FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skok pedału sprzegła w 1.1 MPI
Autor Wiadomość
asxsn19 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: jaslo
Wysłany: 15-04-2007, 12:21   Skok pedału sprzegła w 1.1 MPI
   Bolid: seicento 1.1


Witam , mam pytanie nabyłem sc 1.1 MPI i niepokoi mne troche mały skok pedału sprzegła lub tylko mi sie wydaje ze jest mały?? tak czy inaczej wczesniej miałem cc 700 i tam był dwa razy wiekszy ruch pedału. Jesli chodzi o działąnie sprzegła jest ok nic nie ciegnie biegi wchodza gładko pytanie do posiadajacych podobny silnik czy tez macie raczej maly skok pedału??nie mam pojecia moze te silniki maja takie sprzegło?? i czy ewentualnie moze to swiadczyc ze sprzegło bylo juz podciagane co moze sie wiazac z e sporym przebiegiem??

pozdrawiam
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15-04-2007, 12:26   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


i to jest dobre pytanie, bo też zastanawia mnie dosyć mały skok sprzęgła i myśle że to jest kwestia regulacji linki żeby był większy... Ale ja sie nie znam, niech sie wypowie ktoś kto to robił.
_________________

 
 
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-04-2007, 13:09   
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


asxsn19 napisał/a:
Witam , mam pytanie nabyłem sc 1.1 MPI i niepokoi mne troche mały skok pedału sprzegła lub tylko mi sie wydaje ze jest mały?? tak czy inaczej wczesniej miałem cc 700 i tam był dwa razy wiekszy ruch pedału. Jesli chodzi o działąnie sprzegła jest ok nic nie ciegnie biegi wchodza gładko pytanie do posiadajacych podobny silnik czy tez macie raczej maly skok pedału??nie mam pojecia moze te silniki maja takie sprzegło?? i czy ewentualnie moze to swiadczyc ze sprzegło bylo juz podciagane co moze sie wiazac z e sporym przebiegiem??


Podnieś maskę, pod nią zobaczysz m.in. skrzynię biegów a w niej ramię i linkę sprzęgła. Skok pedału jest regulowany nakrętką na lince - jeśli nie jest zardzewiała to nawet palcami ją podkręcisz. Im bardziej będziesz zakręcał tym skok sprzędła będzie większy. Mały skok o niczym nie świadczy, więc się tym nie zamartwiaj. Jedynie podkręć troszkę to na lince i będzie ok.
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
 
 
 
 
GETomek 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 15-04-2007, 15:39   
   Bolid: seicento 1.1


Cytat:
Skok pedału jest regulowany nakrętką na lince - jeśli nie jest zardzewiała


Ta nakrętka jest plastikowa ....
 
 
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-04-2007, 15:58   
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


Cytat:
Ta nakrętka jest plastikowa ....


Ale gwint linki metalowy. W każdym razie czasami gwint się po prostu zasyfi błotem czy czymś i nakrętki nie ruszy się paluchami ;-)
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
 
 
 
 
asxsn19 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: jaslo
Wysłany: 15-04-2007, 21:20   
   Bolid: seicento 1.1


Witam ponownie;) oki wielkie dzieki za odp:) narazie nic tam przy sprzegle nie bede krecił tylko bałem sie ze moze jest juz tak wyrypane ze ktos je podciagnoł na maxa aby jeszcze działało i dlatego skok pedału jest taki mały ;( mam jeszcze takie pytanie co zrobic z nie masujacą przednia lamplą czy czyms takim?? jak włacze długie i wyłacze nie zawsze mi sie chca wyłaczyc i kontrolka lekko swieci wystarczy ze lekko poruszam kostka przy lampie i jest wszystko ok, co zrobic z tym??

pozdrawiam
 
 
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-04-2007, 22:05   
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


asxsn19 napisał/a:
jak włacze długie i wyłacze nie zawsze mi sie chca wyłaczyc i kontrolka lekko swieci wystarczy ze lekko poruszam kostka przy lampie i jest wszystko ok, co zrobic z tym??


Jeśli ruszanie kostką przy lampie coś daje, to po prostu powyjmuj z niej złącza i trochę zaciśnij żeby były ciasne
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum