FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plany na rozpoczęcie projektu, prośba o opinie
Autor Wiadomość
NRexor 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-02-2021, 20:44   Plany na rozpoczęcie projektu, prośba o opinie
   Bolid: Seicento 900


Hej, od jakiegoś czasu interesuje mnie temat zabawy mechanicznej z Seicentem (i co za tym idzie zabawnych konsekwencji jezdnych :P ) W rodzinie miałem już Seicento, mała moc, jednak zręczny i żwawy samochodzik. Niestety dopadły go gnijące progi i tak oto musieliśmy się z nim pożegnać. Dlatego myślałem czy aby nie rozpocząć (teraz już własnego) projektu podrasowanego Seicenta. Na początku zaznaczę, nie mam dużego doświadczenia mechanicznego w praktyce (podstawowy serwis wykonuję, kilka razy coś przy Fiacie naprawiałem), jednak z teoretyki znam już więcej. Plany z grubsza są takie:

- Zakup Seicento w dobrym stanie blacharskim i z sprawnym zawieszeniem
- Wykonanie swap'a z seryjnego silnika na wspominane już na forum 1.4 16v
- Wymiana przednich i tylnych hamulców na jakieś fajne tarcze
- Założenie hydrołapy na tylne hamulce
- Wstawienie Rollbara (w tym przerejestrowanie samochodu na 2 osobowe)
- Wyciągnięcie wszystkich obić, materiału etc.
- Przeniesienie akumulatora do bagażnika
(tutaj chciałbym też zapytać jako że niezbyt na ten temat znalazłem informację, czy możliwe
byłoby przeniesienie do bagażnika także zbiorniczka płynu do spryskiwaczy, jak to wszystko
wygląda z perspektywy przeglądów)
- Dołożenie obrotomierza, wskaźnika temperatury wody i oleju
- Założenie innych foteli i kierownicy
- Założenie rozpórek
- Tuning amortyzatorów

Ambitny projekt jak na pierwszy rzut, jednak działo by się to z pewnością w czasie dłuższym niż jedno lato, więc nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Co do silnika, w co dokładnie celować? (Chciałbym ostatecznie osiągnąć ~120 koni, większa moc wydaje mi się zbędna) a także, jaką skrzynię wybrać? (Czytałem o wyborze między przyspieszeniem a prędkością maksymalną, nie mam zamiaru szaleć na autostradach... szczególnie w Seicento, więc szukałbym czegoś aby 0-100 wynosiło ~7 sekund, to byłby satysfakcjonujący czas) Co by się z czym jadło w takim projekcie o takich planach?

Z chęcią przyjmę wszelakie sugestie oraz pomoc, dzięki!
_________________
Zobaczymy, pojedziemy
 
 
centoo 
Nałogowiec

Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 141
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2021, 23:52   
   Bolid: sCento


Do czego ma byc to auto to raz a dwa zdajesz sobie sprawe z kosztow?
-Przednie hamulce sa okej nie trzeb zmieniac ew 257 min felga 14 wtedy. Na tyl z 500 pasuja, alfy itd 240mm generalnie z 600-700 trzeba polozyc na to.
- po co ci hydro? jak nie upierdalasz nie ma sensu tylko problemu sobie narobisz
- jw pomijajac ze podniesie ci to srodek ciezkosci w gore
- wiadomo masa wrogiem przyspieszenia
- kolejny raz po co? Dodatkowe koszta i jw jak nie upalasz bez sensu
- wskazniki ok
- fotele ok
- rozporka ma sens tylko przednie gorna i dolna
- tuning amortyzatorow czyli co? To sie prowadzi jak taczka jesli juz dac jakies eibachy sprezyny i amorek lepszy zeby to w miare pracowalo.
- silnik czemu 1.4? No ale jesli juz no zeby zrobic moc - remont kapitalny, ostrzejsze walki, wieksza przepusnica, zamach lekki, dolot, wydech, swiecie no i musisz to wysterowac pewnie na det3 bo nikt ci nie ogarnie na ori kompie. Skrzynia albo 14/57 albo 13/64 :)

zeby tu nie podeprzec sie faktami to nie liczac kapitalki silnika wydalem ponad 5k i na PB98 uzyskałem 88.5km a na PB100 95km z wyjsciowych 75km :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum