FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótsza skrzynia
Autor Wiadomość
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-02-2020, 22:24   Krótsza skrzynia
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Szykuje mi się wymiana sprzęgła w tym roku i tak się zastanawiam czy nie wymienić sobie skrzyni. Nie dlatego że coś ze starą jest nie tak, powiedziałbym nawet że jest w niemal idealnym stanie (nie wyje, nie grzechocze, biegi wchodzą ok). Po prostu trafiła mi się ta najdłuższa, jaka była przy silniku 1.1. Zwłaszcza piątka jest niesamowicie długa, dobra do jazdy autostradowej, ale poza tym właściwie mało użyteczna. Byle większa górka przy 90-100 km/h i już trzeba redukować, a na czwórce przy takiej prędkości silnik pracuje dość głośno. W sumie jazda po takiej zwykłej krajówce, gdzie co chwila dołki i górki, to jest trochę mordęga na dłuższą metę.

Wiem że tych skrzyń do silnika 1.1 to było chyba kilka, a ponoć można jeszcze włożyć coś z innego fiata (punto/stilo). Sportingowa raczej odpada, jest masakrycznie krótka. Przydałoby się coś, co ma najwyższy bieg o takim przełożeniu, jak mniej więcej pół "odległości" pomiędzy 4 a 5 z tej najdłuższej skrzyni. To byłoby idealne rozwiązanie. Podpowie ktoś czego szukać i czy przy okazji trzeba będzie coś rzeźbić, np. zmieniać mocowania, półosie albo wybierak? Bo mam tą wersję z wstecznym podciąganym pierścieniem. Idzie w ogóle jeszcze kupić coś, co jest niezajeżdżone?

Ogólnie jeśli finanse pozwolą, to chciałbym zdobyć odpowiednią skrzynkę i zawieźć ją mechanikowi, gdy będę dawał sprzęgło do wymiany. Znajomy macher powiedział, że nie policzy mi nic więcej za taką przekładkę, bo i tak trzeba zdemontować starą skrzynię przy robocie sprzęgła. A lepszej okazji żeby zrobić swap skrzyni już raczej to autko mieć nie będzie.
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 26-02-2020, 10:44   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


Jak masz wsteczny podciągany to klękajta narody.

IMO chyba dla Ciebie najlepsza by była szóstka
pasowna z punto 1.1/1.2/1.4 16v, oraz ze stilo 1.2/1/4 16v i palio 1.2
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-02-2020, 16:33   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Gdyby dało się wsadzić szóstkę, to byłoby zdecydowanie najlepiej. Dlatego że mimo wszystko czasem jeżdżę po A4 i tutaj ta długa piątka się sprawdza, można sobie naginać non stop 110 km/h, ekonomicznie i względnie cicho (szum powietrza jest wciąż głośniejszy niż silnik). Brakuje tylko czegoś pomiędzy czwórką a piątką, do jazdy po zwykłej krajówce 90-100 km/h, żeby na każdej górce nie trzeba było redukować, albo słuchać wycia silnika na czwórce.

Ta skrzynia szóstka podchodzi bez jęków, czy trzeba coś rzeźbić przy poduszkach albo dzwonie? Pewnie trzeba będzie zmienić wybierak, a czy półosie podpasują z "długiej" piątki z podciąganym wstecznym? Bo ogólnie nie mam zbyt dużych możliwości by samemu to dłubać, znajomy majster mi to wstawi przy wymianie sprzęgła, tylko wszystko musi spasować w miarę plug and play.
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 27-02-2020, 10:43   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


półośki zostawiasz swoje. Co do wybieraka nie jestem na 100% przekonany, ale na pewno podchodzą te skrzynie bez problemu
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
centoo 
Nałogowiec

Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 141
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2020, 20:17   
   Bolid: sCento


Ja mam krotka ale moja to typowa upalara chodz zrobilem nia 300km za jednym razem przy 90 mam 4tys obrotow :D na 6b :grin: :grin: :grin:
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2020, 22:46   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Mam jeszcze pytanko w kwestii technicznej. Czy jak złożę siedzenia to skrzynkę dam rady zapakować do tyłu i sobie przywieźć? Bo gdybym kupował to raczej tylko taka opcja transportu wchodzi w grę, nie zamierzam płacić 150zł za kuriera :D

W dziale Tuning dałem jeszcze zapytanie w kwestii ewentualnego modu fabrycznej skrzynki, w celu założenia krótszej piątki. Gdyby ktoś coś, to zapraszam tutaj: http://seicento.com.pl/to...gu-vt372880.htm ;)
 
 
centoo 
Nałogowiec

Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 141
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2020, 18:52   
   Bolid: sCento


Bez problemu sie zmiesci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum