FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
System 3-drozny odseparowany
Autor Wiadomość
|3uC 
nówka sztuka ;)


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2007, 00:08   System 3-drozny odseparowany
   Bolid: Fiacik Seicento


Jestem posiadaczem radyjka SONY GT 200

oto ono...
http://www.allegro.pl/ite...sprzedawcy.html

i mam w planach kupic sobie to : xD

http://www.allegro.pl/ite...sza_jakosc.html
i moze pytanie jest nastepujace... podlaczyc to normalnie ..... czy te basowe glosniki podlaczyc pod wzmaka?? bo nie mam pojecia... jak moze byc lepiej
z gory dzieki za odpowiedzi ;p
_________________
...Albo bokiem! albo wcale...
I Love This Shit or I Hate This Shit
...Mówią bądź soba! A każą brać przykład z innych...
 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 26-06-2007, 01:13   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


mam podpięte dwa alphardy o mocy 120W (nie wiem czy muzyczna czy znamionowa) każdy. końcówka w radiu ma moc 4x50. Na chwilę obecną jakoś to ciągnie ale widze że jest coraz więcej sytuacji które by sugerowały montaż wzmacniaka. Ktoś mądry (czyt. Kurczak :)) ) kiedyś powiedział, że lepiej takie głośniki dać przez wzmacniacz gdyż może nie chodzi o głśność ale jakość dźwięku i teraz go rozumiem w 100% kiedu słyszę jak głośniki się "zapychaj" bo nie ma pożądnej końcówki mocy żeby je odpowiednio poruszać.
Tyle z mojej strony dziękuje głos oddaje do studia halo halo Mietku...
_________________
Życie to ciężki zawód
Ostatnio zmieniony przez chomik 26-06-2007, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26-06-2007, 06:40   
   Bolid: SC 1.1 SPI


ale sprzet - 3-drozny system odseparowany z 20cm wooferem ... i do tego dwie ceny - moze do wyboru - albo 199pln albo 250pln (w opisie aukcji)
a najlepsze jest " I tak oto powstał ten w pełni profesjonalny zestaw głośnikowy."

no oki ale nie kazdy musi miec odrazu HI-END ...
|3uC napisał/a:
czy te basowe glosniki podlaczyc pod wzmaka??

tutaj podpinasz wszystko przez zwrotnice - wszystkie trzy glosniki czyli 20tke 10tke i tweeter traktujesz jako jeden glosnik (3-drozny).
W opisie masz podana zalecana moc wzmacniacza - od 5 do 200 W w RMS i o ile te 20ski moze wytrzymaja wzmocnienie (np 200W RMS) to z 10tki zostanie tylko kosz a z tweeterow popiol :-P - ale niewiem - nie palilem takich systemow :wink: - moze faktycznie zwrotnica jest dobra i to "zagra".
Ja bym to pod radiem sprawdzil - sprzet z jednej polki jakosciowej - bedzie grac.
Gdzie to masz zamiar wstawic ?
 
 
 
|3uC 
nówka sztuka ;)


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2007, 10:06   
   Bolid: Fiacik Seicento


Nio wiec... myslalem zeby glosniki (10 cm) dac z przodu tak gdzie standardy .... natomiast te basowe (20 cm) chcialem zainstalowac w połce ( o ile sie zmieszcza ;p )



A jeszcze jedno kiedys mialem poldolota... i w nim bardzo stare radio ROADSTAR ;p Mialem podlaczone tam glosniki ktore teraz mam w seju.... i w poldolocie te glosniki wydu!@#ły elegancko basem.... a w seju mam 0 basu na tych glosnkach
_________________
...Albo bokiem! albo wcale...
I Love This Shit or I Hate This Shit
...Mówią bądź soba! A każą brać przykład z innych...
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-06-2007, 12:13   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


chomik napisał/a:
głos oddaje do studia halo halo Mietku...


.. halo, halo Franku.. Dziękuje za oddanie mi głosu i już przystępuję do opisu sytuacji.
Która kamera mnie bierze? oo widzę... a i ę ą u .. a i ę ą u ...
Jest godzina 12:40 ... Siedzę właśnie przed eleganckim monitorem firmy Samsung dostarczonym mi w promocji przez pewną zaprzyjaźnioną firmę niecałe 2 lata temu ... widok mam wspaniały ... otóż widzę bardzo wyraźniej karty forum... ich wygląd chwilami rodzi we mnie odruch zacierania dłoni ponieważ ich kolor jest bardzo zimny i od tego wszystkiego i mnie zimno w dłonie się robi ... Ale do sedna , do sedna ... widzę pytanie zadane przez jednego z użytkowników... chwilę zastanawiam się czy napisać odpowiedź .. zewsząd dopinguje mnie tłum "wiernych" wymachujących rękami i skandujących hasło " napisz odpowiedź ! .. napisz odpowiedź " ...
:lol2: :)) koniec OT :)) :lol2:

Po pierwsze to sprzedający coś kręci ;/ Cena aukcji to 199pln a koleś wspomina w opisie aukcji o cenie ( promocyjnej ! ) 250 zł ;/ mnie to pachnie przekrętem i użeraniem się ze sprzedającym bo zamiast zestawu 3-drożnego , wyśle Ci 2-drożny ;/
Weź napisz do niego i się zapytaj czy nie popełnił błędu z tą ceną - zaoszczędzisz sobie późniejszych kłopotów ;]

|3uC napisał/a:
czy te basowe glosniki podlaczyc pod wzmaka

Więc na upartego , to te 10cm głośniki mógłbyś podpiąć pod samo radio ... ale wtedy cały zestaw nie będzie miał odpowiedniej impedancji - np zamiast podawanych 4 ohm będzie 6 lub 12 ohm .. to wszystko zależy od dobrania komponentów.
Proponuję nie kombinować.
ADAMSKY napisał/a:
W opisie masz podana zalecana moc wzmacniacza - od 5 do 200 W w RMS i o ile te 20ski moze wytrzymaja wzmocnienie (np 200W RMS) to z 10tki zostanie tylko kosz a z tweeterow popiol

Adamie o takie herezje bym Cię nie posądził ;]
Przecie zwrotnica daje bardzo wyselekcjonowane pasmo na dany głośnik i o ile głośniki 20cm dostają 100% pasma tak głośnik 10cm dostaje wąski zakres od ok 500 do 8 kHz ( nie wiem , nie znam podziału pasma przez zwrotnicę ) a co za tym idzie ... dostaje tylko część pełnej mocy dawanej na ten zestaw ;]
Jako przykład podam Starą i sprawdzoną konstrukcję kolumn Tonsil- Unitra zbudowanej na zasadzie głośnika 25cm i mocy 40 W oraz Tweetera mocy 10W ... to wszystko łączyła zwrotnica ( prosta na dwóch cewkach i 3 kondensatorach miflex .. z cięciem bodajże 6dB / okt ) no i według prawideł tweeter powinien się "spopielić" a tak nie było ;]
Więc o moc dostarczaną bym się nie przejmował ;]

Co do wzmaka , to z ręką na sercu mogę Ci polecić tanią i sprawdzoną konstrukcję firmy VoiceKraft ... wzmak miał chyba 800 watttt

klikkkk
Cena 175 zł za nówkę a jak poszukasz , to nawet taniej znajdziesz ;]
Sprzęt ta sama półka co głośniki , to i poradzić sobie powinien:) Jeżeli masz większy budget, to polecam Magnat Clasic 480 - używkę znajdziesz za 200 pln a w razie spalenia jest tani w naprawie :)

|3uC napisał/a:
natomiast te basowe (20 cm) chcialem zainstalowac w połce ( o ile sie zmieszcza ;p )

tu możesz mieć spory problem ;/ bo będziesz musiał nacinać wzmocnienia półki ;/ no chyba że nową zrobisz lub starą czymś wzmocnisz.

Te głośniki 20cm to mój kolega ma w oplu astra1 w tylnej półce ... co prawda made by alphard ... ale kosz i reszta to to samo ;] więc powiem że bassem to nie gra .. raczej wychył ma konkret i pompuje ... jednak moim zdaniem to kwestia za dużego bagażnika.
Sama konstrukcja kosza nie jest zbyt " przewiewna " co daje problem membranie z wypchaniem powietrza spod siebie .. ale to nie hi-end by się takimi pierdołami przejmować :))

|3uC napisał/a:
w poldolocie te glosniki wydu!@#ły elegancko basem.... a w seju mam 0 basu na tych glosnkach

mniejszy kufer , mniejsze auto ... mniejszy bejzzz ;]

Wow ale mi się wywód zrobił :))

W następnym odcinku zapraszam do relacji z podłączenia radia ze wzmacniaczem 1000watt za pomocą plasteliny i gumy do żucia blizej nie określonej firmy :))
halo halo Franku oddaję Ci głos..
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26-06-2007, 15:26   
   Bolid: SC 1.1 SPI


KurczaK napisał/a:
Adamie o takie herezje bym Cię nie posądził


halo halo mietku ...
mam wlasnie podglad z kamery nr 2 ... jest chlodny czerwcowy dzien ... forumowicze tlumnie sledza przebieg dyskusji w tym temacie ... wiedza juz ze moze to byc temat roku na forum - zebraly sie cale rodziny ... dyskucja trwa. O odpowiedz prosimy jednego z gapiow :
Powiem tak : wez kup jakies 10tki w polke , do tego 6x9 - efekt bedzie ten sam za ta sama kase a mniej kombinacji i wydawania kasy na wynalazki.
Co do starszych i sprawdzonych konstrukcji zwrotnic moge tylko powiedziec ze nie na miejscu jest porownywanie starego Tonsila do Boschmanna - ale to moze tylko moje konserwatywne podejscie do firm marketowych. Nie neguje jednak absolutnie tego co napisal "sasiad" KurczaK - bo racje ma odnosnie dzialania zwrotnic. Ale caly system za 200pln (6 glosnikow i 2 zwrotnice) - to mi smierdzi szczurem :-P
 
 
 
|3uC 
nówka sztuka ;)


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2007, 22:26   
   Bolid: Fiacik Seicento


Powiecie mi jak zmostkowac wzmacniacz ? moze to glupio brzmi ale kur3e nie wiem ;(
_________________
...Albo bokiem! albo wcale...
I Love This Shit or I Hate This Shit
...Mówią bądź soba! A każą brać przykład z innych...
Ostatnio zmieniony przez |3uC 26-06-2007, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 26-06-2007, 23:34   
   Bolid: SC 1100


biezesz '-' z 1nego kanalu i spinasz go z '+' z 2giego.
Pozostaly '+' i '-' podpinasz do glosnika.
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27-06-2007, 07:04   
   Bolid: SC 1.1 SPI


|3uC napisał/a:
Powiecie mi jak zmostkowac wzmacniacz


czy producent zaleca prace wzmacniacza w mostku ?
czy wzmacniacz posiada przetwornice oraz tranzystory mosfet ?
ilu kanalowy wzmacniacz ?
marka i moc
zazwyczaj na "sciance wyjsc" czyli tam gdzie sa terminale do glosnikow masz napis BRIDGE lub MONO miedzy linia "laczaca" odpowiednie wyjscia dla mostka (mostkow)
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-06-2007, 09:03   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


|3uC, szukajka gryzie ??? !!!

manual o podłączeniu wzmaka

proszę - powinno Ci to odpowiedzieć na kilka pytań

Gdybyś troszkę pomyślał , to doszedłbyś do wniosku że alfą i megą nie jesteśmy i przydałoby się podać model wzmacniacza .. albo chociaż foto ;/
Adamsky dobrze prawił ...
ADAMSKY napisał/a:
ilu kanalowy wzmacniacz ?
marka i moc
zazwyczaj na "sciance wyjsc
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum