FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzenie przebiegu...
Autor Wiadomość
warzywniak7 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: WND
Wysłany: 09-03-2008, 19:00   Sprawdzenie przebiegu...
   Bolid: Seicento Van 1.1 MPI + Johnny II ASC


Witam serdecznie ! Czy jest możliwe np w serwisie sprawdzenie czy mój świeżo zakupiony Vanik fakycznie ma przejechane 118000 tys km ? Czy ewentualnie jeżeli ktoś się "pofatygował" i zmienił odczyt "total" to czy pozostał ślad takiej ingerencji.A może w takich samochodach się w to nie bawią :-) (chociaż...? ) Seicento pochodzi z 2001 roku i deska oczywiście ze wskaźnikami elektronicznymi (czerwona).

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź !
Marcin
 
 
zolpi 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2008, 19:16   
   Bolid: Seicento 1,1 SPI


Jeśli auto było serwisowane ( a jeśli jeździło w firmie to powinno - ASO daje gwarancje, faktury- a za tym idzie odpisy Vat ) to na pewno można to sprawdzić! Wystarczy zwrócić się do jakiegokolkwiek serwisu - nie sprawdzałem Fiata, ale np. serwisowane auta innych marek można sprawdzić w całej Europie!




Ps. Elektroniczny przebieg jest jeszcze łatwiejszy do "cofnięcia"- wystarczy ingerencja w komputer...
 
 
Gruby-Wujo 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 192
Skąd: White Snow WaWa
Wysłany: 09-03-2008, 19:41   
   Bolid: Cinquecento 1.2 :P


Podjeżdżasz do fiata. Płacisz 100zł + Vat i oni sprawdzają tobie wszystko co wiedzą na temat tego auta. Oczywiście jeżeli był serwisowany w aso. Jezeli trafi się na miła panią to nawet bezpłatnie niekiedy sprawdzą... :))
_________________
Jak na razie 120 km/h. Na więcej nie pozwoliła książka gwarancyjna...
Różowy Zając Rlzz :P :P :P !
Gaz...Tylko do zapalniczek!!!

 
 
warzywniak7 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: WND
Wysłany: 09-03-2008, 22:55   
   Bolid: Seicento Van 1.1 MPI + Johnny II ASC


[quote="zolpi"]Jeśli auto było serwisowane ( a jeśli jeździło w firmie to powinno )


Samochód jest z firmy, to fakt.Po innych częściach i elementach mogę spokojnie stwierdzić że możliwe jest że tylko/aż tyle przejechał. Masz Kolego rację że powinno być możliwe takie sprawdzenie w serwisie jak to się czyni np; w VW Audi etc. Fiat nie powinien być tu wyjątkiem a tymbardziej Seicento.Był serwisowany w aso bo mam rachunki itd , jednak pewnie tylko w okresie gwarancji.Sprawdzić i tak sprawdzę bom ciekaw :-)
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 10-03-2008, 11:48   
   Bolid: 1E 187


warzywniak7 napisał/a:
Czy ewentualnie jeżeli ktoś się "pofatygował" i zmienił odczyt "total" to czy pozostał ślad takiej ingerencji.

niestety zbyt prosto zmienia się w sc przebieg :( i nie widać ingerencji..
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
cedric 
Nałogowiec

Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 304
Skąd: WLKP.
Wysłany: 12-03-2008, 09:47   
   Bolid: Punto 1.1 1999 r. SOLE


nawet jeśli ktokolwiek grzebał przy wskazaniu total, to z całą pewnością jest to do sprawdzenia. W seicento, w kompie jest "kontrola kontroli" wskazania kompa m.in. licznika przebiegu są dodatkowo zapisywane na nieosiągalnej lokalizacji. Jak najbardziej do sprawdzenia- odczyt z tego kompa w kompie...pozdr.
_________________
FIAT FAMILY: 126p, Uno1.0 Fire, Punto I, Seicento 900, Seicento MPI, Punto I, cdn.....
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 12-03-2008, 09:54   
   Bolid: 1E 187


cedric napisał/a:
licznika przebiegu są dodatkowo zapisywane na nieosiągalnej lokalizacji. Jak najbardziej do sprawdzenia- odczyt z tego kompa w kompie

zapisują do 3 ostatnich zmian.. resztę dopowiedz sobie sam :))
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
warzywniak7 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: WND
Wysłany: 12-03-2008, 20:55   
   Bolid: Seicento Van 1.1 MPI + Johnny II ASC


cedric napisał/a:
nawet jeśli ktokolwiek grzebał przy wskazaniu total, to z całą pewnością jest to do sprawdzenia. .


Właśnie miałem Kolego nosa że na 100 % zostaje ślad po takiej ingerencji (jeśli miała miejsce). W poniedziałek 17-go jade do ASO tu u siebie (Avanti) zobaczymy co powiedzą :-) O efektach poinformuję...
 
 
zibik76 
niezawodna VANna

Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 27
Skąd: lubelskie
Wysłany: 12-03-2008, 21:52   
   Bolid: sejo van


oto dwa przykłady zakupy sejo vanów:
1. mój - Dwa lata temu (marzec 2006) kupiłem swoje maleństwo do firmy, samochód był 7 letni i miał mieć (podobno) 100 tys km najechane, hmm myślę sobie nie jest dużo rok, dwa jeszcze spokojnie pojeżdżę, ale że byłem napalony (jak trudno kupić seicento w dobrym stanie sami wiecie) więc chwila jazdy próbnej (ok 2 km), wypisanie faktury, sprawdzenie ubezpieczenia... i w drogę z Wa-wy do Lublina. Jadę przez stolicę (ok 80 km/h) a tu mi nagle jakiś kolo przodu hamuje ostro więc i ja wciskam ostro hamulec a tu nic fiacina jak jechał tak jedzie i jedzie,ledwo zahamowałem (do tej pory męczę sie z układem hamulcowym) stoję mokry i dumam, zaglądam jeszcze raz do dokumentów a tu niespodzianka :-? brak ważnego OC, o kuźwa jak to mogłem przeoczyć, pośpiech nie jednego zgubił. Ale nic jadę dalej, spoglądam na licznik a ten skubany stoi na 100 tys. i ani drgnie... o cholera ktoś przy nim dłubał :evil: mój błąd ;/ pośpiech (jakiś czas poźniej go rozkręciłem był majstrowany). W końcu dojechałem do domu odstawiłem cara do warsztatu no i niestety jeszcze sporo grosza musiałem w niego włożyć. Dzisiaj tj marzec 2008 sejek ma na liczniku 282 600 km i jak jeździł tak dalej jeździ (mowa o silniku), co do przebiegu to tak sobie myślę skoro normalnie użytkowany samochód robi rocznie 15-20 tys. km a firmówka ok 40-50 tys (ja 80-90 tys) to mój samochód w chwili zakupu mógł już mieć ok 200-220 tys km, ja nabiłem kolejne 180 tys więc suma sumarum wychodzi ze 400 tys. km. Dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć że silniki FIRE to udana konstrukcja, która przy odpowiednim traktowaniu (czytaj spokojnej jeździe) może dużo znieść.

2. kolegi - Koledze też było śpiesznie bo lada dzień zaczynał pracę wiec pojechał ze swoim mechanikiem i zakupili seja Vana już przerobionego na cywilny :) , 2001 rok 1.1 MPI 90 tys. km z gazem, jeżdżony przez kobietę do pracy he he, wszystko pięknie, gaz fabryczny (okazał się ruiną), książka serwisowa, ostatni wpis był przy 90 tys km tyle ze w 2005 roku, czyli przez 2 lata już nie była prowadzona książka a na liczniku dalej było 90 tys. km ;/ , skoda ze mechanik tego nie zauważył wcześniej jakaś dupa z niego. Dzisiaj sej ma 140 tys km i ciągle coś mu dolega oprócz silnika rzecz jasna. FIRE Rulezzz.

To tyle, życzę dużo szczęścia w zakupie seicento :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum