FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łożyska???
Autor Wiadomość
DUDU$ 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 01-09-2007, 20:10   Łożyska???
   Bolid: Fiat Seicento 0.9l


Wiatm Was Koledzy!

Dzisiejszego dnia pojawil sie nowy problem w moim z deko wysluzonym bolidzie (102tys km).
Otoz cos zaczelo brzeczec, trzec przy zawracaniu np. na parkingu i to bez wzgledu w ktora strone skrecam (kola przy duzym skrecie ale nie max), ale na biezniku i na wewnetrznej stronie kol nie ma zadnych zarysowan.

Zauwazylem takie szumy jak puszcze autko z gorki na luzie, tak jakby cos tarlo ale nie piszczy. Szum robi sie bardziej doniosly, gdy zwieksze predkosc tak pow. 60km/h i zaczyna brzeczec, i jest staly nawet gdy zdejme kopyto z pedala.

Czy to łozyska, czy cos jeszcze innego?
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 01-09-2007, 20:14   
   Bolid: SC 1.1 SPI


DUDU$ no po objawach to ja obstawiam jednak lozysko - jesli do tej pory nie wymieniles to jest okazja i najwyzszy czas. Pamietaj jednak ze tylko moge zgadywac bo rownie dobrze moze to byc szum np zapieczonuch klockow lub nawet samych opon co jednak wykluczam.
_________________

 
 
 
DUDU$ 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-09-2007, 20:22   
   Bolid: Fiat Seicento 0.9l


Mowisz z zapieczonych klockow? Ale autko mi sie rozpedza jak sie kula z gorki na luzie. A orientujesz sie i le moge wylozyc na lozyska?
 
 
djradus 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-09-2007, 09:40   
   Bolid: Fiat Seicento S 1.1 MPI


Jeżeli masz model autka gdzie łożyska są wprasowywane to raczej będzie to droga zabawa.
Ostatnio dowiadywałem się w sprawie mojego. Łożysko zamięnnik koszt od 65 zł/szt w ASO a robocizna jednej strony to około 110 zł.
Mój sejek ma wprasowywane łożyska może w Twoim da się to zrobic domowym sposobem.
_________________

 
 
 
DUDU$ 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-09-2007, 10:07   
   Bolid: Fiat Seicento 0.9l


No to "ŁADNIE" :evil: , a powiedz mi po czym poznac cy te lozyska sa wprasowywane, ja mam Seja z 1998 r.
 
 
djradus 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-09-2007, 11:27   
   Bolid: Fiat Seicento S 1.1 MPI


Tak czytałem w książce "Sam naprawiam Fiata Seicento" i było to ogólnie napisane o modelach 899 oraz 1100. Mój wujek, kiedy wspomniałem mu o tym, że coś huczy mi w kołach podczas skręcania, powiedział że to łożyska i że raczej sam tego nie zrobi bo w Fiatach są one wprasowywane w piastę.
Najlepiej to zadzwoń do ASO u siebie w regionie i podaj typ i rocznik samochodu, na pewno powiedzą Ci czy potrzebna jest prasa i jaki jest koszt takiej naprawy. Ewentualnie proponuję popytać po nieautoryzowanych stacjach, bo może być taniej.
Same łożyska to pryszcz, najgorsza to ta robocizna.
Widziałem też tutaj na forum że ktoś opisywał samodzielną wymianę łożysk, poszukaj, bo może jestem w błędzie. Na 100% wiem że w moim 1,1 MPI są wprasowywane i w garażu tego nie zrobię.
_________________

 
 
 
djradus 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-09-2007, 11:47   
   Bolid: Fiat Seicento S 1.1 MPI


A tu masz linka do tematu:
http://www.seicento.pl/te...F3%B3+przednich
_________________

 
 
 
simko1 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 7 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 37
Skąd: Brzeszcze
Wysłany: 10-03-2008, 19:38   
   Bolid: 1.1 SPI


UFF...
odkopałem kartofla :grin:
Powyższy link nie działa, więc mam pytanie jak wymienić samo łożysko w piaście przedniej i czy w ogóle jest to możliwe bez prasy(czy sam wbije i wybije łożysko z piasty?)bo za cenę całej piasty(1szt.) kupię 2 łożyska i wymienię z obu stron. SEJ z 99 1.1spi
Pozdrawiam

[ Dodano: 11-03-2008, 13:30 ]
Podpowie ktoś coś lub jakiegoś linka zamieści?

[ Dodano: 13-03-2008, 09:37 ]
Widzę że nie ma osoby która by na ten temat coś wiedziała,szkoda będe chyba zmuszony całą piastę kupić.Może jak teraz przeniesie na początek to jeszcze znajdzie się ktoś co pomoże.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez simko1 10-03-2008, 19:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum