FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania!
Autor Wiadomość
SzoCk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wysokie Mazowieckie
  Wysłany: 21-06-2010, 14:02   Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania!
   Bolid: Seicento


Witam :)
Mam zamiar przelecieć troszkę "świata" swoim sejem po raz pierwszy.
Łączna trasa wyniesie ok. 4 tys. km!
Między innymi:
- Polska (przez: Warszawa, Poznań, Wrocław...)
- Niemcy (przez: Numberg, Karlsruhe...)
- Francja (przez: Lyon, Nimes, Montpellier...)
- Hiszpania (Barcelona, Valencia, Cordoba, Sevilla, no i miejscowosc docelowa Huelva :))

Wierze w swoj samochodzik aczkolwiek staram sie myslec realistycznie dlatego chcialbym Was prosic o jakies rady na co zwrocic szczegolna uwage wybierajac sie w tak daleka podroz.

Zyczcie powodzenia. Obiecuje, że jak tylko szczescliwie odbede trase, odespie i znajde czas,wstawie jakis opis i zdjatka :)
 
 
Nowy10 
Bywalec


Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: Ruda ?ląska
Wysłany: 21-06-2010, 14:06   
   Bolid: CC


Może na początek porządne cb radio?;>
 
 
SzoCk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 21-06-2010, 14:10   
   Bolid: Seicento


Nowy10 napisał/a:
Może na początek porządne cb radio?;>

Myslisz, ze sie przyda ? :> moim zdaniem jest zbedne.
Raczej nawigacja zamiast cb.
 
 
Nowy10 
Bywalec


Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: Ruda ?ląska
Wysłany: 21-06-2010, 14:39   
   Bolid: CC


Powiem ci że nawigacja też ale nie można na 100% ufać przyjemnemu głosowi z navi.
Kiedyś sie już o tym przekonałem :)
 
 
SzoCk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 21-06-2010, 15:09   
   Bolid: Seicento


Nowy10 napisał/a:
Powiem ci że nawigacja też ale nie można na 100% ufać przyjemnemu głosowi z navi.
Kiedyś sie już o tym przekonałem :)

Wiem o tym, że nie mozna w 100% ufac navi ;p moze i pomysle nad tym cb.
 
 
ArekA 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: NDG
Wysłany: 21-06-2010, 16:12   
   Bolid: Byle jaki


Dobry temat. Też w jakiejś tam przyszłości myślę o takiej eskapadzie. Na pewno przyda się trochę porad natury praktycznej od bardziej doświadczonych podróżników, których na tym forum nie brakuje :wink:
 
 
Ania 
stokrotka


Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 21-06-2010, 16:28   
   Bolid: Fiat


Na forum też nie brakuje takich tematów, daję pierwszy lepszy:



http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=26336


:grin:
_________________
Szukaj mnie...
 
 
bastek 
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 90
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-06-2010, 17:39   Re: Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania!
   Bolid: Seicento 0.9 + podtlenek gazotu


SzoCk napisał/a:
Witam :)
Mam zamiar przelecieć troszkę "świata" swoim sejem po raz pierwszy.
Łączna trasa wyniesie ok. 4 tys. km!
Między innymi:
- Polska (przez: Warszawa, Poznań, Wrocław...)
- Niemcy (przez: Numberg, Karlsruhe...)
- Francja (przez: Lyon, Nimes, Montpellier...)
- Hiszpania (Barcelona, Valencia, Cordoba, Sevilla, no i miejscowosc docelowa Huelva :))

Wierze w swoj samochodzik aczkolwiek staram sie myslec realistycznie dlatego chcialbym Was prosic o jakies rady na co zwrocic szczegolna uwage wybierajac sie w tak daleka podroz.

Zyczcie powodzenia. Obiecuje, że jak tylko szczescliwie odbede trase, odespie i znajde czas,wstawie jakis opis i zdjatka :)


polecam Ci napisać PW do moderatora z seicento.pl ksywka fender, chłopak jest z białegostoku i rok temu sejem pojechał na Krym, może Ci doradzić :)
_________________
Seicento nie cieknie olejem, on tak zaznacza teren.
 
 
 
fender 
Nałogowiec


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 457
Skąd: Białystok
Wysłany: 22-06-2010, 11:15   
   Bolid: SC 1.1 MPI


Czuję się wywołany do tablicy.
Moja zeszłoroczna podróż wyniosła coś koło 4200km w obie strony, z tą różnicą, że jechałem w przeciwnym kierunku:)
Na Twoim miejscu nie martwiłbym się niczym ponad to, ile wziąć ze sobą kasy i czy starczy mi czasu na zwiedzenie wszystkiego co zaplanowałem. Europa zachodnia, mimo, że nigdy nie byłem, wydaje mi się niesamowicie przewidywalna jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową. Równe drogi, dobre oznaczenia - no po prostu cywilizacja. To może jednak trochę rozleniwiać i usypiać czujność. Równe jak stół autostrady zachęcają do przyciśnięcia pedału. Należy cały czas mieć się na baczności.
Co do CB - również uważam to za zbędny gadżet. Jeszcze kilka lat temu, kiedy radia mieli tylko nieliczni kierowcy, można było z tego korzystać komfortowo. Teraz kiedy radio kosztuje tyle co makulatura, w eterze lecą non stop bluzgi i chamskie odzywki. Zamiast tego polecam nawet najtańszą nawigację (można kupić w cenie najprostrzego radia CB) i wgranie map krajów, które nas interesują.
Mapy okazały się nieocenione podczas mojej podróży na Krym. Po wjechaniu do pierwszego lepszego miasta, nie masz czasu na zastanawianie się, rozszyfrowywanie napisanych cyrylicą nazw ulic i jednoczesne staranie się aby nikt nie przefasonował Ci auta. Nawigacja zawsze i bezproblemowo wyprowadzała mnie z dużych i mniejszych miast, nawet przez centrum.
Ty masz ten komfort, że mapy krajów, do których się wybierasz mają doskonałe pokrycie więc nie będziesz miał żadnych problemów z niezgodnością położenia.

To w zasadzie tyle, tak z grubsza. Oczywiście nie bierz żadnych niepotrzebnych klamotów typu klucze, zapasowe silniki, sprzęgła czy co tam jeszcze.. i tak nic nie wskórasz na poboczu. Nie jedziesz na Syberię - na pewno znajdziesz jakiś warsztat jeśli coś się stanie. Przed podróżą uzupełnij płyn do spryskiwaczy i wymień pióra wycieraczek na nowe. Warto mieć ze sobą jakiś spryskiwacz i szmatki do usuwania owadów z szyby.
I jeszcze jedna uwaga. Wiadomo, że jadąc do obcych krajów możemy czuć się nieswojo. Niby znaki i zasady ruchu są podobne ale czasami zastanawiamy się czy aby na pewno możemy tu skręcić, tam wjechać. Moja rada - obserwować tubylców i zachowywać się podobnie:)

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.
_________________



A czy Ty masz już darmowe assistance?
 
 
kielonn 
Bywalec


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 93
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-06-2010, 12:12   
   Bolid: Fiat Seicento


No ale przecież podstawą przed wyjazdem jest wymiana wszystkich olejów;) sprawdzić również oponki ;) Wiem, że w Hiszpanii nie można korzystać z urządzeń z monitorami, dvd itp. ale nie tyczy sie to nawigacji satelitarnej. Żarówki na moje też powinny być no i przyrządy do ich wymiany:). Ogarnąłbym też numery do ambasad polskich w tych krajach, tak na wszelki wielki.
_________________
One live, one love, one game !



Pomógł nie boli ; )
 
 
 
fender 
Nałogowiec


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 457
Skąd: Białystok
Wysłany: 22-06-2010, 13:34   
   Bolid: SC 1.1 MPI


Aha, tak.. wymień oleje na świeże to będą Ci lały z każdej szczeliny :)

Oleje to można wymienić po podróży a nie przed. Co najwyżej uzupełnić braki.
_________________



A czy Ty masz już darmowe assistance?
 
 
bastek 
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 90
Skąd: Białystok
Wysłany: 22-06-2010, 18:27   
   Bolid: Seicento 0.9 + podtlenek gazotu


kielonn napisał/a:
Ogarnąłbym też numery do ambasad polskich w tych krajach, tak na wszelki wielki.

nr ambasad przychodzą automatycznie sms po przjściu na inna sieć w danym kraju.
_________________
Seicento nie cieknie olejem, on tak zaznacza teren.
 
 
 
ArekA 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: NDG
Wysłany: 23-06-2010, 00:20   
   Bolid: Byle jaki


Krysia napisał/a:
Na forum też nie brakuje takich tematów, daję pierwszy lepszy:



http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=26336


:grin:

Sorki, ale ww. topik nie jest jednak zbyt wyczerpujący...
 
 
SzoCk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 23-06-2010, 13:19   
   Bolid: Seicento


fender napisał/a:
Czuję się wywołany do tablicy.
Moja zeszłoroczna podróż wyniosła coś koło 4200km w obie strony, z tą różnicą, że jechałem w przeciwnym kierunku:)
Na Twoim miejscu nie martwiłbym się niczym ponad to, ile wziąć ze sobą kasy i czy starczy mi czasu na zwiedzenie wszystkiego co zaplanowałem. Europa zachodnia, mimo, że nigdy nie byłem, wydaje mi się niesamowicie przewidywalna jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową. Równe drogi, dobre oznaczenia - no po prostu cywilizacja. To może jednak trochę rozleniwiać i usypiać czujność. Równe jak stół autostrady zachęcają do przyciśnięcia pedału. Należy cały czas mieć się na baczności.
Co do CB - również uważam to za zbędny gadżet. Jeszcze kilka lat temu, kiedy radia mieli tylko nieliczni kierowcy, można było z tego korzystać komfortowo. Teraz kiedy radio kosztuje tyle co makulatura, w eterze lecą non stop bluzgi i chamskie odzywki. Zamiast tego polecam nawet najtańszą nawigację (można kupić w cenie najprostrzego radia CB) i wgranie map krajów, które nas interesują.
Mapy okazały się nieocenione podczas mojej podróży na Krym. Po wjechaniu do pierwszego lepszego miasta, nie masz czasu na zastanawianie się, rozszyfrowywanie napisanych cyrylicą nazw ulic i jednoczesne staranie się aby nikt nie przefasonował Ci auta. Nawigacja zawsze i bezproblemowo wyprowadzała mnie z dużych i mniejszych miast, nawet przez centrum.
Ty masz ten komfort, że mapy krajów, do których się wybierasz mają doskonałe pokrycie więc nie będziesz miał żadnych problemów z niezgodnością położenia.

To w zasadzie tyle, tak z grubsza. Oczywiście nie bierz żadnych niepotrzebnych klamotów typu klucze, zapasowe silniki, sprzęgła czy co tam jeszcze.. i tak nic nie wskórasz na poboczu. Nie jedziesz na Syberię - na pewno znajdziesz jakiś warsztat jeśli coś się stanie. Przed podróżą uzupełnij płyn do spryskiwaczy i wymień pióra wycieraczek na nowe. Warto mieć ze sobą jakiś spryskiwacz i szmatki do usuwania owadów z szyby.
I jeszcze jedna uwaga. Wiadomo, że jadąc do obcych krajów możemy czuć się nieswojo. Niby znaki i zasady ruchu są podobne ale czasami zastanawiamy się czy aby na pewno możemy tu skręcić, tam wjechać. Moja rada - obserwować tubylców i zachowywać się podobnie:)

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.

Dzieki bardzo :) na pewno wezme pod uwage Twoje rady :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum