FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szymonek
07-04-2007, 20:27
Wymiana klaksonu
Autor Wiadomość
Hellboy
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2007, 09:28   Wymiana klaksonu

Zakupiłem na allegro klakson fanfarę no i chciałbym zamienic go na starego, tyle że nie wiem gdzie jest umiejscowiony ten stary, zaglądałem pod machę ale jakoś go niewidzę... chodzi mi o Seja 900...
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 08-02-2007, 10:32   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


Jak sie patrzysz stojąc przed autem pod otwartą maskę, to klakson jest po prawej stronie chłodnicy - gdzieś na środku zderzaka, tuż za nim.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Ciacho 08-02-2007, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miarkus
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2007, 11:25   

Daj znac jak zamontujesz bo tez chcialbym miec poganiacza dzwiekowego bo ten firmowy jest strasznie cichy
 
 
Hellboy
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2007, 12:49   

ja kupiłem taki model: http://moto.allegro.pl/it...tuning_akc.html

w domu podłączyłem te syreny pojedynczo pod akumulator od wkrętarki i nawet pojedynczo całkiem fajnie brzmią tzn. głośno :wesoly: z szybkim zamontowaniem to teraz będzie problem bo śnieżek pada, jak wracam z roboty to jest już ciemno a ja nie mam garażu :sad:
 
 
banan_wlkp 
Chiquita
Banana :)


Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 451
Skąd: Konin / Bydgoszcz
Wysłany: 08-02-2007, 16:07   
   Bolid: Fiat Seicento FUN (899cm3) / VW Bora 1.9 TDI


a nie lepiej kupic pneumatyczne ?? :) ja sie czaje na kupno pneumatycznej trabki i papugi do CB :D
_________________



...Don't wanna be a hero
Just an everyday man
Trying to do the job the very best he can...

 
 
 
Hellboy
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2007, 18:20   

Nareszcie mam ten klakson zamontowany. Brzmi fajnie, zupełnie inaczej niż fiatowski, tak bardziej elegancko :smile: no i jest głośniejszy, ale nie aż tak żeby szpachla z lakierem odpadała :wesoly: no i stanowczo przegania staruszki przechodzące na czerwonym na zebrze :) Minus takiego bajeru jest taki, że przekaźnik który jest w komplecie ma 30A i jest to kwadratowa kostka, natomiast w seju przekaźnik pod klakson ma 20A i jest prostokątny, tak więc jeżdżę na razie na tym mniejszym, mam nadzieję że nic mi przez to nie poleci w elektryce :roll:
 
 
rafal0325 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 27
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-02-2007, 18:26   
   Bolid: Seicento 0.9


zamontowales bezproblemu czy musiales cos przerabiac?
 
 
 
Hellboy
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2007, 18:35   

trochę trzeba się pobawić z kabelkami żeby połączyć ten + z - , przyda się koszulka termokurczliwa z klejem, no i zaciski (te metalowe końcówki które zakładasz na koniec kabli służące do podłączenia pod fanfary), pomagał mi przy tym kumpel elektryk, tak więc nie zajęło to tak bardzo dużo czasu. Jedyne co bym w tym poprawił to mocowanie drugiej fanfary, bo pierwsza idzie w miejsce starej, a druga jest przymocowana do drugiej za pomocą takich blaszek, tak że ona trochę sprężynuje. W wolnej chwili zrobię foty jak to wygląda.
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 26-02-2007, 20:04   
   Bolid: 1E 187


w sejach 900 klakson podejsc mozna tylko z kanału :P ja probowałem od góry to reka mi sie zaklinowała :D ale działa bo kabelek sie rozlaczył
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
Hellboy
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2007, 20:18   

co ty masz za rękę? rozumiem jak by to Pudzian montował, to by sie mógł zaklinować, co najwyżej by później chodził z Sejem pod pachą :p
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 26-02-2007, 20:49   
   Bolid: 1E 187


Nie no mała ta ręka to raczej nie jest ;) i przy probie podlaczenia kabelkow utknela :P
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum