FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura robocza silnika 1.1 MPI
Autor Wiadomość
Tint 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 7
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 26-11-2023, 20:43   Temperatura robocza silnika 1.1 MPI
   Bolid: Fiat 600 1.1 MPI 2008


Hej,
Przejechałem się ostatnio moim sejem z podpiętym interfejsem OBD2 i zastanawiam mnie temat temperatury roboczej silnika. Wygląda to tak, że temperatura rośnie do 77-78 stopni, następnie spada do 73-74 (prawdopodobnie termostat się otwiera), później znów rośnie do 77-78, spada i tak w kółko. Obawiam się trochę, że termostat otwiera się zbyt szybko. Poza wspomnianym problemem wszystko wydaje się być w porządku. Samochód dość szybko, bo po 0,5 km zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem do kabiny. Wspomniane 78 stopni osiągnął po jakiś 3,5 km spokojnej jazdy przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni.
Pacjent to Seicento (600) 1.1 MPI z 2008 r., przebieg 61 tys. km. Termostat jeszcze oryginalny.
Dajcie znać czy szykować się do wymiany termostatu czy zostawić to tak jak jest.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 28-11-2023, 12:16   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Ja bym zostawił . Termostat nie jest wciąż zamknięty lub otwarty więc działa a nie wiesz na jaki trafisz (zamiennik?). Przyjdą upały to będzie miał lżej a jeśli nie odczuwasz dyskomfortu cieplnego to zostaw jak jest. U mnie w dawnej 900 otwierał się dosłownie przy 50stopniach i wymieniłem ale około 80 to jest w miarę. Mam teraz opla z silnikiem euro 5 i tam temperaturę trzyma na 104 stopnie i to mnie martwi no ale co ekologia to ekologia. Tak więc jeśli chodzi o Twój termostat to ja bym zostawił jak jest
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum