FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dajewo nubira -czy warto?
Autor Wiadomość
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 21-01-2014, 19:31   dajewo nubira -czy warto?
   Bolid: 1.1 MPI


Zamierzam sie z kupnem kolejnego auta, vzy ktos mial z was jakiejkolwiekdoświadczenia z nubirami?
Pomijajac calkowicie aspekt estetyczny a majac na względzie ro, ze pasuje mi kupic COS co bedzie wieksze od seicento i cos co bedzie kosztowalo nie więcej niz 2-2.5tys. i ze zdaje sobie sprawe auto za ttaka kase bedzie prawie szrotem- ale poczebuje cos wiekszego co pojezdzi 2-3 lata.

Nie podawajcie mi tysiaca przykladow innych marek - teraz akurat chcialbym oogadac z kims kto ma jakiekolwiek doswiadczenia z nubirami..

Glownie chodzi mi o

1. Spalanie. Czy jazda bez gazu w sedanie 1.6 jest w ogole oplqcalna? Pomijajac fakt ze silnik ten dla 1.5tonoweego auta jest ciut przymaly.. Ale mam na oku nube ktora nigdy nie widziala gazu- a na 2-3 lata nie oplaca mi sie wkladac na starcie 2kawalkow na gaz-roczny deklarowany przebieg jaki robilbym <10kkm.

2.rdza. Jesli w chwili obecnej na aucie nic nie widac -ile taki stan sie utrzyma? 1998r. Nuba I garazowana.

3.Ogolne spostrzezenia.. Czyli co kto wie na w.w temat.


Dzieki z góry.





Ps.mam nadzieje ze nie rozpetam burzy :)
_________________

 
 
Rollo1323 
spamer team


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1131
Skąd: B-B/Székesfehérvár
Wysłany: 21-01-2014, 19:40   
   Bolid: Seicento Young


paker228 napisał/a:
Ps.mam nadzieje ze nie rozpetam burzy :)

I po co to pisać ... :)) :)) :))
Sąsiad ma Nubirę, ogólnie to chyba na nią nie narzeka ale cóż można chcieć od człowieka co sprząta auto raz na rok.. Kupił go za około 3000 zł ale stan opłakany, powypadkowy, nadkola zgnite (zawsze staje możliwie z dala od niego) w prawych przednich drzwiach brakuje klamki, lewe drzwi innego koloru z tego co wiem pali mu to dość mało w gazie (około 9 litrów z tego co wiem) ale nie dopytałem o motor czy tam ma 1.6 czy większy (bo chodziły nawet i 2.0). Ale wsiada, jedzie i jeździ. Auto to w tym stanie jakim on ma nie wygląda ale cóż, nie każdy dba tak jak my :smile:
_________________
Mój Żółw :)
 
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 21-01-2014, 19:49   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


tata długo służbowo woził się Nubą 1,6 - ogólnie bezawaryjnie, czysta eksploatacja, przyspieszenie niezbyt super, ale daje radę i po mieście i w trasach .
Ziomek przesiadł się z Uno do 2,0, też sobie chwali bardzo - duże, wygodne, znośnie się odpycha, dobrze znosi gaz, który lepiej załadować, bo jednak potrafi wciągnąć paliwka
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 21-01-2014, 20:19   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Paliwożerne silniki zarówno 1.6 jak i 2.0. `Nawet z gazem średnia spalania to 12 litrów + benzyna na rozruch. Części niby tanie (choć oryinały korea niekiedy drogie) ale kilka patentów potrafi zdenerwować np. czasami jak nie działa prędkościomierz należy wymienić część za 20zł przy skrzyni (N II). Nietrwałe zawieszenie . Plusy to atrakcyjna cena, duży samochód, ponadczasowy wygląd (nie razi), niekiedy dobre wyposażenie, można kupić od pierwszego właściciela (dużo niestety jeździło na taksówce) . Ze względu na spalanie odradzam choć za 3tyś złotych alternatywy są z podobnymi wadami. Szukałbym czegoś co mniej pali bo przez kilka lat trochę kilometrów się zrobi...

Pzdr
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 21-01-2014, 20:50   
   Bolid: 1.1 MPI


Dzięki za rady ;)
Mam nadzieje ze ktoścośjeszcze konstruktywnego napisze ;)
Spalanie Twojego sąsiada Rollo wydaje mi sie trochę 'przereklamowane' - porownujac to do wynikow. Ok 12l gazu o ktorych piszą ludzie po forach wytzuconych przez google.

A jak tam z rdzą w bezwypadkowych sztukach? W koncu to dajewo.. Mamy matiza w domu to wiem jak sie palcem przy myciu wmina blacha...to samo jest w nubirach?

Przyciaga mnie w tych autach cena i przestrzenw srodku.. No i z grubsza mało awaryjne silniki.

Jakieś jeszcze wady?
_________________

 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 21-01-2014, 21:05   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


W Nubirach jest dobre to, że jeśli od nowości poprzedni właściciele nie montowali LPG to przy tych wysokich wartościach spalania benzyny - niskie przebiegi są realne i często udokumentowane - choć w cenie 2,5tyś takiego znaleźć to sztuka. Jeśli twój znaleziony egzemplarz jest garażowany od pierwszego własciciela w dobrej cenie - to jest lux oferta za te pieniądze. Co do rdzy nie pojawia się " z dnia na dzień" natomiast może być w jakiś sposób ukryta (podmalowana) - wizyta w SKP potwierdzi stan blachy w najważniejszych punktach - progi, mocowanie amortyzatorów - przy znaczkach daewoo przód/tył, podłoga, itp. Wbrew pozorom nawet zużyte amory czy hamulce to razem ok 800zł (przy cenie zakupu pokaźny procent). Szukaj też śladów po wkrętach przy konsoli centralnej (taxi). W okolicach 200.000 tysięcy następuje zmęczenie tych aut i dużo nietypowych pierdółek się psuje (sprawdź koniecznie nawiew na szybe i pozostałe, wycieki z jednostki, uchwyty przy lampach - czesto przy drobnej kolizji sie urywają)
 
 
Rollo1323 
spamer team


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1131
Skąd: B-B/Székesfehérvár
Wysłany: 21-01-2014, 21:07   
   Bolid: Seicento Young


No opisałem Ci to co usłyszałem :) może wliczył w to czas w jakim auto spędzi na lawecie :)) dalej z tego co się skarżył to na elektrykę kilkukrotnie wynosząc akumulator z auta no ale wiadomo jak to w takim składaku może dojść do wielu bubli w elektryce.
_________________
Mój Żółw :)
 
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 21-01-2014, 21:26   
   Bolid: 1.1 MPI


Rudiov no i właśnie z tym moim upatrzonym egz. jest taki problem ze jest to auto ktoro ma ok 200 yys km i nie jjest od osoby prywatnej.
Jest to auto sprzedawane z pewnego organu administrtacji publivznej gdzie sluzyl jako auto sluzbowe,ale ktorym od ppoczayku jezdzil 1 kierowca, ktory dbal o to auto moznq powiedziev ze jak o swoje. Ponadto nigdy nie brakowalo kashy na oryginalne czesci a ASO i kazda wymiane byle pierdoly w odpowiednim czasie.
Po prostu auto mimo przebiegu dbane i robione w nim na oryginalnych czesciach w odpowiednim czasie..
_________________

 
 
saper94 
spamer team
motórzysta


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 1572
Skąd: Malbork
Wysłany: 21-01-2014, 22:34   
   Bolid: Seicento GO 900 /Fiesta VII / Corsa B 1.0


No to po kolei:
1: ruda strasznie blachy bierze, bardziej niż w fiatach można powiedzieć
2: strasznie dużo pali, jak na taki samochód, 2.0 szczególnie ma wir w baku

Jak miałem okazje 2.0 jeździć, to jedyne co mnie cieszyło to moc, na 3 nawet dymek poszedł, ale zaraz zbiornik pusty...
_________________
"Odważni nie żyją długo, lecz ostrożni nie żyją wcale."


Mój szerszeń:
http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=40911
 
 
 
luckyboy 
Nałogowiec


Wiek: 42
Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 152
Skąd: Piernikowo
Wysłany: 21-01-2014, 22:35   
   Bolid: był Actual 1.1 MPI


Miałem Daewoo, szybko sprzedałem i powiedziałem, że nigdy więcej, pomimo iż było w super stanie. Materiały są kiepskie i po tylu latach wszelkie gumy są zmurszałe, przewody hamulcowe przerdzewiałe. Kupisz takie auto i wpadniesz w spiralę wydatków.
_________________


"Bo geniusz niezawodności tkwi w prostocie."
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć."
 
 
 
AdaMs 
Nałogowiec
Przyjaciel klubu


Wiek: 34
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 765
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 22-01-2014, 10:20   
   Bolid: Czarny Misiek


To ja dodam od siebie, że mój znajomy miał Nubirę ;) Jeździł nią 5 lat, z tego co wiem mało co robił, zagazowana i chwalił sobie ogólnie :ok: Sprzedał bo ostro zaczęła gnić i kupił Lanosa :D Czyli nie zraził się do Daewoo :)
_________________
Nie zawsze jest pod górkę :))


Blog Fiat Panda lub forum Fiat 500X
 
 
 
JaRabbit 
Nałogowiec

Wiek: 56
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2014, 11:26   
   Bolid: Corolla E12 2,0 D-4D, Konstal 105Na


Od 10 lat mam Nubirę kombi z 1998r, kupioną ( 6 letnią) z przebiegiem 150.000 (udokumentowanym) od pierwszego właściciela. W tej chwili mam 240.000km. Przez 10 lat zrobiłem 90.000km :)) Tylko benzyna.


Jest bezwypadkowa. Jakieś 2 lata temu pojawiła się rdza na przedniej klapie (pod znaczkiem), teraz na jesieni purchle na łączeniu tylnego zderzaka z błotnikiem. Poza tym- korozji na nadwoziu ( i podwoziu) brak. Samochód ma (już niestety) 16 lat i garażuje pod chmurką. Problemem są za to korodujące przewody hamulcowe, kiepska konstrukcja przedniego zawieszenia (tuleje wahaczy), korodujące skraplacze klimatyzacji (oryginalne) i masa drobnych wkurzających awarii. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby Nutria zawiodła. Części są tanie jak barszcz,ale też trzeba wiedzieć jaka część musi być oryginalna, jaki może być DOBRY zamiennik (często lepszy od oryginału).
Mam co prawda najbogatszą wersję (jakiś tam pakiet wyposażenia) jaka była w sprzedaży (skóra), ale standardowe wyposażenie wersji SX też nie było ubogie. Największy golas, czyli wersja S nie ma poduszek, lakierowanych klamek,czy elektrycznych lusterek.
Jest to typowy pakowny dupowóz zapewniający bezstresowe przemieszczenie się z punktu A do B. Bez nadmiernych emocji i adrenaliny.
Do produkcji adrenaliny mam sejaka :))
Jak będziesz potrzebował więcej informacji, to nie krępuj się. :wink:

saper94 napisał/a:
No to po kolei:
1: ruda strasznie blachy bierze, bardziej niż w fiatach można powiedzieć

To chyba mówimy o dwóch różnych modelach.Gniją matizy (bez względu na rocznik),tico,espero,nexia,Nubira 2 (ta polska). Lanos (przed 2004 rokiem),Nubira 1 i Leganza nie gniją jak są bezwypadkowe.
_________________
SC 1242+6 speed już nie ma
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 22-01-2014, 12:44   
   Bolid: 1.1 MPI


JaRabiit a napisz jak ze spalaniem skoro jeździsz już tyle jedynie na benzynie... ;)
_________________

 
 
JaRabbit 
Nałogowiec

Wiek: 56
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2014, 23:15   
   Bolid: Corolla E12 2,0 D-4D, Konstal 105Na


Pali tyle ile jej wleję :))
Nie będę lukrował,że pali mało,a wręcz przybywa :wink:
1,6 pali w mieście 9-10 litrów (do 11l w korkach i przy włączonej klimie)
W trasie ok 7-7,5 przy normalnej jeździe.
Bak ma 62 litry.
Maksymalnie udało mi się przejechać 850km i do baku weszło 59 litrów.
_________________
SC 1242+6 speed już nie ma
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 23-01-2014, 08:22   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Wiem, że nie chciałeś aby proponować alternatyw lecz tylko oceń fakt, że spalanie to istotny wydatek. 9litrx5,3 to przy 10.000 km rocznie robi niecałe 5000zł (bez wymian olejów itd.) Weź pod uwagę, taki samochód: (coś w tym jest, że nubira z 1998 roku jest w cenie Passata 91')

Diesel
http://otomoto.pl/volkswa...-C31845216.html
lub 1.8 już z gazem
http://otomoto.pl/volkswa...-C31882276.html

Lub nuba z gazem mimmo wszystko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum