FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sprzęgło - czy wszystko jest OK?
Autor Wiadomość
wojtek12321 
Nałogowiec

Pomógł: 65 razy
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 443
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 16-02-2021, 16:30   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX


mario91 napisał/a:
Miałbym stówę drożej, ale przynajmniej w razie fakapu cała gwarancja byłaby realizowana przez mechaniorów. Choć pewnie za 2x robociznę i tak bym musiał dać z własnej kieszeni, chyba że chciałoby im się kopać z dostawcą części o zwrot kosztów.
Nie wiem jak to jest z tą gwarancją "warsztatową", ale troszkę dawniej temu naprawiali mi w seicento uszczelniacze półosi w skrzyni biegów bo wyciekł olej. Było na tą naprawę rok gwarancji, oczywiście faktura i wszystkie inne "kwitki". Robota w serwisie Fiata, bo jeszcze był taki u nas. Po ośmiu miesiącach zaczęło znowu cieknąć z jednej półosi, byłem na wymianie oleju u nich i pokazałem im że znowu cieknie. Nie miałem już tych faktur i innych bo gdzieś przepadły. Ale nic to nie szkodziło, pracownik spojrzał "w komputer" sprawdził kiedy to było i od razu umówi termin kiedy to mogą zrobić. Za dwa dni auto było naprawione "na gwarancji" całkowicie bezpłatnie, tylko nowa faktura na tą naprawę, którą również obejmowała roczna gwarancja (już tylko na ten dany uszczelniacz). Było to dawno, nie wiem jak jest teraz z takimi sprawami...
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-02-2021, 01:27   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Mi gwarancji odrębnej na robociznę żadnej nie dali. Pytałem i gość powiedział że obecnie w ramach przepisów UE jest 2 lata rękojmi, co wychodzi na to samo. Z tego co wiem nie trzeba nawet mieć faktury ani paragonu, wystarczy wyciąg z karty płatniczej. Ale fakturę imienną wziąłem na wszelki wypadek. Tylko że mi nie robiło tego ASO na "ichniejszych" częściach, tylko niezależny warsztat i bebechy dostarczyłem im samodzielnie. Kupione z pewnego źródła gdzie zaopatruję się od lat, ale jak dziś wszystko wykonują skośnookie chłopaki, to w sumie każda ewentualność jest możliwa. Choć jeżeli to sprzęgło potrafi pracować bez zarzutu gdy auto się rozgrzeje, to trudno mi uwierzyć w wadę fabryczną. Mam w każdym razie nauczkę na przyszłość, by przy większych robotach zawsze zamawiać części przez warsztat, jeśli tylko jest taka możliwość.

Tymczasem sprzęgło tuż po odpaleniu zimnego silnika zaczęło rozłączać jak należy. Dopóki skrzynia jest zimna i stawia większy opór, mogę wpakować bieg praktycznie od razu. Pewien problem wciąż jest gdy auto już nieco się rozrusza, ale jeszcze nie rozgrzeje. Na przykład podjadę 200m do paczkomatu, zostawię auto na chodzie i wyjdę odebrać paczkę. Od razu po zatrzymaniu jest jeszcze OK, ale jak minie chwila (1-2 minuty) to nieco się "skleja". Da się wrzucić wsteczny, choć czuć że tryby jeszcze nieco się kręcą, a inne biegi stawiają większy opór (najtrudniej wrzucić jedynkę). Zauważyłem, że wystarczy trzymając sprzęgło delikatnie przegazować, a nagły wzrost obrotów silnika powoduje "rozklejenie" sprzęgła i można wrzucić normalnie bieg. Jak już się przejedzie z kilometr czy dwa, to można zostawić auto na postoju nawet na 10 minut i ten objaw nie powraca. Jeżeli nie mam chwilę po odpaleniu auta postoju, to nawet nie zauważam coś działa nie tak. Jest to znaczna poprawa względem tego co było tuż po odbiorze auta, może faktycznie przejechanie tego 1000 km które zalecił mechanik przed składaniem reklamacji rozwiąże problem (póki co mam niecałe 500).

Nadal trzymam się jak tonący brzytwy teorii gęstniejącego smaru na wielowypuście skrzyni, który nieco utrudnia ruch tarczy zanim od ciepła się nie rozrzedzi. Wydaje mi się, że ta zostaje przy kole zamachowym i dopiero gdy wałek skrzyni zostanie zatrzymany przez wrzucenie biegu odsuwa się. Dopóki olej w skrzyni jest zimny skrzynia stawia opór sama w sobie, więc tuż po starcie wysprzęgla normalnie (tu jest największa zmiana na plus, bo jak auto po odbiorze przestało kilka dni w -10 na parkingu, to na początku nie mogłem wrzucić żadnego biegu). A jak się wszystko rozgrzeje to pewnie i smar się rozrzedza i wtedy już działa normalnie. Nie jest to aż tak upierdliwe żebym z tego powodu miał kopać się z warsztatem z reklamacjami, choć nieco irytujące przy nowym sprzęgle.
 
 
Paweł1984 
spamer team
Jasper84

Pomógł: 160 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1212
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-03-2021, 00:49   Re: Nowe sprzęgło - czy wszystko jest OK?
   Bolid: Seicento sporting+,Hundai I30N performance


Wygląda na niewycentrowane przy montarzu.
 
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2021, 03:06   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Jak ostatnio było +15 stopni to chodziło wszystko ok, jak w nowej furze. Zrobiło się zimno i znów nie rozłącza do końca zanim się auto nie rozgrzeje. 1000 km już zrobione, więc jadę do majstra na poprawkę. Zobaczymy co wyjdzie, oby nie wadliwe bebechy.
 
 
MC Grzechu 
Nałogowiec


Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-03-2021, 16:48   
   Bolid: Seicento 1.2 16v 6speed/Ibiza III 1.4 16v


Daj znać co z tego wyjdzie.
_________________
Fiat Seicento Abarth 1.2 16v 6speed '98
Seat Ibiza Sport 1.4 16v '07

Było:
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-05-2021, 05:10   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


MC Grzechu napisał/a:
Daj znać co z tego wyjdzie.

Majstry przyznały że nie żałowały smaru na wielowypuście skrzyni i rzeczywiście to może być problemem. Umówiłem się z nimi tak, że lato przejeżdżę tak jak jest i jeśli na zimę problem wróci, to robią poprawkę za friko. Póki co jak temperatury są powyżej 10 stopni to problemu nie ma, więc jeżdżę i obserwuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum