FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynajem długoterminowy samochodu
Autor Wiadomość
ziggy 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 27-01-2023, 13:59   Wynajem długoterminowy samochodu
   Bolid: Seicento


Aktualnie rozważam zmianę mojego samochodu na nowy. Lubię go ale koszty naprawy powoli mnie zabijają tak więć chyba jednak przyszedł na niego czas. Poza tym jest na mnie a nie na firmę tak wiec nie mogę wrzucac kosztów co mnie dodsatkowo wkurza.

Rozważam obecnie najem długoterminowy samochodu na pewien czas. Ewentualnie leasing. Czy macie jakieś doświadczenia w jednym i w drugim temacie? Czy obie raty można wrzucić w koszty?

No i jak realnie przedstawiają się koszty w przypadku wynajmu albo leasingu na rok czy dwa?
 
 
haps 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2023, 13:32   
   Bolid: 1234567876


Leasing, a wynajem to dwie różne kwestie. Wynajem długoterminowy to po prostu jak sama nazwa wskazuje wynajmujesz dane auto na dany okres, kwestia warunków - czasem są limity km, czasem inne warunki. Dostajesz fv vat za wynajem i wrzucasz w koszty. Natomiast co do leasingu to wpada jako zobowiązanie Twojej firmy i musisz mieć zdolność finansową. Możesz rozwazyć dwie opcje leasingu, operacyjny - własnośc banku całkowita do wykupu i tu jak nie chcesz samochodu, możesz go nie wykupić. Natomiast co do finansowego to z każdą ratą samochod w jakiejśc części jest Twój. Fv również wrzucasz w koszty. Jeśli chodzi o mnie to zdecydowałem się na najem długoterminowy bo nie interesował mnie wykup samochodu ( po zdaniu wolę sobie wziąć coś nowego). Firm wynajmujących samochody jest wiele, jeśli chcesz sobie więcej poczytać to zobacz sobie stronę master1/masterlease. OBecnie jest to największa firma wynajmująca samochody w Polsce.
 
 
tortel 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2023, 14:53   
   Bolid: ads


VAT wrzucasz w koszty tylko 50% , także ratę całą jeżeli auto wartością do 150 tys.
Moim zdaniem wynajem jest korzystniejszy, nie mam obowiązku wykupu auta, rata jest niższa niż przy leasingu operacyjnym.
 
 
Myszowór 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: stąd i stamtąd
Wysłany: 02-02-2023, 07:10   
   Bolid: fiat seicento


Mam doświadczenia z leasingiem i wynajmem.Teraz na własnym wynajmuję. Wzialem hybryde, codziennie caluje w myślach bak, bo spala mi 3 litry niecałe na mieście a przy tych cenach... polecam wynajem jak nie chcesz o wszystko musieć się zatroszczyć ijak chcesz zmieniać auto co 2-3 lata. Jesteś vatowcem?
 
 
ziggy 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 02-02-2023, 11:05   
   Bolid: Seicento


Tak, jestem na vat.
 
 
Myszowór 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: stąd i stamtąd
Wysłany: 02-02-2023, 14:09   
   Bolid: fiat seicento


To tym bardziej Ci się to opłaci, wrzucisz sobie ratę w koszty i nie będzie Cię to tak wiele kosztowało. Poza tym w jednej racie znajdziesz wszystko, ubezpeiczenie i wszystkie inne dodatkowe opłaty o których często nie wspomina się przy leasingu. Tak jak osoba powyżej pisze, zerknij sobie na stronę master1, a najlepiej wybierz się do nich na plac, tam jest więcej samochodów.
 
 
haps 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2023, 09:53   
   Bolid: 1234567876


No i sam jeszcze wspomnę o tym, ze w ostatnich latach zmieniły się przepisy dotyczące leasingu. Już nie można wykupić na 1% podatku do majątku prywatnego.
 
 
ziggy 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 03-02-2023, 13:09   
   Bolid: Seicento


W przypadku leasingu dochodzi jeszcze ten problem, ze firmę prowadzę krócej niż rok, tak wieć pewnie miałbym problemy z uzyskaniem. Jak jest w przypadku najmu?
 
 
haps 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2023, 14:06   
   Bolid: 1234567876


W przypadku najmu powinien być mniejszy problem z uzyskaniem. Z tego co wiem to nie wymagają aby firma funkcjonowała rok i więcej. Ale oczywiście powinieneś się sam dopytać w firmie.
 
 
ziggy 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 03-02-2023, 14:36   
   Bolid: Seicento


Dzieki, odezwałem się na priv.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum