FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przednim kołem
Autor Wiadomość
pietya
[Usunięty]

  Wysłany: 19-11-2007, 18:05   Problem z przednim kołem

Witam Panowie i Panie :grin: . Mam mały problem z oponami a właściwie to z jedną .
Ale od początku , zmieniłem opony na zimówki i autko zaczęło mi delikatnie ściągać na lewą stronę. Po zamianie lewej na prawą ściąga ale w prawo. Więc to na pewno opona . I tak bym zostawił do wiosny bo w sumie nie wiele zimą jeżdżę. Problem w tym że te opony są kierunkowe (Dębica Frigo). jak powrócę do poprzedniej pozycji to znowu zacznie mnie ściągać
na lewo. Błędne koło. Co robić?. Acha czy odważniki na feldze mają jakiś związek z tym, bo to koło co ściąga ma ciężarek o wadze 35g , a to drugie 30g. Zaznaczam że na letnich jechał jak po sznurku. ;( . Jak temu zaradzić?. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.
 
 
olosc11mpi 
Nałogowiec

Pomógł: 20 razy
Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 189
Skąd: Legionowo/W-wa
Wysłany: 19-11-2007, 18:11   Re: Problem z przednim kołem
   Bolid: sc 1.1 MPI 2002


pietya napisał/a:
Witam Panowie i Panie :grin: . Mam mały problem z oponami a właściwie to z jedną .
Ale od początku , zmieniłem opony na zimówki i autko zaczęło mi delikatnie ściągać na lewą stronę. Po zamianie lewej na prawą ściąga ale w prawo. Więc to na pewno opona . I tak bym zostawił do wiosny bo w sumie nie wiele zimą jeżdżę. Problem w tym że te opony są kierunkowe (Dębica Frigo). jak powrócę do poprzedniej pozycji to znowu zacznie mnie ściągać
na lewo. Błędne koło. Co robić?. Acha czy odważniki na feldze mają jakiś związek z tym, bo to koło co ściąga ma ciężarek o wadze 35g , a to drugie 30g. Zaznaczam że na letnich jechał jak po sznurku. ;( . Jak temu zaradzić?. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.


No wychodzi na to że problem podąża za kołem:) na mój gust to źle wyważone
 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 19-11-2007, 18:40   
   Bolid: 1E 187


pietya napisał/a:
Witam Panowie i Panie :grin: . Mam mały problem z oponami a właściwie to z jedną .
Ale od początku , zmieniłem opony na zimówki i autko zaczęło mi delikatnie ściągać na lewą stronę. Po zamianie lewej na prawą ściąga ale w prawo. Więc to na pewno opona . I tak bym zostawił do wiosny bo w sumie nie wiele zimą jeżdżę. Problem w tym że te opony są kierunkowe (Dębica Frigo). jak powrócę do poprzedniej pozycji to znowu zacznie mnie ściągać
na lewo. Błędne koło. Co robić?. Acha czy odważniki na feldze mają jakiś związek z tym, bo to koło co ściąga ma ciężarek o wadze 35g , a to drugie 30g. Zaznaczam że na letnich jechał jak po sznurku. ;( . Jak temu zaradzić?. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

jako, że pracowałem w tej branzy to mniej wiecej wiecej wiem, co powinno się w takiej sytuacji wykonać. A więc:
po pierwsze: - Podjedz na stacje paliw i wyrównaj poziom powietrza (tu wg mnie lezy przyczyna)

po drugie- jak nie pomoze pk1, musisz podjechac do gumiarzy i niech wywaza ponownie przednie kola i spr czy felga nie jest kopnieta.
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
pietya
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2007, 18:43   

olosc11mpi , no praktycznie masz rację tylko jak to udowodnić temu gościowi w zakładzie oponiarskim ?! żebym nie płacił ponownie za usługę. Powie że maszyna wyważyła dobrze. Ja się nie znam na wyważaniu kół. ;/ . Ale dzięki za odpowiedź.
 
 
pietya
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2007, 18:50   

szymonek, dzięki sprawdzę. A jakie powinno być właściwe ciśnienie w oponach. Czy jest różnica między oponami letnimi a zimowymi ? (chodzi mi o ciśnienie w kołach). Felga na oko jest równa i niema żadnych skrzywień.
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-11-2007, 18:56   
   Bolid: Audi


mógł wyważyć dobrze a ty np zgubiłeś odważnik bo był źle umocowany

mnie się wydaje że masz nierówną wysokość bieżnika na prawym i lewym kole (i są różne opory toczenia, a na osi skrętnej ma to właśnie takie objawy), dlatego ściąga raz w jedną a po zamianie w drugą, musisz na przód dobrać 2 opony o równej wysokości bieżnika lub się przyzwyczaić

też walczyłem z podobnym problemem i dopiero jeden znawca mi zwróciła uwagę skąd faktycznie się bierze problem
 
 
olosc11mpi 
Nałogowiec

Pomógł: 20 razy
Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 189
Skąd: Legionowo/W-wa
Wysłany: 19-11-2007, 19:18   
   Bolid: sc 1.1 MPI 2002


pietya napisał/a:
olosc11mpi , no praktycznie masz rację tylko jak to udowodnić temu gościowi w zakładzie oponiarskim ?! żebym nie płacił ponownie za usługę. Powie że maszyna wyważyła dobrze. Ja się nie znam na wyważaniu kół. ;/ . Ale dzięki za odpowiedź.


ja tak z dedukcji, zawsze mozesz dac założyć kumplowi bo i tak każda fela wyważana jest oddzielnie a nie na ośce po dwie. Szymonek wie lepiej bo w tym robił. Nabij po 2,0 atmosferki na 4 kółka i sprawdź. Jak nie ustapi to moze byc opona wadliwa (kierownica bije czy nie???) albo faktycznie ciężarejk sie podział (ale to chyba że przywaliłeś w dziure albo w krawężnik). Daj temu oponiarzowi niech sie ptrzejedzie. Za jedno koło i tak zapłacisz z 10 PLN albo gratis.

szymonek dobrze kombinuje - faktycznie mozesz mieć flaka z jednej strony
Ostatnio zmieniony przez olosc11mpi 19-11-2007, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pietya
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2007, 20:41   

Kierownica nie bije a ciężarki mam na każdym kole sprawdzałem dzisiaj. Chyba się przejadę do tego gumiarza , niech sprawdzi.A tak na marginesie jak powiedział kolega jerzyk że mam nierówną wysokość bieżnika na kołach , wizualnie są jednakowe czym sprawdzić ? suwmiarką ?. Chyba pojadę do tego gumiarza niech sprawdzi jeszcze raz . Dzięki wielkie wszystkim :smile: .
 
 
Paweł1984 
spamer team
Jasper84

Pomógł: 160 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1212
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-11-2007, 22:40   
   Bolid: Seicento sporting+,Hundai I30N performance


Panie a nie możesz przodu z tyłem zmienić.
To nie są nowe opony tak? Masz je już jakiś czas.Wiec moja teoria jest taka że jedna mogła ci sie bardziej zetrzeć od drugiej(z winy zbieżności) i dlatego tak sciaga,jak zamienisz sciaga w drugą stronę wiec masz dowód że to wina nierównego bieżnika opony albo co też jest możliwe na jednej feldze masz przeciagniete otwory zbyt mocno dokręconymi srubami co przy stalówkach w seju jest możliwe i wtedy koło ustawia sie inaczej i bieżnik sie sciera dopuki sie nie zetrze to jedzie prosto jak sie zjedzie lekko(zzabkuje)sciaga.
I trzecia teoria ustwaw zbieżność bo na letnich z racji twardszego i innej konstrukcji bieżnika mogło nie być odczuwalne sciaganie a na zimówkach jest dlatego że mają miekkie wysokie i gietkie lamele.Odnośnie wyważenia to nie ma ono bezposredniego wpływu na sciaganie w seju przy predkości nawet do 140km/h tylko na drganie kierownicy.
Odważniki masz zarąbiście cieżkie nawet jak do zimówek ja w 900 na frigo po 3 sezonach mam z przodu 10gr i 15gr w sportasiu na barumach(ale nowych 5gramów),ale tak jak pisałem nie ma to bezposredniego wpływu na sciaganie przy srednich predkościach,chyba że masz uszkodzony kord opony,cisnienie do frigo zalecane 2,1bara lub 2,3 przy komplecie pasażerów,pełnym ładunku itd.Pozdro.
 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 19-11-2007, 23:33   
   Bolid: 1E 187


ale stalówki dokreca sie pistoletem z jendakowa sila wiec przeciagniecie nie wchodzi wgre chyba ze z 2 szpilki pominal :)) winy trzeba szukac w oponie. Najprosciej tak jak ktos napisal wyzej zamien przod z tylem i po problemie.
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
pietya
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2007, 00:30   

Auto kupiłem w tym roku w marcu , zimówki dostałem razem z samochodem . Na oko są bardzo ładne bieżnik wysoki. Dopiero tydzień temu je założyłem . Więc nie znam ich historii.
Według mnie mają dopiero przejechane z jeden sezon. Ale dziękuję za wypowiedzi . Cenię je sobie wysoko jutro zamienię tył na przód i zobaczymy jak będzie . A swoją drogą nie sądziłem
że o oponach można tyle pisać. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum