FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o Analizę wydruku :)
Autor Wiadomość
Gruby-Wujo 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 192
Skąd: White Snow WaWa
Wysłany: 29-03-2008, 19:30   Prośba o Analizę wydruku :)
   Bolid: Cinquecento 1.2 :P


Byłem dzisiaj na ustawianiu zbieżności z moim sejkiem. Koleś w Norauto powiedział że prawe koło miało odchyły od normy i już to poprawił. Otrzymałem taki oto wydruk
http://img179.imageshack....s4020731hp4.jpg
(z błędem rocznika ale to chyba nie problem bo koleś robił wszystko przy mnie)
Niestety trzy punkty które zaznaczyłem budzą moje zastrzeżenia. Mozecie mi powiedzieć o co z tym chodzi??? Kolesia nie pytałem bo dopiero w domu przeglądałem to dokładnie.
_________________
Jak na razie 120 km/h. Na więcej nie pozwoliła książka gwarancyjna...
Różowy Zając Rlzz :P :P :P !
Gaz...Tylko do zapalniczek!!!

 
 
GETomek 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 29-03-2008, 19:57   
   Bolid: seicento 1.1


Zbieżność skorygowali . W seicento tylko ona jest regulowana, reszta parametrów jak pochylenie koła, wyprzedzenie sworznia zwrotnicy nie jest regulowana. Ile takie "sprawdzenie" w norze kosztowało?
Ostatnio zmieniony przez GETomek 29-03-2008, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TOMASZ 27 
Smakosz ... z dziurk? ...

Pomógł: 36 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29-03-2008, 20:11   
   Bolid: sc 1.1 MPi Safety Car


cześć jesli chodzi o wydruk i parametry zaznaczone to zacznijmy od parametrów tylnego prawego koła:
są to parametry nieregulowane i tak (dane wg J.Zembowicza)
1.pochylenie koła (srodkowy !) powinno wynosić 42' plus/minus 30' (42 minuty +/- 30 minut
(1 stopień ma 60minut) więc dolna granica to 12' górna to 72' czyli 1stopien i 12' u Ciebie ten parametr nie mieści sie w granicach tolerancji
2. zbiezność (ostatni !) winna wynosić 0stopni 0 minut +14'gorna granica tolerancji -13' dolna granica tolerancji i ten parametr tez sie nie trzyma w ryzach.
Powyzsze parametry nie są regulowane ustawiane są fabrycznie. Wg mnie winę za ten stan rzeczy mogą ponosić tuleje tylnych wahaczy mogą mieć luzy lub belka krzywa.
przejdzmy do pierwszego wykrzyknika od góry:
pochylenie koła przedniego parametr teoretycznie nieregulowany podobno istnieją śruby które wkłada sie w miejsce fabrycznych srub mocujących amorek do zwrotnicy i za ich pompocą można pochylenie ustawiac. Ale nie wiem czy to prawda. Generalnie nie reguluje sie pochylenia , moze wpadles w dziure lub najechałeś na kraweznik i uciekł ten parametr odchyka w sumie niewielka 6' zerkaj na oponki czy nie zdziera i podjedz do kolesia co pomiar robił niech zinterpretuje wyniki i poda potencjalne przyczyny tego stanu rzeczy. pozdrawiam
_________________
Uważam,że Polskie Kobiety są Najpiękniejsze :))
 
 
Gruby-Wujo 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 192
Skąd: White Snow WaWa
Wysłany: 29-03-2008, 20:11   
   Bolid: Cinquecento 1.2 :P


Ej no poprawił zobacz sobie trzecią pozycję po prawej na górze i trzecią po prawej na dole. Zastanawia mnie co każdy z tych punktów znaczy i co jest nie tak. W norze analiza jest bezpłatna a ustawianie 89zł.
_________________
Jak na razie 120 km/h. Na więcej nie pozwoliła książka gwarancyjna...
Różowy Zając Rlzz :P :P :P !
Gaz...Tylko do zapalniczek!!!

 
 
TOMASZ 27 
Smakosz ... z dziurk? ...

Pomógł: 36 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29-03-2008, 20:14   
   Bolid: sc 1.1 MPi Safety Car


poprawił tylko to co mógł poprawić bo tylko zbieżność kół przednich jest regulowana :smile:
_________________
Uważam,że Polskie Kobiety są Najpiękniejsze :))
 
 
Gruby-Wujo 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 192
Skąd: White Snow WaWa
Wysłany: 29-03-2008, 20:16   
   Bolid: Cinquecento 1.2 :P


Tyle ze jakis negatywnych skutków nie odczuwam. Samochód mam od nowości i nie był nigdy uderzony. Oponek nie zdziera. Zastanawia mnie tylko skąd się wzięły te odchyły. Raz czy dwa może i zdarzyło się wpaść w jakaś dziurę. A moze mi ktoś powiedzieć łopoatologicznie co z tym fatem zrobić i czy jest to duży problem z tym wszystkim Może jak nie regulować to można coś wymienić..
_________________
Jak na razie 120 km/h. Na więcej nie pozwoliła książka gwarancyjna...
Różowy Zając Rlzz :P :P :P !
Gaz...Tylko do zapalniczek!!!

Ostatnio zmieniony przez Gruby-Wujo 29-03-2008, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TOMASZ 27 
Smakosz ... z dziurk? ...

Pomógł: 36 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29-03-2008, 20:20   
   Bolid: sc 1.1 MPi Safety Car


Jesli chodzi o tył to tuleje na wahaczach są po 2 na strone jesli chodzi o przód to moze sproboj wymienic gorne mocowanie kolumny mcphersona prawego moze lozysko ktore w nim jest dostało luzów i wpadnij autkiem na sciezke diagnostyczną na sprawdzenie zawieszenia tzw szarpaki pozdrawiam
_________________
Uważam,że Polskie Kobiety są Najpiękniejsze :))
 
 
Gruby-Wujo 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 192
Skąd: White Snow WaWa
Wysłany: 29-03-2008, 20:21   
   Bolid: Cinquecento 1.2 :P


Aaaa i jeszcze jedno niedawno miałem wymieniane tuleje w zawieszeniu tylnym i wydaje mi się ze koleś który to robił zakręcił zawieszenie na podniesionym sejku bo jak stoi on sobie swobodnie na parkingu to szczelina pomiędzy kołem a zakolem jest tak duża ze 5 palcy a moze nawet i 6 by weszło spokojnie. Tzn wygląda jak niezaładowany Van + jescze 2 cm

[ Dodano: 29-03-2008, 20:24 ]
TOMASZ 27 napisał/a:
Jesli chodzi o tył to tuleje na wahaczach są po 2 na strone jesli chodzi o przód to moze sproboj wymienic gorne mocowanie kolumny mcphersona prawego moze lozysko ktore w nim jest dostało luzów i wpadnij autkiem na sciezke diagnostyczną na sprawdzenie zawieszenia tzw szarpaki pozdrawiam



A czy w podstawowym zakąłdzie dziagnostycznym to wykryją. Pytam bo mój wujek ma taki zakład. Bedzie wtedy gratisowo.
_________________
Jak na razie 120 km/h. Na więcej nie pozwoliła książka gwarancyjna...
Różowy Zając Rlzz :P :P :P !
Gaz...Tylko do zapalniczek!!!

Ostatnio zmieniony przez Gruby-Wujo 29-03-2008, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TOMASZ 27 
Smakosz ... z dziurk? ...

Pomógł: 36 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 29-03-2008, 20:43   
   Bolid: sc 1.1 MPi Safety Car


mysle ze wykryją - nawet jak nie mają szarpaków to dobry mechanik wezmie breszke i "ręcznie luzy sprawdzi" i jak cos bedzie nie tak to wykryje więc wg mnie mozesz śmiało do wujasa jechać
_________________
Uważam,że Polskie Kobiety są Najpiękniejsze :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum