FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tuning seika 1.1 czy 1.2
Autor Wiadomość
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-07-2008, 14:01   tuning seika 1.1 czy 1.2
   Bolid: Fiat Seicento


Witam serdecznie
Zaznaczam że czytałem wypowiedzi klanowiczów na temat przekładania silnika ale mam rzeczy na które nie znalazłem odpowiedzi.
Mam seicento 1.1 99r wersję z jednopunktowym wtryskiem w wersji van.
przebieg seika to 380tys km w tym 320 na gazie :) gaz był zamontowany zaraz po tym jak skończyła się gwarancja.
Ostatnio miałem z nim dużo problemów nierówna praca silnika, bak przyśpieszenia, duszenie sie po mocnym wciśnięciu gazu. W warsztacie mechanik powieział mi że silnik jest do kapitalnego remontu tj. nie trzyma ciśnienia na jednym cylindrze, ma wypalone gniazda zaworowe, (były już wcześniej naprawiane przez wstawienie jakiś większych podkładek nie bardzo sie na tym znam) oraz panewki
koszty sa tego wyliczone na ponad tysiąc zł pod warunkiem że nie trzeba bedzie robić szlifów i wymieniać głowicy.
i z tąd mój pomysł na wynianę silnika na 1.2 8v
mam do was kilka pytań:
1: czy trzeba bedzie zmieniać mocowania silnika oraz połączenie ze skrzynią biegów
2. czy bedzie trzeba wymieniać komputer na ten z fiata punto
3. czy bedzie potrzebna wymiana instalacji gazowej? mam tą zwykłą z parownikiem
4. czy przełożenie silnika jest pracochłonne
5. mieszkam w łukowie woj lubelskie czy w okolicy tj, lublin, siedlce jest jakiś warszstat który robi przekładki czy też wystarczy zwykły mechanik?
6 czy trzeba bedzie zmieniać zawieszenie ze względu na cięższy silnik.
Jeżeli ktoś może bardzo proszę o odpowiedz na moje pytania
pozdrawiam
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-07-2008, 14:15   
   Bolid: Audi


zajrzyj tutaj link
_________________

 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-07-2008, 14:58   
   Bolid: Fiat Seicento


ok to mam trochę opowiedzi silnik na jaki chce wymienić jest to 1,2 60km moge kupić całość z komputerem i całą elektroniką. mam jeszce pytanko w inst. gazowej muszę wymienić tylko mikser?
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
jataman 
Turbomasta


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2005
Posty: 308
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2008, 14:59   
   Bolid: seicento


albert25, mam nadzieje ze za jakas dobra cene bo tak naprawde rownie dobrze mozesz kupic 1.1 mpi i bedzie to samo
_________________
260KM, 307NM mało :/
miłośnik AWD
 
 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-07-2008, 15:06   
   Bolid: Fiat Seicento


Wiesz co sam nie wiem co mam robić samochód potrzebny mi jest do pracy dużo jeżdżę i przydało by sie mu trochę lepsze przyśpieszenie ale żeby zarazem za dużo nie palił. ten silnik co mam raczej sprzedam na złom. a jeżeli chodzi o ceny to 11 jest w tej samej cenie co 1.2 tylko że dochodzi wymiana komputera. może mi podpowiecie co wy byście zrobili? założenia są takie:
ma pozostać ta instalacja gazowa jest świeżo po wymianie parownika i reduktora, ze względu na to że dużo jeżdżę zależy mi na oszczędności różnica w spalaniu międzi 1.1 a 1.2 jest niewielka a podejrzewam że bedzie sporo lepiej jeździł moc nie jest sporo większa ale nadrabia momentem obrotowym.
jak by ktoś miał jakieś zdanie na ten temat to prosze o opinnie
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-07-2008, 15:23   
   Bolid: Audi


zmień na 1.2 najlepiej 75KM, ten wielopunktowy wtrysk to oszustwo w tym silniku, mozesz zastosować mikser ale bez stożkowego filtra, trzeba bedzie przystosowac jakąś puszkę z normalnym filtrem powietrza, co do reszty to nawet nie trzeba zmieniac nic w instalacji gazowej (trzeba tylko dać sterownik gazu w tryb nauki, zeby przystosować do nowej mapy wtrysków)
_________________

 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-07-2008, 15:29   
   Bolid: Fiat Seicento


aha ja myslałem że ten 1,2 to jest 16v i trzeba całkiem inną instalację gazową. mam kolesia który sciąga rozwalone fiaty z wysp muszę poszukać tego silnika narazie ma to punto 1,2 60km. aha i jeszcze jedno czy skrzynia i sprzęgło wytrzymuje taką moc silnika? jak już pisałem muj seiek ma całkiem spory przebieg.
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-07-2008, 15:32   
   Bolid: Audi


skrzynia i wytrzyma i pasuje, sprzęgło tez (najlepiej VALEO)
jak masz wybór to bierz 75KM (do tego komp, wkład pompy paliwa i mała kombinacja z alternatorem)
_________________

 
 
jataman 
Turbomasta


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2005
Posty: 308
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2008, 15:33   
   Bolid: seicento


albert25, skrzynia i sprzeglo wytrzymuja do 150km i ponad 200 Nm :)

nie boj sie o nie :)

co do 1.2 to sa tez 16v ale te maja 86km i jest troche wiecej roboty przy SWAPie. Jak masz mozliwosc kupienia swierzego silnika 1.2 75km to polecam, bedzie mniej roboty przy wiazsce bo wlasciwie ta sama pasuje po malych modyfikacjach
_________________
260KM, 307NM mało :/
miłośnik AWD
 
 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-07-2008, 15:44   
   Bolid: Fiat Seicento


ok podsumowanie potrzebny mi cały silnik z wtryskiem i kolektorami oraz komputer do niego, alternator i rozrusznik bezdzie pasował z silnika 1,1? jakie mogą być koszty tego silnika z komputerem za ten silnik 1,2 60km koles chciał 1 tys za całośc plus komputer jakieś 100zł ten silnik 75km bedzie dużo droższy?
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
damian83d 
Mordenator


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 492
Skąd: KNurów
Wysłany: 09-07-2008, 19:34   
   Bolid: SEICENTO


albert25 napisał/a:
ok podsumowanie potrzebny mi cały silnik z wtryskiem i kolektorami oraz komputer do niego, alternator i rozrusznik bezdzie pasował z silnika 1,1? jakie mogą być koszty tego silnika z komputerem za ten silnik 1,2 60km koles chciał 1 tys za całośc plus komputer jakieś 100zł ten silnik 75km bedzie dużo droższy?


no panie silnik 1,2 75 kuni 8v i wszystko jasne zmieścisz się w 2000zl jak sam robisz pozdro :p :p :p :p :p
_________________
bo Pamiętaj że,Gdy Uderzysz mnie-Oddam tak by Zabolało.! _
 
 
 
Wuniek 
Nałogowiec
Dispatcher


Pomógł: 73 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 428
Skąd: 100lica
Wysłany: 09-07-2008, 19:57   
   Bolid: SC 1.2MPi 6speed


jeżeli chcesz ciąć koszty to możesz zapakować 1.2 8v MPi z jakiegoś punto po czym zostawić cała elektrykę ze starego, czyli połączyć 4 wtryski równolegle pod sygnał spi, przerobić kostkę od map sensora, wydech tez podejdzie tyle ze 1.2 jest minimalnie wyższe i down pipe może być za kurtki :)

a jesli chodzi o gaz to stozek moze być jak zapakujesz to cudo BLOS
razem z tym dolotem
_________________


Scuderi Split Cycle Engine
 
 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10-07-2008, 20:16   
   Bolid: Fiat Seicento


Wuniek napisał/a:
jeżeli chcesz ciąć koszty to możesz zapakować 1.2 8v MPi z jakiegoś punto po czym zostawić cała elektrykę ze starego, czyli połączyć 4 wtryski równolegle pod sygnał spi, przerobić kostkę od map sensora, wydech tez podejdzie tyle ze 1.2 jest minimalnie wyższe i down pipe może być za kurtki :)

a jesli chodzi o gaz to stozek moze być jak zapakujesz to cudo BLOS
razem z tym dolotem


czyli mam rozumieć że mogę zostawić elektrykę z komputerem ze swojego seika? koszty napewno by to obniżyło a z czasem bym mógł sobie wymienić na właściwy komputer. jak takie rozwiązanie sie sprawdza? ktoś to próbował zrobić?
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
albert25 
nówka sztuka ;)

Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10-07-2008, 20:22   
   Bolid: Fiat Seicento


aha silnik juz mam upatrzony jutro jade go oglądać jest jeszcze w samochodzie wiec będzie mi łatwiej ocenić jego stan. prosze jeszcze o odpowiedz jak to jest z tą elektryką.
_________________
Motocykle są wszędzie!!!!!!!!!!!!!
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-07-2008, 20:37   
   Bolid: Audi


albert25 napisał/a:
aha silnik juz mam upatrzony jutro jade go oglądać jest jeszcze w samochodzie wiec będzie mi łatwiej ocenić jego stan. prosze jeszcze o odpowiedz jak to jest z tą elektryką.


komp od 1.2, wiązka od 1.1
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum