FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skromne CA w seju (po raz kolejny)
Autor Wiadomość
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-07-2007, 13:22   Skromne CA w seju (po raz kolejny)
   Bolid: Brava 1.6 16v


Witam serdecznie!!!

Poprzeglądałem już trochę forum o CA ale niestety nic nie było dla mnie wystarczające. Wszyscy pakują te świetne elipsy (głośniki 16x8 czy jakos tak) na tylną półkę.
Ale od początku...
Chciałbym założyć ok sierpnia jakies lepsze CA w seju niż mam dotychczas. Lepsze tzn max do 450 no może 500zł w zależności co mi zaoferujecie.:) Mam zamiar kupić jakąś jednostke sterującą (z allegro, max do 350zł z kosztem przesyłki) i głośniki na tylną półkę o takie sobie upatrzyłem -> http://www.allegro.pl/ite...iar_165_mm.html za tymi elipsami, jajeczkami czy jak je jeszcze zwał poprostu nie przepadam:/ i porównywałem właśnie te głośniki z GTx 693 HP i nawet mają lepsze parametry.

I teraz pytania dotyczące mojego CA (najlepiej jakby tu Kurczak zajrzał i coś podpowiedział:P):

-> 1 Jaką jednostke sterującą wybrać?? Myślałem coś z Pioneera bo niezłe radyjka mają, jeszcze żadnego nie upatrzyłem sobie bo się nie znam, pomóżcie w wyborze.
-> 2 Czy te głośniki GTx 663 (165mm) wejdą i będą się dobrze trzymały na tylnej półce i jak one tam zagrają?
-> 3 Czy sprzodu też coś wymyślić czy zostawić standardowe Tonsile? (jakoś nie specjalnie chce mi się w przód ładowac kasy bo to i tak moim zdaniem świetnie nie zagra)
-> 4 Chciałbym zeby było trochę basu i żeby to w miare czystko wszystko grało... da się tak za tą kase?
-> 5 Ostatnie pytanie dotyczy anteny w seju... W obecnym radiu które mam (fale ustawiane pokrętką:P) mimo że kupiłem z allegro wzmacniacz antenowy dalej znikają mi fale jakbym jezdził niew wiem w jakiej trasie:( troche to wkurza bo musze puszczać sobie radio przez adapter z telefonu. Heh pomóżcie mi co z tym zrobić, czy w nowym radiu też to tak wszystko będzie ch*** odbierało czy muszę wymienić antene czy antene i przewód??

Pozdrawiam i zachęcam do udziału w dyskusji i prosze o pomoc znawców CA z forum :cool:
_________________
Pozdro Damian ;-)
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16-07-2007, 13:59   
   Bolid: SC 1.1 SPI


witaj
ma byc bardzo budzetowo - to prosze :
1 - radio - BLAUPUNKT SD 27 ( w zaleznosci od podswietlenia modele SYDNEY , MELBOURNE itd) , PIONEER DEH 3900 , JVC KD-G331 (332,333)
2 - GTx 663 wejda w polke i beda sie trzymaly ale nie zagraja rewelacyjnie
3 - w tym przypadku zostaw to co jest - nie ma sensu ladowac kasy w seryjne miejsca
4 -
mlodygun napisał/a:
da się tak za tą kase
- moze i czysto bedzie ale basu ani "kropli"
5 -
mlodygun napisał/a:
nowym radiu też to tak wszystko będzie ch***
- jak kupisz BLAUPUNKT`a powinno sie poprawic - generalnie nowe modele wyposazone sa w znacznie lepsze tunery radiowe - pamietaj jednak ze to najnizsza polka odtwarzaczy wiec rewelacji moze nie byc

pozdrawiam Łódż
 
 
 
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-07-2007, 14:14   
   Bolid: Brava 1.6 16v


ADAMSKY napisał/a:
witaj
ma byc bardzo budzetowo - to prosze :
1 - radio - BLAUPUNKT SD 27 ( w zaleznosci od podswietlenia modele SYDNEY , MELBOURNE itd) , PIONEER DEH 3900 , JVC KD-G331 (332,333)
2 - GTx 663 wejda w polke i beda sie trzymaly ale nie zagraja rewelacyjnie
3 - w tym przypadku zostaw to co jest - nie ma sensu ladowac kasy w seryjne miejsca
4 -
mlodygun napisał/a:
da się tak za tą kase
- moze i czysto bedzie ale basu ani "kropli"
5 -
mlodygun napisał/a:
nowym radiu też to tak wszystko będzie ch***
- jak kupisz BLAUPUNKT`a powinno sie poprawic - generalnie nowe modele wyposazone sa w znacznie lepsze tunery radiowe - pamietaj jednak ze to najnizsza polka odtwarzaczy wiec rewelacji moze nie byc

pozdrawiam Łódż


aha, no też właśnie czytałem na forum o radiach blaupunkta że mają dobre tunery. Wiem że to najniższa klasa radioodtwarzaczy ale chyba lepszy firmowy z niżesz półki niż np jakieś Dalco, MEDIONy itp. A jeszcze takie głośniki upatrzyłem http://www.allegro.pl/ite...cja_tanio_.html mają trochę mniejszą skuteczność od GTXów ale za to lepsze pasmo przenoszenia. Tego basiku mi najbardziej szkoda:( bo przyzwyczaiłem się do subwoofera od logi-techów z5500 (zestaw głośników 5.1 do kompa) i jakoś go polubiłem. skoro nie bedzie ani kropli basu to chyba bedę musiał pomyslec o jakiejś skrzynce do bagażnika :-?
_________________
Pozdro Damian ;-)
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16-07-2007, 14:27   
   Bolid: SC 1.1 SPI


mlodygun napisał/a:
skoro nie bedzie ani kropli basu to chyba bedę musiał pomyslec o jakiejś skrzynce do bagażnika


... i tego Ci wlasnie zycze :ok:

jesli masz w planach rozbudowe swojego audio to przy zakupie radia zwroc uwage na wyjscia RCA (cincze - najlepiej jak by byly dwie pary a w ostatecznosci jedna na subwoofer)
 
 
 
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-07-2007, 16:00   
   Bolid: Brava 1.6 16v


ADAMSKY napisał/a:
mlodygun napisał/a:
skoro nie bedzie ani kropli basu to chyba bedę musiał pomyslec o jakiejś skrzynce do bagażnika


... i tego Ci wlasnie zycze :ok:

jesli masz w planach rozbudowe swojego audio to przy zakupie radia zwroc uwage na wyjscia RCA (cincze - najlepiej jak by byly dwie pary a w ostatecznosci jedna na subwoofer)


te chinche to rozumiem potrzebne do podłączenia wzmacniacza lub subwoofera albo tego i tego?? najczęściej w radioodtwarzaczach do 400zł spotykam się z jednym wyjściem RCA dwukanałowym o ile się nie myle...
_________________
Pozdro Damian ;-)
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 16-07-2007, 18:06   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


Wtrące się. Mam JVC 333 i jestem zadowolony koszt radia to było koło 410 zł ale widziałem je za mniejsze pieniądze, na tyłmam dane dwa głośniki o średnicy 20 centymetrów i wadze koo 2,5 kg każdy i jakoś to wytrzymuje. Głośniki są niespecjalnie markowe bo Alphardy. Nie mam żadnego wzmaka ale jakoś daje radę i troszkę tego basu jest bo widze lusterku w środku jak drży. Pewnie że to nie jest szczyt marzeń ale za małe pieniążki i mnie jak na teraz styka. Radio ma 4 x 50 watt i jeszcze nigdy się nie zdażyło żebym słuchał głośniej niż na połowie a i nawet jakoś daje radę z ruszaniem tych membran. Fakt czasem ale to tylko czasem jest takie odczucie że wzmak poprawiłby te wibracje ale póki co ok.
_________________
Życie to ciężki zawód
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16-07-2007, 18:40   
   Bolid: SC 1.1 SPI


mlodygun napisał/a:
chinche to rozumiem potrzebne do podłączenia wzmacniacza lub subwoofera albo tego i tego??


Wyjscie liniowe (czyli cincze) - przekazuja sygnal pomijajac koncowke mocy radia ...
podlaczamy je zawsze pod wzmacniacz.
Propozycja chomik`a jak najbardziej trafna - radio posiada wyjscie liniowe (RCA) pod subwoofer - cena ok 300 pln.
 
 
 
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-07-2007, 21:17   
   Bolid: Brava 1.6 16v


chomik napisał/a:
Wtrące się. Mam JVC 333 i jestem zadowolony koszt radia to było koło 410 zł ale widziałem je za mniejsze pieniądze, na tyłmam dane dwa głośniki o średnicy 20 centymetrów i wadze koo 2,5 kg każdy i jakoś to wytrzymuje. Głośniki są niespecjalnie markowe bo Alphardy. Nie mam żadnego wzmaka ale jakoś daje radę i troszkę tego basu jest bo widze lusterku w środku jak drży. Pewnie że to nie jest szczyt marzeń ale za małe pieniążki i mnie jak na teraz styka. Radio ma 4 x 50 watt i jeszcze nigdy się nie zdażyło żebym słuchał głośniej niż na połowie a i nawet jakoś daje radę z ruszaniem tych membran. Fakt czasem ale to tylko czasem jest takie odczucie że wzmak poprawiłby te wibracje ale póki co ok.


Rozumiem że masz takie radyjko http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html polecacie je?? bo cena jest atrakcyjna jak na takiej wystarczającej klasy dla mnie sprzęt.



ADAMSKY napisał/a:
mlodygun napisał/a:
chinche to rozumiem potrzebne do podłączenia wzmacniacza lub subwoofera albo tego i tego??


Wyjscie liniowe (czyli cincze) - przekazuja sygnal pomijajac koncowke mocy radia ...
podlaczamy je zawsze pod wzmacniacz.
Propozycja chomik`a jak najbardziej trafna - radio posiada wyjscie liniowe (RCA) pod subwoofer - cena ok 300 pln.


dzięki serdeczne za wyjaśnienie :beer:


A tak apropos pomyślałem sobie o tych 20mm na tylną półkę i upatrzyłem takie http://www.allegro.pl/ite...odel_w_wa_.html
http://www.allegro.pl/ite...24mc_sklep.html
które lepiej zagrają z tym radyjkiem JVC???
_________________
Pozdro Damian ;-)
Ostatnio zmieniony przez mlodygun 16-07-2007, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16-07-2007, 23:41   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


mlodygun napisał/a:
które lepiej zagrają z tym radyjkiem JVC???

Ja się wtrącę ..
Osobiście ( gdybym nie miał wzmaka ) brałbym te Blaupunkty :) mają mniejszą moc RMS ... czyli idąc dalej skrótem myślowym --> końcówka z radia będzie miała lżej :)

Co do radia , to odpuść sobie pioneera :) JVC w tej klasie Rulzzz
( Adam , my chyba zaczniemy kasę brać od Jvisa za reklamy :)) )

mlodygun napisał/a:
Wszyscy pakują te świetne elipsy

większa powierzchnia membrany Kolego ... ( skrót myślowy ) .. więcej bassu ;]
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-07-2007, 09:40   
   Bolid: Brava 1.6 16v


KurczaK napisał/a:
mlodygun napisał/a:
Wszyscy pakują te świetne elipsy

większa powierzchnia membrany Kolego ... ( skrót myślowy ) .. więcej bassu ;]

Czyli np te elipsy -> http://www.allegro.pl/ite...2007_gwar_.html to jeśli chodzi o bass zagrają lepiej niż te okrągłe 20mm??

Cytat:
Ja się wtrącę ..
Osobiście ( gdybym nie miał wzmaka ) brałbym te Blaupunkty :) mają mniejszą moc RMS ... czyli idąc dalej skrótem myślowym --> końcówka z radia będzie miała lżej :)

Patrz cholerka ile to człowiek może się nauczyć :] . Chyba zaczne się przekonywać do tych jajeczek :)

to które lepiej wybrać 20 czy 6x9??

Jeszcze chciałem się zapytać... podobno im większy magnes tym lepszy bass to prawda??
_________________
Pozdro Damian ;-)
Ostatnio zmieniony przez mlodygun 17-07-2007, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 17-07-2007, 10:01   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


mlodygun napisał/a:
im większy magnes tym lepszy bass to prawda?

pośrednio prawda ... ale tylko pośrednio ponieważ większy magnes nie pomoże nam bezpośrednio w wytworzeniu większego ciśnienia ... ale jego mocniejsze pole magnetyczne pomoże lepiej kontrolować drgania cewki w szczelinie magnetycznej , co za tym idzie można ją zasilić większą mocą a co dalej za tym idzie .. głośnik większej mocy powinien mieć teoretycznie więcej bassu ... jednak tylko teoretycznie ;]
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 17-07-2007, 14:15   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


KurczaK napisał/a:
pośrednio prawda ... ale tylko pośrednio ponieważ większy magnes nie pomoże nam bezpośrednio w wytworzeniu większego ciśnienia

i tu się chyba nie do końca zgodzę drogi KurczaK, - u .otóż jeśli mowa jest o grubości magnesu to moim zdaniem ma to dość duże znaczenie gdyż wtedy cewka może wychylać membranę w większym zakresie gdyż ma większe na to możliwości a co za tym idzie membrana będzie wprawiać w ruch większą ilość powietrza a za tym idzie więcej bassssssu ot i wsio.
_________________
Życie to ciężki zawód
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 17-07-2007, 19:47   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


chomik, no zgadzam się ... ale popatrz np na Pioneera 101 SPL ... ma wieeeeelki magnes ... wychył ma zarąbisty .. a nie gra niską częstotliwością :)
Magnes to nie wszystko ;]
jak napisałem - to tylko część całości ;]
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 17-07-2007, 21:58   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


KurczaK, zgadzam się ale jak to się mówi ziarko do ziarka i :)) będzie obiad dla kurczaka :)) :)) :)) czyli trza szukać czegoś co połączy wszystkie cechy razem :))
_________________
Życie to ciężki zawód
 
 
 
mlodygun 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-07-2007, 23:37   
   Bolid: Brava 1.6 16v


chomik napisał/a:
czyli trza szukać czegoś co połączy wszystkie cechy razem :))


albo kupić głośniki i skrzynie bassową....

Dalej czekam na rade od Was panowie a wy sie tu przemądrzacie :) co wybrać elipsy czy 20 blaupunkta??
_________________
Pozdro Damian ;-)
Ostatnio zmieniony przez mlodygun 17-07-2007, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum