FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpanie
Autor Wiadomość
ziut3q 
Nałogowiec


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-10-2007, 21:44   Szarpanie
   Bolid: Seicento 899ccm Young / Bravo 1.4 16V Dynamic


Witam

Słuchajcie nie tak dawno miałem małego dzwona i w serwisie fiata zakwalifikowali mi wszystkie poduszki pod silnikiem do wymiany, jednak cene jaką mi podali za naprawę auta przerosła moje możliwości. Dlatego udałem się do znanego mi warsztatu gdzie blacharke i lakier położyli naprawde profesionalnie jednak poduszek nie wymienili. Więc do rzeczy...
Jak odpalam samochodzik to na zimnym strasznie nim szarpie i przy samym odpaleniu atkże i przez pewien czas słychać szum w autku i tak sam doszedłem do tego, że mogą to być 3 rzeczy na moje:
-albo poduszki do wymiany
-nowe kable bo przy wymianie świec nie wymieniałem
-albo może popychacze bo chyba moim błędem było dwukrotne zalanie go mobilem syntetykiem 0W-40W
Autko mam od nowości i przejechane 34 tys
Proszę was o pomoc i padnie jaki koszt by był wymiany poduch i jakie to są i gdzie i czy zrobie to sam(mam warsztat i kanał) bo popychacz chyba 47 sztuka, a przewody 47 BOSH.
 
 
 
Paweł1984 
spamer team
Jasper84

Pomógł: 160 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1212
Skąd: Łódź
Wysłany: 23-10-2007, 22:43   
   Bolid: Seicento sporting+,Hundai I30N performance


Zacznij od poduszek bo to w 99% jest ich wina,popychacze a konkretniej kompensatory luzu nie maja nic do tego przy 34tys 0w40 nic im nie zrobił,jak byś nalał 0w20 selenii(tak jest taki) to za szybko by wypływał ale to nie ma nic do szarpania silnikiem.
Jak miałeś dwona to silnik nadwyrężył poduchy i teraz dostały luz może któraś łapa pękła.
Tylko moja rada jak to poduszki to nie kupuj prywatnych za 20 i nie daj sobie wmówić w sklepie że sie je włoży w łapę szczególnie prawą siedząc w samochodzie-za chiny do orginalnej łapy nie włożysz dobrze prywaciarskiej poduchy a i tak na rzemieślniczych bedzie drgał.Polecam oryginalne i ocenienie stanu łap szczególnie prawej(jak siedzisz w aucie to tej po prawo.Pozdro.
 
 
 
ziut3q 
Nałogowiec


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-10-2007, 23:09   
   Bolid: Seicento 899ccm Young / Bravo 1.4 16V Dynamic


oki to wymiana poduszek...a przewody nic do tego nie mają bo auto jest z 2001 i jeszcze nie wymieniałem...
boje się, że te poduszki to będzie jakiś niesamowity koszt ale na prywaciarskie nie ide tak jak mówisz...

a i prosił bym o napisanie jakie będą konsekwencje jazdy na taj poduszce bo do wypłąty jeszcze 1,5 tygodnia :(
Ostatnio zmieniony przez ziut3q 23-10-2007, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paweł1984 
spamer team
Jasper84

Pomógł: 160 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1212
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-10-2007, 00:27   
   Bolid: Seicento sporting+,Hundai I30N performance


Przewody możesz sprawdzić wilgotną ręką czy nie mają przebicia ale Tobie bardziej chyba chodzi o drgania przenoszone na karoserie i wibracje silnika,czyli wina poduszek plus jeszcze jak po wypadku ale przewody sprawdz na wszelki wypadek chociaż zeby powodowały takie objawy to wątpię musiał by któryś izolacje mieć uszkodzoną albo peknie cie przy fajce :)) i do tego nie masz lpg.
Sprawdż łapy oswiecając latarką czy nie są pękniete wyłamane czy po prostu aluminiowa obwódka poduszki w łapie sie wygieła guma scisła lub pękła i dlatego tak drga.Na krótką metę możesz jeździć do wypłaty na pewno ale odwlekać nie polecam :wesoly: Pozdro.
 
 
 
ziut3q 
Nałogowiec


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-10-2007, 01:20   
   Bolid: Seicento 899ccm Young / Bravo 1.4 16V Dynamic


no oki czyli raczej wymieniam poduszki a jaki to jest koszt oryginalnych może ktoś mi szybko napisać bo przez prace nie mam czasu podejchać do FIat-a oczywiście oryginalne..co ciekawe że samochód drży tylko gdy jest zimny ciekawe jaki wpływ na to ma temperatura... :)
_________________
Polska jazda
 
 
 
Paweł1984 
spamer team
Jasper84

Pomógł: 160 razy
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1212
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-10-2007, 12:08   
   Bolid: Seicento sporting+,Hundai I30N performance


Nie znam dokładnie aktualnych cen pamietam że 3 miesiące temu oryginalna łapa z poduszką prawa kosztowała w sklepie w Łodzi gdzie wiekszość częsci jest naprawdę tania 75zł.(ta od strony zbiorniczka wyrównawczego).Natomiast w ASO pewnie drożej,chociaż tam może wymieniają same poduchy,ale nie wiem,a na pytanie sprzedawcy czemu są tylko z łapami odpowiedział mi,,bo wybić starą i włożyć nową bez uszkodzenia jej jest trudno''.
Potwierdzam mnie się udało,zadowolony opuszczam ze starszym z podnośnika(żaby),zmęczony godzinnym wybijaniem jej i kombinowaniem z rozmiarem tulejki-wybijaka,silnik cacy wisi,swiece jeszcze latarką a tu qrde zonk,łapa lekko pękła odpalam silnik drga jak młot pneumatyczny-i doopa na kolejny dzień nowa łapa z poduchą i akcja na żabie pod silnik jeszcze raz.
A czemu drga jak jest zimno-bo jest z gumy :)) guma twardnieje pod wpływem niskich temperatur.
Do tego jeszcze jak ma naruszoną strukturę(pękniecie np.) lub jest produkcjii POL-GUM za 17zł.
A w duże mrozy orginalna(raczej jak ma naruszoną strukturę i przy silnym mrozie) ponieważ woda się tam zbiera i w nocy zamarza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum