI


plusme napisał/a:
Co ma diagnosta do tego, że świeci się kontrolka check engine?


9. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA
6. W pojazdach wyposażonych w pokładowy system diagnostyczny typu OBDII/EOBD występowanie zarejestrowanego kodu usterki sygnalizowanego kontrolką MIL przy jednoczesnym prawidłowym działaniu jej obwodu. Nieprawidłowe działanie elementów odpowiedzialnych za ograniczenie emisji substancji szkodliwych dla środowiska ...

pelna wersja http://www.patronat.pl/Ak...03-227_2250.htm
Jak sie uprze - nie popusci - ja mu sie nie dziwie (niezla posadka :mg: )
Pozostaje wiec znalezc kogos "rozsadniejszego" , albo podjechac na stacje "pod fajrant" - nieraz skutkuje.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ADAMSKY 01-11-2007, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 01-11-2007, 22:14   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


a no to super :/ w 900 chyba jest EOBD, więc by sie zgadzało dlaczego tak postąpił diagnosta...
_________________

 
 
dziadek 
nówka sztuka ;)

Wiek: 50
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: płońsk
Wysłany: 02-11-2007, 18:04   
   Bolid: seico 1.1


witam, świecąca kontrolka chek engine w seicu zasilanym gazem świadczy o źle dobranej i założonej instalacji lpg. Ten sam problem miałem u siebie. Gazownik zaoszczędził sobie wydatków i nie założył wszystkich emulatorów OBD, to spowodowało złą pracę całej instalacji, strzały, gaśnięcie na skrzyżowaniu, przepalanie gazu. Przejrzyj sobie fora lpg, to bardzo pomoże i wracaj do "fachowca" od gazu. Opierdol go i niech poprawia spaprana robotę. Ja zrobiłem to samo i już mam 60 tyś przejechanych na lpg bez najmniejszych problemów. Taki stan jak opisujesz może doprowadzić do awarii komputera, katalizatora lub wtrysków. Niestety jeszcze nie wszyscy gazownicy przestali na nas "oszczędzać".

pzdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum