FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WENTYLATOR - PROBLEM ROZWIąZANY :)
Autor Wiadomość
zibik76 
niezawodna VANna

Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 27
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20-03-2008, 21:15   WENTYLATOR - PROBLEM ROZWIĄZANY :)
   Bolid: sejo van


Chce podzielić się moim doświadczeniem z innymi użytkownikami seicento, którzy cierpią z powodu zbyt częstego włączania sie wentylatora:

Jakiś czas temu stojąc w korkach zaczął mi się włączać wiatrak ale coś nie bardzo miał ochotę przestać chodzić, wyłączał sie dopiero w czasie jazdy, ubywał mi gdzieś płyn z układu chłodzenia (chłodnica nie ciekła ale miała już po ok 2 latach użytkowania przejechane 170 tys. km). Wymieniłem czujnik wentylatora (ok.45zł), płyn chłodnicy (ok.45), cały układ przeczyściłem specjalnym płynem, przy okazji wymiany rozrządu wymieniłem też pompę wody. Efekt - wszystko się rozszczelniło, chłodnica zaczęła ciec, w okolicy nagrzewnicy pojawił sie wyciek, codziennie musiałem dolewać płynu, a wentylator jak chodził tak dalej chodził w korkach a nawet w czasie jezdy z małą prędkością :( Tego było za wiele. Kupiłem nową chłodnicę (100 zł z wysyłką), zawór nagrzewnicy (70 zł), termostat (30 zł) i znowu cały płyn bo poprzedni dostał jakiegoś podejrzanego koloru :?:
Efekt - wentylator dopiero sie włączył po dłuuugim grzaniu a wyłączył po ok 10 sekundach, samochodzik zaczął szybciej sie ogrzewać w środku i w końcu przestało ciec.
Podejrzewam że głównym powodem zbyt częstego włączania się wiatraka zazwyczaj jest zużyta chłodnica, która tak jak moja może wyglądać z zewnątrz na całkiem sprawną ale w rzeczywistości nadaję się już na złom. Na szczęście są w sprzedaż tanie zamienniki. :grin:
 
 
 
Diakon__ 
nówka sztuka ;)

Wiek: 39
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 12
Skąd: Curse
Wysłany: 20-03-2008, 21:42   
   Bolid: Sc 1.1


Wielkie dzięki !!! poszukam jakiś zamienników bo mnie doprowadza do szału ten wentylator
 
 
 
wrc86 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 9
Skąd: Krakow
Wysłany: 20-03-2008, 23:09   
   Bolid: Sporting 1.1 mpi


Witam,
Mam podobny problem, wentylator się nie chce wyłączyć, ale co dziwne nie zawsze. Włącza się najczęściej przy spokojnej jeździe i chłodzi płyn chłodniczy na śmierć, aż wolne obroty obroty silnika rosną do 1000 - 1100. Wymieniłem już czujnik temperatury i chłodnicę, wymian płynu chłodzącego nie liczyłem... Pojawił się jakiś wyciek płynu (około 0.5l na 2 tygodnie), a wentylator dalej swoje... w momencie gdy wszystko jest normalnie, auto trzeba długo grzać i wentylator potrzebuje max 15 sekund na schłodzenie płynu, w kabinie momentalnie robi sie cieplutko!! Jak dla mnie to dziwne.... Mam seicento MPI więc może być pewnie gdzieś mały... zgryz...
Pozdrawiam,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum