FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio pioneer - remote control
Autor Wiadomość
mmxxl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 10-04-2016, 21:56   Radio pioneer - remote control
   Bolid: seicento 900


Witam zakupiłem dzisiaj radio Pioneer mvh-180UBG i widzę że jest tam kabel niebiesko-biały (chyba) i pisze na nim Remote Control tylko teraz pytanie taki pilot czy "joystick" do niego by pasował ;) Jeżeli ktoś coś wie to prosze napisać bo na internecie ciężko coś znaleźć :D Dzięki za odpowiedź
 
 
mmaciek12 
Nałogowiec

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 129
Skąd: Mińsk Maz.
Wysłany: 11-04-2016, 00:49   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI


Chodzi Ci o przełącznik on/off? Jeśli tak to zadziała jak się patrzy :)
_________________

http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=367368
 
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 11-04-2016, 08:37   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


ryzyk - fizyk :P czy będzie działać
raczej ten kabelek to dostosowanie do fabrycznego sterowania z kierownicy
(coś takiego:

)

czy będzie to działać z pilotami uniwersalnymi ciężko powiedzieć
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
sebekle 
Nałogowiec

Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 292
Skąd: Słupsk
Wysłany: 11-04-2016, 17:53   
   Bolid: Seicento 900


niebieski remote jest od sterowania wzmacniacza anteny czy suba-po włączeniu radia pojawia się na nim 12V
 
 
mmxxl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 11-04-2016, 19:42   
   Bolid: seicento 900


Ehh z tego co mi wiadomo to chyba Linduś ma racje ;/ szkoda że nie ma takiej kiery w sejtu :D
 
 
dzikijachu 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: wlkp
Wysłany: 13-04-2016, 09:02   
   Bolid: Sej 0.9


mam radio pioneera i tam sprawa wygląda tak - niebieski kabel wychodzący z wiązki radiowej to kabel to załączania anteny, tam jest tylko kilka Volt, kiedyś takie anteny miały np. ople - taki wysuwany maszt w momencie włączenia się radia. Wykorzystywany również do podawania sygnału włączenia radia do wzmacniacza i/lub kondensatora w bardziej rozbudowanych zestawach - włączasz radio = włącza się wzmachol, wyłączasz to się wyłącza. Jeśli chodzi o remote w radiu w postaci złącza na mini jack 3,5mm (jak od słuchawek) to jest to miejsce na interfejs do sterowania radiem z kierownicy w przypadku jeśli auto takową posiada. Kiedyś miałem astrę i sterowanie z kiery - wywaliłem radio firmowe, wstawiłem swojego pioneera i dokupiłem interfejs (wtedy ponad 300zł za to dałem) i miałem możliwość sterowania radiem z kierownicy, w sejach niestety nie ma tej opcji :(
_________________
Mój sejacz http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=368918
 
 
mmxxl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 13-04-2016, 14:26   
   Bolid: seicento 900


@up
A takowe dało by rade podłączyć do tego pioneera? http://olx.pl/oferta/joys...D5-IDcX741.html

Posiadam takie z starego samochodu lecz nie wiem czy to w jakikolwiek sposób zadziała
 
 
sebekle 
Nałogowiec

Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 292
Skąd: Słupsk
Wysłany: 13-04-2016, 16:31   
   Bolid: Seicento 900


jeśli ma tylko ten niebieski kabel to nie ma możliwości
 
 
mmxxl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 13-04-2016, 21:24   
   Bolid: seicento 900


W tym joysticku jest jedynie kabel zakończony jack'iem
 
 
permik 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 10
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 19-04-2016, 13:22   
   Bolid: Seicento 1.1 Abarth


Przewód niebieski służy do tego aby nie sterować radiem poprzez kierownicę tylko wysunąć antenę po włączeniu radia lub włączyć wzmacniacz po odpaleniu radia itd.
Krótko mówiąc po załączeniu radia pojawia się na tym przewodzie 12V i tyle
 
 
mmxxl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 19-04-2016, 20:36   
   Bolid: seicento 900


Niestety tutaj masz racje ale w połowie ponieważ w tym radiu znajdują się dwa kable niebieskie :D jeden jest cały niebeiski więc może i zasila wzmacniacz ale jest także niebiesko-biały (chyba) i to ten się rozchodzi :) Tylko nie wiem czy jak utne kabel przed wyjściem jack w tym joysticku to będzie to działać czy jednak do tego radia trzeba jakieś fabryczne sterowanie
 
 
permik 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 10
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 20-04-2016, 14:01   
   Bolid: Seicento 1.1 Abarth


Z której kostki który to pin?

Tu masz pogląd:


Do sterowania radiem poprzez te przyciski na kierownicy idzie ciutkę więcej przewodów jak jeden :P
o jaki konkretniej joystick chodzi?
Najlepiej będzie jak dorwiesz instrukcję wtedy tam będzie rozpisane od czego to powinno być :) może faktycznie od joysticka na zasadzie rezystancji czy coś podobnego.
 
 
mchelston19 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2016, 00:05   
   Bolid: GOLF


niebieski remote jest od sterowania wzmacniacza anteny czy suba-po włączeniu radia pojawia się na nim 12V
_________________
tetralysal opinie
 
 
cma55 
nówka sztuka ;)

Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 41
Skąd: ~Pszczyna
Wysłany: 20-06-2016, 21:28   
   Bolid: Brush 0,9ccm Grafit


Niebiesko-biały kabel służy do podpięcia kierownicy multimedialnej, jeśli radio ma z tyłu wejście jack to też często pozwala przez niego taką kierownicę podpiąć. Jednak nie jest to takie proste na jakie wygląda. Jeśli mamy w samochodzie oryginalne radio i kierownicę multimedialną wygląda to tak, że z kierownicy idzie wiązka kabli do kostki, a z niej do radia. Jak wymienimy radio na inne, będziemy mieć tylko jeden, wspomniany niebiesko-biały kabel. Należy wtedy dokupić odpowiedni adapter do kierownicy (w zależności od modelu i rocznika no i modelu radia 150-320zł), do tego adaptera wpinamy kable z kierownicy a z niego mamy możliwość podpięcia się do niebiesko-białego kabelka albo do jacka, zależy od adaptera.

Działą to tak, że adapter dostaje informację od guzika, że został naciśnięty (każdy kabel to inny guzik), program wiedząc za co jest odpowiedzialny ten guzik, wysyła do radia odpowiednią daną (z reguły 7 bitowy, binarny ciąg znaków) czyli po prostu jakąś liczbę, którą radio już interpretuje i uruchamia odpowiednią czynność.

Z tego dość długiego procesu (mikrokontroler kodujący - adapter i mikrokontroler dekodujący - radio) wynika minimalne opóźnienie pomiędzy naciśnięciem guzika a reakcją radia.

Cały problem w bawienie się w te adaptery polega na tym, że różni producenci mają różne kostki z kierownicy, na różnych kablach mają inne guziki, zaś radia do obsługi tych guzików używają różnych kodów.

Uff

Właśnie się czymś takim zajmuję, o tutaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum