FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik nie widzi prędkości samochodu
Autor Wiadomość
stanio 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 13 Sty 2019
Posty: 17
Skąd: Opole
Wysłany: 25-01-2021, 19:27   Sterownik nie widzi prędkości samochodu
   Bolid: Seicento


Co się dzieje w przypadku gdy sterownik nie widzi prędkości samochodu. Z powodu swapu silnika, skrzynia ze sportinga została, dlatego też predkość jest pokazywana analogowo - po lince. W obecnym silniku powinien on mieć czujnik prędkości wkrecony w skrzynię biegów. Samochód jeździ, natomiast niepokoi mnie nieco uboga mieszanka pod obciążeniem (ledwo dobija do lambdy 1 przy wysokich obrotach). Czy jest możliwe ze sterownik CAŁY CZAS myśli ze jest np na biegu jałowym? MAP sensor itd podpięte, jedyne czego komputer nie widzi to tak jak napisałem - prędkości.
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-01-2021, 23:55   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Przede wszystkim sterownik nie będzie zaliczał przebiegu, ale to chyba najmniejszy problem. Na pewno sterownik od mpi wykorzystuje prędkość do jeszcze jednej rzeczy: Jeśli koła kręcą się choćby minimalnie, wolne obroty są na sztywno ustawiane na wartość 950 na minutę. Dzięki temu auto nie dławi się gdy puścisz go bez gazu żeby tylko tylko toczyło. Nie sądzę jednak żeby było to spowodowane zbyt ubogą mieszanką. Sterownik od mpi ma parametr "stan pedału przyspieszenia" czy jakoś tak i przyjmuje on wartości "bieg jałowy, średni, pełen gaz". Zmieniają się one w zależności od sygnału z czujnika otwarcia przepustnicy.
 
 
stanio 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 13 Sty 2019
Posty: 17
Skąd: Opole
Wysłany: 26-01-2021, 09:33   
   Bolid: Seicento


Komputer jest od 1.2 16V (182B2000) z bravy czyli Bosch Motronic 1.5.5. Mój błąd bo nie doprecyzowałem. Chętnie bym wstawił ten czujnik prędkości, ale czy jest możliwość wsadzenia go do tej skrzyni z seicento? Jest tam taka okrągła czarna 'zaślepka' od góry
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-01-2021, 11:33   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Zarówno zwykle mpi jak i Sportingi mpi miały elektroniczne liczniki, wiec nie powinno być z tym żadnego problemu. Chyba że chcesz zachować stary licznik na linkę. Ale były nawet specjalne wersje czujnika analogowo-cyfrowe które stosowano w starszych sejach że wspomaganiem. Choć te czujniki będą trudno dostępne.

Czarna zaślepka od góry skrzyni to odpowietrzenie. Cyfrowy czujnik montujesz w miejsce obecnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum