FORUM SEICENTO Strona G堯wna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  U篡tkownicyU篡tkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Seicento 900 - po陰czenie kabli do radia Vordon AC3101B
Autor Wiadomo嗆
plepko 
n闚ka sztuka ;)

Do陰czy: 11 Lip 2020
Sk康: Bi貪oraj
Wys豉ny: 11-07-2020, 05:49   Seicento 900 - po陰czenie kabli do radia Vordon AC3101B
   Bolid: Seicento 900/99r.

Chcia豚ym wymieni radio w Seicento. M鎩 problem polega na tym, 瞠 nie wiem ja po陰czy kabelki od zasilania do nowego radia - Vordon AC3101B. Nowe radio posiada wej軼ie na dwie kostki – jedna od zasilania a druga od g這郾ik闚. Jak pod陰czy g這郾iki to wiem ale mam w徠pliwo軼i co do kabli od zasilania.

Stare radio(Voyager VX-6400) pod陰czone by這 na jednej kostce a nowe ma dwie wi璚 musz to wszystko odpowiednio rozdzieli.

W seicento jest taka czarna skrzynka z kt鏎ej wychodz trzy kable – czarny(masa), czerwony(+) oraz kabel fioletowy(pami耩).
W nowym radiu jest cztery kable: czarny(+), czerwony(-), 鄴速y(opisany w instrukcji jako pami耩) oraz niebieski(opisany w instrukcji jako wzmacniacz, antena).
Rozumiem, 瞠 fioletowy kabel z seicento mam pod陰czy do 鄴速ego z radia?

Wykona貫m pomiary napi璚ia z kabli seicento:
Kabel czerwony daje napi璚ie ponad 12V ca造 czas – niezale積ie od tego czy kluczyk jest w stacyjce – po odpaleniu daje napi璚ie oko這 14V.
Kabel fioletowy(pami耩) daje napi璚ie 1.37V przez ca造 czas.

Pod陰czy貫m to wszystko w ca這嗆 ale radio si nie uruchamia?

plepko 
n闚ka sztuka ;)

Wys豉ny: 11-07-2020, 09:03   

草速y kabelek pod陰czy貫m z czerwonym – teraz we wtyczce na 鄴速ym i czerwonym mam 12V+ ale radio nie chc si uruchomi. Dodam tylko, 瞠 do wtyczki g這郾ik闚 pod陰czy貫m tylko dwa przednie g這郾iki. Nie wiem czemu radio nie chce si uruchomi?

krzysiek680 
Na這gowiec

Pom鏬: 2 razy
Do陰czy: 19 Mar 2014
Sk康: Zdu雟ka Wola
Wys豉ny: 12-07-2020, 01:39   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 S

czarny + i czerwony - ? jeste pewny zawsze bywa這 odwrotnie ...
ja bym zrobi po prostu czerwony do + w radiu i czarny do masy w radiu, powinno si radio odpali. a dalej kombinowa z reszta. ew. wzbudzenie ( niebieski) zrobi mostek do czerwonego (+)

plepko 
n闚ka sztuka ;)

Wys豉ny: 12-07-2020, 12:18   

柝e napisa貫m – czerwony(+), czarny to oczywi軼ie masa(-); przez te upa造 si pomyli貫m. Na kablu od pami璚i(seicento fioletowy – na kostce od radia to 鄴速y) jest bardzo ma貫 napi璚ie dlatego 鄴速y kabel po陰czy貫m do czerwonego. Teraz na kostce mam napi璚ia 12V+ na czerwonym i 鄴速ym. Niebieskiego kabla z kostki nigdzie nie podpina貫m bo nie mam zasilacza do anteny. Radio si nie w陰cza – nie wiem dlaczego?
Czy to dlatego, 瞠 niebieskiego kabla nigdzie nie podpi掖em? Czy mo瞠 dlatego, 瞠 podpi掖em tylko dwa g這郾iki.

Pytanie czy do obudowy radia powinien by przypi皻y dodatkowy kabel po陰czony z mas samochodu?

PS. Czerwony kabel powinien i嗆 po stacyjce ale w seicento chyba nie ma czego takiego.

wojtek12321 
Na這gowiec

Pom鏬: 64 razy
Do陰czy: 17 Maj 2010
Sk康: wielkopolska
Wys豉ny: 12-07-2020, 12:57   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX

plepko napisa/a:
PS. Czerwony kabel powinien i嗆 po stacyjce ale w seicento chyba nie ma czego takiego.
U mnie w 900-setce zasilanie radia by這 "po stacyjce" radio fabrycznie montowane...

plepko 
n闚ka sztuka ;)

Wys豉ny: 12-07-2020, 16:08   

Moje seicento jest z 99r. W instrukcji do radia napisane jest, 瞠 mo瞠 by po stacyjce ale mo瞠 by i sta貫. Na razie chcia豚ym uruchomi to radio.

plepko 
n闚ka sztuka ;)

Wys豉ny: 12-07-2020, 16:14   

Nie wiem od czego jest br您owy kabel na schemacie opisany jako "REVERSE" - https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190726/c072f483dd3af8fc62713d79efabad6a.jpg

plepko 
n闚ka sztuka ;)

Wys豉ny: 13-07-2020, 19:23   

Radio pod陰czy貫m i dzia豉. Woltomierz pokazywa 12.68V ale po przy這瞠niu 瘸r闚ka nie chcia豉 鈍ieci – brak mocy. Problem rozwi您a貫m – spalony bezpiecznik w kostce od zak堯ce. Mora z tego taki, 瞠 lepiej nie ufa woltomierzom tylko odbiornikom mocy np. 瘸r闚ce.
Radio dzia豉 i gra dobrze ale tylko na postoju. Po odpaleniu silnika a zw豉szcza trakcie jazdy strasznie buczy tak, 瞠 nie za bardzo da si tego s逝cha. Miesi帷 temu za這篡貫m LPG ale nie wiem czy to od tego bo wcze郾iej nie s逝cha貫m radia w tym aucie.

mario91 
Na這gowiec

Pom鏬: 12 razy
Do陰czy: 25 Lut 2015
Sk康: Krak闚
Wys豉ny: 16-08-2020, 01:12   
   Bolid: SC 1.1 MPI 2004 & SC 900 2002

Miernik to nie jest 瘸dne obci捫enie dla obwodu, dlatego zawsze nale篡 mierzy gdy obw鏚 jest obci捫ony jakim wi瘯szym poborem mocy np. 瘸r闚ka, albo nawet mog貫 zmierzy przy pod陰czonym samym radiu - te zauwa篡豚y spadek napi璚ia.

Co do zak堯ce, to niestety niekt鏎e radia tak maj. W 900 ojca montowa貫m kiedy takie do嗆 stare radyjko, kt鏎e fabrycznie wyposa穎ne by這 taki czarny pojemniczek z filtrem zak堯ce z instalacji. Ale widz, 瞠 wspomina貫 o "kostce od zak堯ce" z bezpiecznikiem w 鈔odki, w mojej te by bezpiecznik i jaki zdaje si wi瘯szy kondensatorek, wi璚 pewnie m闚imy o tym samym.

By mo瞠 ten filtr od zak堯ce nie dzia豉 ju poprawnie, kondensator znajduj帷y si w 鈔odku m鏬 wyschn望 lub si wyla i st康 takie efekty. Je郵i "burczenie" robi si g這郾iejsze wraz z obrotami lub zmienia si jego tonacja, nawet gdy jedziesz na samej benzynie, to niestety b璠 to zak堯cenia od pracy samego alternatora (ewentualnie cewek zap這nowych).

W 900 ojca jest tak, 瞠 na wolnych obrotach napi璚ie do嗆 mocno sobie skacze. Na normalnych 瘸r闚kach tego nie wida, ale jak do lampki w 鈔odku wsadzili鄉y LED-a, to od razu by這 to widoczne. 安iat這 "pulsuje", a pulsacje wzrastaj w miar zwi瘯szania obrot闚, a w ko鎍u staj si niewidoczne. Radio reaguje na te pulsowanie napi璚ia powoduj帷 w豉郾ie takie burczenie, st康 konieczno嗆 stosowania tego filterka zak堯ce (czasem jest wbudowany w radio).

Polecam zdoby taki filterek z allegro za par z這tych i pod陰czy na pr鏏.

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: