FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cb które?
Autor Wiadomość
Kriss94 
nówka sztuka ;)

Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: okolice krosna
Wysłany: 26-02-2013, 18:25   Cb które?
   Bolid: CC700


Witam
Chcę kupić cb i wytypowałem sobie kilka i nie wiem na który sie zdecydować: Alan 109, Alan 102, M-tech Legend II, President Teddy. Jestem najbardziej skłony wziąć teddyego tylko zastanawiam się jeszcze nad 109 lub 102.
Poradźcie koledzy czy wrto wydawać 250 za teddy czy kupić alana? Mogli byście się wypowiedzieć tez na temat m techa.
Dodam ze radio będzie w cc
Pozdrawiam
 
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 26-02-2013, 19:01   
   Bolid: seicento 900


Żadne z tych wymienionych!
Yosan pro 120 / Lafayette Atena. Za 250 zł masz radio z bardzo dobrymi filtrami (ogromnie ważna sprawa w cc bo sieje) ponadto masz rf-gain - jak w mieście będzie kocioł to zawsze możesz skręcić czułość.

Teddy to powinien kosztować przy tym co prezentuje max 150zł. Alany są szerokie jak stodoła i Nataszę słychać jakby nadawała obok. Ponadto w Alanach nie ma porządnego filtra i radio ma spore szumy własne i ciągle słychać nieprzyjemne trzaski.
 
 
Kriss94 
nówka sztuka ;)

Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: okolice krosna
Wysłany: 27-02-2013, 18:25   
   Bolid: CC700


Wiem ze dużo ludzi poleca yosana ale słyszałem ze nie zdaje on egzaminu w cc. Wiem tez ze duzo ludzi posiada radia z tych które wymieniłem i chciałbym aby się wypowiedzieli na ten temat
 
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 27-02-2013, 18:31   
   Bolid: seicento 900


Nie wiem jak w cc ale w seicento 900 pro 120 daje radę wyśmienicie, a tajemnicą nie jest że s900 sieje na lewo i prawo wszystkim czym może.
Powiem Ci tylko tak. Jeśli pro 120 nie da radę w Twoim aucie to mogę Cię zapewnić że wymienione przez Ciebie radia, też nie dadzą radę z zakłóceniami.
Proponuję mimo wszystko zapytać na forach tematycznych cb. Tam są ludzie znający się na rzeczy i sam zobaczysz że stanowczo odradzą Ci teddego i resztę towarzystwa... Ja sam też już sporo cb przetestowałem i w jednym z aut nadal jeździ pro 120. Oczywiście są od niego radia o niebo lepsze, ale nie za taką kasę.
 
 
kubol 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-03-2013, 13:01   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI +LPG


Teddy, niezły, ale to jest zabawka presidenta. Alany sa ok. Widzę,że wszyscy tu jadą alana jakby nie wiadomo ile tysięcy kilometrów robili i na radiu godzinami siedzieli. Domniemam, że kolega chce mieć zwyczajnego anty- miśka, bo przecież cc700 to nie jest demon prędkości i król tras. Alan 102, 109, 121 się do tego nadają. Radyjko używane tego typu dorwiesz za ok 100, albo i taniej. Najlepiej szukaj w swoich okolicach, tak byś mógł spokojnie przetestować. Legend II wygląda tylko jak ubot 520xl, myśle, że też spokojnie starczy. Jeśli kupujesz radio z myślą, że wykorzystasz je w następnym bolidzie, może warto trochę dołożyć do czegoś lepszego. Z tym wszyskim wiąże się prosta zasada. Lepiej mieć gorsze radio i dobrą antene niż kupować niewiadomo jakie radio, a pożniej do tego gowździa na magnesie, bo pieniążków nie starczyło. Jeśli chcesz być zadowolony do radyjka które kupisz dobierz sobie jakaś antene metrówke willsona lub sirio i będzie baja. Dłuższych nie ma sensu do cc i sc, bo wyglądają jak samochodziki sterowane później.
_________________
No speed no fun!
 
 
Luke16 
Nałogowiec

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 122
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-03-2013, 13:29   
   Bolid: Seicento 1.1 + LPG Van


kubol, głupoty chrzanisz!!! Nie mąć ludziom w głowach podobnie jak kolega gajowwy, miałem nie jedno radio i nie jedną antene... Oprócz Teddiego miałem wszystkie wyżej wymienione radyjka ... Miałem Alana 121 podpiętego pod Sirio ML145 więc jedna z przyzwoitszych anten ... Jejku co się działo!!! Kuźwa nie szło się normalnie dogadać tyle zbierał chłamu ... A jak zamontowałem 109 w berlingo tak siał po instalacji że się wytrzymać nie dało... Wszystkie Alany jakie miałem w trybie natychmiastowym wylądowały na allegro ... Legend II zakupiłem bo trafił się mi w dobrej cenie i skusił mnie wyglądem 520 XL którego z wielkim bólem serca przez mój błąd sprzedałem razem z autem ... :/ Nie było co porównywać nawet do Unidena... Drugi Alan z RFem ... Później przesiadka na Lafayetta i cud koniec siania po instalacji cisza i prawie bez szumów... Radio kupione za 200zł teraz ma już ponad rok .... I ciągle jest ze mną i nie widzę sensu zmiany ... Koledze w Lagunie I po założeniu xenonów wszystkie radia jakie miał siały strasznie poprzez instalację nie działało nic żadne zewnętrzne filtry ... Sprzedałem mu Lafayette Truckera i nagle cisza ... Chłopaszek zadowolony bo nagle idzie normalnie radia używać .. A miał i presidenty i midlandy i nic nie spełniało jego wymagań...
Jeszcze raz popieram kolegę gajowwy, Yosan 120/Atena to najlepsza z możliwości cena a jakość ... Kolego Kriss94, nie baw się w badziewia bo stracisz tylko nie potrzebnie kase lepiej kupić raz a porządnie ;) Ja polecam osobiście zestawik:
Yosan PRO 120 + antena Sirio Omega 27 i spokój na lata :) Zakup zestawu = tak naprawdę jeden max 2 mandaty

kubol napisał/a:
Widzę,że wszyscy tu jadą alana jakby nie wiadomo ile tysięcy kilometrów robili i na radiu godzinami siedzieli.

W moim przypadku na antenie zrobiłem już luźno ponad 500 tys km więc coś mogę powiedzieć na ten temat ;) :))
_________________
Posiadane autka:
1. Fiat Seicento 1.1 8V Van LPG 2002r
2. Nissan Micra K12 1.5 DCi 2006r
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 06-03-2013, 15:30   
   Bolid: seicento 900


kubol napisał/a:
Widzę,że wszyscy tu jadą alana jakby nie wiadomo ile tysięcy kilometrów robili i na radiu godzinami siedzieli.


wystarczy że przejedziesz się 2 godziny z gównianym radiem, i masz go serdecznie dość. Uważam że jak kupować cb, to takie które Cię nie zniechęci do tego typu urządzeń.
 
 
jankes 
Nałogowiec

Pomógł: 38 razy
Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 337
Skąd: trójkąt 3 cesarzy SJ
Wysłany: 06-03-2013, 20:08   
   Bolid: SC sporting & volvo v70 & DAF CF


radyjek miałem sporo i w osobówkach i ciężarówkach ale nic nie pobije UNIDENA PC-122 którego jakaś ku.a dźwignęła mi z premiumki. Takich radyjek już nie robią
 
 
frutek1990 
Nałogowiec


Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 232
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 06-03-2013, 21:44   
   Bolid: SC 1.1MPI '06


jeden egzemplarz.
Kod:
http://allegro.pl/uniden-pc-122-stan-idealny-okazja-philliphines-i3079929786.html
_________________

 
 
 
jankes 
Nałogowiec

Pomógł: 38 razy
Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 337
Skąd: trójkąt 3 cesarzy SJ
Wysłany: 06-03-2013, 21:50   
   Bolid: SC sporting & volvo v70 & DAF CF


6 osób licytuje i trochę jeszcze do końca aukcji ale to jest radyjko :wink:
 
 
kubol 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-03-2013, 00:46   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI +LPG


Luke16 napisał/a:
kubol, głupoty chrzanisz!!! Nie mąć ludziom w głowach podobnie jak kolega gajowwy, miałem nie jedno radio i nie jedną antene... Oprócz Teddiego miałem wszystkie wyżej wymienione radyjka ... Miałem Alana 121 podpiętego pod Sirio ML145 więc jedna z przyzwoitszych anten ... Jejku co się działo!!! Kuźwa nie szło się normalnie dogadać tyle zbierał chłamu ... A jak zamontowałem 109 w berlingo tak siał po instalacji że się wytrzymać nie dało... Wszystkie Alany jakie miałem w trybie natychmiastowym wylądowały na allegro ... Legend II zakupiłem bo trafił się mi w dobrej cenie i skusił mnie wyglądem 520 XL którego z wielkim bólem serca przez mój błąd sprzedałem razem z autem ... :/ Nie było co porównywać nawet do Unidena... Drugi Alan z RFem ... Później przesiadka na Lafayetta i cud koniec siania po instalacji cisza i prawie bez szumów... Radio kupione za 200zł teraz ma już ponad rok .... I ciągle jest ze mną i nie widzę sensu zmiany ... Koledze w Lagunie I po założeniu xenonów wszystkie radia jakie miał siały strasznie poprzez instalację nie działało nic żadne zewnętrzne filtry ... Sprzedałem mu Lafayette Truckera i nagle cisza ... Chłopaszek zadowolony bo nagle idzie normalnie radia używać .. A miał i presidenty i midlandy i nic nie spełniało jego wymagań...
Jeszcze raz popieram kolegę gajowwy, Yosan 120/Atena to najlepsza z możliwości cena a jakość ... Kolego Kriss94, nie baw się w badziewia bo stracisz tylko nie potrzebnie kase lepiej kupić raz a porządnie ;) Ja polecam osobiście zestawik:
Yosan PRO 120 + antena Sirio Omega 27 i spokój na lata :) Zakup zestawu = tak naprawdę jeden max 2 mandaty

kubol napisał/a:
Widzę,że wszyscy tu jadą alana jakby nie wiadomo ile tysięcy kilometrów robili i na radiu godzinami siedzieli.

W moim przypadku na antenie zrobiłem już luźno ponad 500 tys km więc coś mogę powiedzieć na ten temat ;) :))


Powiedziałem tyle co mogłem na podstawie własnych doświadczeń. Widzę, że sam się gubisz. Po pierwsze primo, to nie radio sieje, tylko instalacja samochodu, a antena może to zebrać, tym bardziej sirio 145, która przy dobrym zestrojeniu ma fajny zasięg. Po drugie, wszystko zależy od auta. Inaczej diesel z common rail inaczej benzyna. Mogę jeszcze dodać, ze to iż lafayette ma lepsze fitry w porównaniu do midlandów nie jest dla nikogo wielką nowością. Uzywałem w sc 109, 121 i obecnie mam u520xl, to ostatnie oczywiscie zasługuje na największa pochwałę z uwagi na ANL, jednak nie moge powiedzieć ze te dwa alany to jakiś chłam, bo działały w porządku. Kwestia zakupu radia jest indywidualna, oczywistością jest, że warto dołożyć i kupić coś konkretniejszego, wszystko zależy od funduszy.
_________________
No speed no fun!
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 07-03-2013, 19:28   
   Bolid: seicento 900


kubol napisał/a:
to ostatnie oczywiscie zasługuje na największa pochwałę z uwagi na ANL,


Zonk! - każde radio z modulacja AM ma filtr ANL, tyle że jedne są załączone na stałe , a drugie można ręcznie wyłączyć. Zależy od radia. Ważna jest bardziej jakość tego filtru.
 
 
wosiu 
nówka sztuka ;)

Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: wołomin
Wysłany: 07-03-2013, 19:38   
   Bolid: sej


Ja w sc posiadam 109 na antenie wilsona i nie mam większych problemów
_________________
życie jest piękne......lecz czasem brutalne
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 07-03-2013, 20:40   
   Bolid: seicento 900


wosiu, bo porównania nie masz... uwierz posłuchał byś np pc-122 albo Jack'a i od razu byś zmienił zdanie co do swojego A109
 
 
kubol 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-03-2013, 23:56   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI +LPG


Każdy korzysta z tego co ma, a jeśli mu to odpowiada i jest zadowolony narzucanie czegoś mija się z celem. Rozumiem gajowy , że lubisz dobry sprzęcik, ale to tak jak ja bym Ci powiedział " łe masz opony kormoran, przejedź się na michelinach, od razu zmienisz zdanie, tylko Ci się wydaje, że Twoje są ok"
_________________
No speed no fun!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum