FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zgłosnienie ultera
Autor Wiadomość
maxx 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 9
Skąd: slask, siemce
  Wysłany: 15-03-2008, 11:26   zgłosnienie ultera
   Bolid: 206


Witam

w moim sejku 1.1 mpi mam koncowy tlumnik ulter 80 i powiem ze ze jest troszke za cichy i teraz moje pytanie jest sprawic aby byl glosniejszy ? zmiana rury ktora dochodzi do tlumnika na fi (ile) czy bez wycinania katalizatora da to cos ?? jakies pomysly sugestie mile widziane :)

pozdrawiam
_________________
był sej 1.1 MPI jest 206 GTI 2.0 16v
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15-03-2008, 13:02   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Witaj. maxx ja wychodze z zalozenia , ze tlumik sportowy zaklada sie dla zwiekszenia osiagow a nie wzrostu decybeli :-P , ale rozumiem o co chodzi ... :))
Wyciecie katalizatora ma sens (jak niedawno gdzies pisalem) tylko w dwoch przypadkach :
1 kat jest stary i zapchany
2 zastepujemy go renomowana sprawdzona strumienica
Mozna tez - co wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem (ale drogo) zastapic go katalizatorem sportowym , nie wiem jednak czy sa dostepne dla SC takowe - trzeba by poszukac.
Dalej , czy masz zalozony dolot "sportowy" ? To wazna rzecz gdyz wydech i dolot silnie ze soba wspolgraja jako naczynia polaczone i dolot oprocz poprawy napelniania cylindrow wplywa tez znaczaco na prace akustyczna wydechu.
_________________

 
 
 
maxx 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 9
Skąd: slask, siemce
Wysłany: 16-03-2008, 11:41   
   Bolid: 206


ADAMSKY napisał/a:
Witaj. maxx ja wychodze z zalozenia , ze tlumik sportowy zaklada sie dla zwiekszenia osiagow a nie wzrostu decybeli :-P , ale rozumiem o co chodzi ... :))
Wyciecie katalizatora ma sens (jak niedawno gdzies pisalem) tylko w dwoch przypadkach :
1 kat jest stary i zapchany
2 zastepujemy go renomowana sprawdzona strumienica
Mozna tez - co wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem (ale drogo) zastapic go katalizatorem sportowym , nie wiem jednak czy sa dostepne dla SC takowe - trzeba by poszukac.
Dalej , czy masz zalozony dolot "sportowy" ? To wazna rzecz gdyz wydech i dolot silnie ze soba wspolgraja jako naczynia polaczone i dolot oprocz poprawy napelniania cylindrow wplywa tez znaczaco na prace akustyczna wydechu.


no niestety nie mam dolotu ... a wycinac katalizatora nie chce ... gdzies czytalem ze zastepuje sie ta rure fi 50 czy 45 i ze glosniej ale chyba tylko wtedy gdy sie wywala katalizator tak mozna zrobic bo niestety w mpi za duzo zabawy jest z tymi sondami ... no chyba czas pomyslec o dolocie ;D
_________________
był sej 1.1 MPI jest 206 GTI 2.0 16v
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum