FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CB-radio VS. Nawigacja
Autor Wiadomość
Pucek 
Nałogowiec

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Wołomin
Wysłany: 29-01-2009, 00:21   CB-radio VS. Nawigacja
   Bolid: Fiat Punto 2002 1.2 16V 80KM HLX !


Przed napisaniem postna informuje, ze powstał on z inicjatywy konwersacji tj. dyskusji ze znajomymi na temat co jest bardziej przydatne : CB czy nawigacja. Jeżeli moderatorowi nie spodoba sie temat, prosze go usunąc, jezeli spodoba to prosze podkleic ;) hehe

Temat ten nie dotyczy zawodowych kierówców czyli Tirówców, kurierów, przedstawicieli itp, ponieważ auto takiego czlowieka zazwyczaj jest wyposazone w obie takie zabawki.



Wiec zaczeło sie od tego, ze siedząc ostatnio wsród znajomych ktoś zarzucił temat "co bys wolał, CB za 500zł czy Nawigacje tez za 500zł. Zady i walety tych urządzeń kazdy zna, wiec nie bede tego pisał. Jednak podczas dyskusji zdazały sie nieporozumienia i fochy (tak, tak, ktos sobie pomysli, ze niektorzy to nie maja co robic i gadaja o takich glupotach ;) no ale do rzeczy. Dwa dni po spotkaniu planowalismy w 8 osob pojechac na działeczke na wioske pod Łosicami (probowałem po Łosicach poszukać jakiegos seja z naszymi ramkami, ale nie dalo rady). Pojechalismy na dwa auta, Corse 1.0 12v kumpla i moim Sejem 1.1
Kolega z Corsy pożyczył od kogos tam nawigacje za 700zł bodajze a ja CB radio od brata ktore kosztowalo chyba 400zł. Droga była nastepujaca. Z Wołomina trzeba dostać sie do drogi krajowej nr 2 na Terespol, dalej przez Mińsk, Siedlce i w Siedlach odbić na Losice a od Losic odbic gdzies tam na ta wioske (Zaborze sie ona zwie). Zaczne od oceny CB w moim autku. Ja jechalem pierwszy, Corsa za mna. Od Wołomina Mińska radyjko raczej sie nie przydalo po za informacjami czy ścieżka jest czysta. Była czysta wiec jedziemy dalej. Problem zaczał się w Mińsku gdzie chcielismy wjechac na droge nr 2. Była godzina 12. W strone Wawy jak i w strone Siedlcec sznur samochodów. Po minucie bezowocnego oczekiwania na wjazd na droge poprosilem na radyjku czy ktos moglby uprzejmie dac mi wjechac. nie minelo 10 sekund a z jednej jak i z drugiej strony Tiry zablokowaly drogę, abym ja mog przejechac ;) Okazalo się, ze byl dzwon w Miśku na światłach. Ktos tam skierowal mnie jakims obiazdem przez miasto i za miast czekac w korku 30 minut, przelecialem miasto w 10 minut. Jadziem dalej. Między Mińskiem a Siedlcami mobilki dwa razy uratowali mi tylek. Dwa razy jechala za mna nieoznakowana Vectra raz zielona raz czarna, ale w pore ktos nadal informacje i polowanie na carnego sejaka sie im nie udalo ;)
Do samych Siedlec rewelacji juz zandych nie bylo, po za milą rozmową przez radyjko na temat gospodarki, cen paliw, dróg itp itd. Problem zaczał się w Siedlcach. Był zjazd na Łoscie ale potem do Łosić byly po drodze chyba 3 rodna i 3 glowne skrzyzowania i nigdzie nie bylo zadnego kierunkowskazu ! (widzialem tu paru uzytkowników z Łosić wiec moga potwierdzić(. Koledzy na radyjku perfekcyjnie mnie nakierowali wiec dojechalem spokojnie. od Siedlec do Łosić tez ktos dał cynk ze jezdzi jakis nieoznakowany z suszarką w ustach, ale niekogo nie spotkalismy. Teraz czas na droge powrotna. Nie pytalismy sie o trase z Łosic na Siedlce bo juz ja zapamietalismy, ścieżka była czysta wiec był luz. Przed siedlcami na trasie zrobili ruch wachadlowy. korek podobno byl straszny. ludzie poradzili mi zeym pojechal przez centrum i tak zrobilem. Potem od Siedlec do wołomina juz nic nie nadawałem bo nic ie potrzrbowałem, ktos tam pytal ze dwa razy jak sciezka na Siedlce wiec powiedzialem co i jak. Przy okazji dowiedzialem sie, ze Policja stoji z radarem wiec zwolnilem i tez uniknąlem mandatu, bo stali dość dyskretnie. Oglnie przebiegla bez problemow i dojechalismy do domu.

Teraz opisze jak sprawowala sie Corsa z nawigacją. Zeby z wolomina dojechac do minska nie trzeba zadnje nawigacji ani CB bo chyba kazdy kierowca z naszego miasta wie jak jechac, no ale ok. Gdy w Mińsku trafili na ten korek, to Nawigacja nie umiala obrac drogi alternatywnej. dopiero po zjechaniu z drogi krajowej nawigacja kilka razy bezskutecznie szukala drogi tej ktora jechalem ja z CB no ale jakos nas dogonili. Potem w siedlcach nawigacja zamiaast skierowac ich prosto na obwodnice (za mcdonaldem i stacja BP) skierowala ich przez centrum miasta ;/ no ale dobra, pojechali i tez nas jakos dogonili. Problemow z nia nie bylo dopoki nie dojechali do ronda ktore prowadzi w lewo na .Łomze droga nr 63 a w prawo na Łosice (nie bylo tam kierunku). zgadnijcie gdzie poslala ich nawigacja. w strone łomzy. pojechali oczywiscie w nasza strone i nawigacja po 5 km ustalila dopiero trase. W dordze powrotnej nie bylo zadnych niespodzianek bo rowniez znali juz dokladnie droge. Jednak podczas tej podrozy musialem dzownic do kierowcy Corsy 8 razy zeby mowic co gdzie stoji itp itd.


Wiec podsumowując. Jestem kierowca amatorem, w trasy jezdze zadko, góra 50 km, ta byla najdluzsza bo 150km no ale prawko mam od pol roku raptem ;] Wydaje mi sie, ze podczas tej podrozy CB radio spisalo się lepiej od nawigacji. i majac do wyboru nawi za 500zl czy cb nawet za 250zl to byl wybral CB. moze to ta ich nawigacja byla walnieta, ale z tego co sie pytalem innym znajomych uczytkownikow tego bajeru, tez im sie zdarzaja takie cuda.

Może komus sie to przyda, jezeli mazy mu sie CB i nawigacja, ale p z powodów finansowych musi zadowolic sie jednym urządzeniem. Ja po tej podrozy osobiscie odloze troche gorsza i sprawie sobie takie radyjko, zebym nie musial bratu tylka zawracac.

Jeżeli temat jest nieodpowiedi to prosze op skasowanie bez przykrych konsekwencji dla mnie ;)

pozdrawiam
_________________
Hurtownia wyrobów ciastkarskich i cukierniczych !

www.niemirka.pl

 
 
 
Groszek 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 53
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 29-01-2009, 00:37   
   Bolid: SC Sporting 1.1 SPI 99'/Fiat 126p 86'


Ja za długo siedzę w CB żeby się z tego tak szybko wyleczyć :D

nawigację to sobie mogę kupić jako dodatek do CB radia :D I tez taką planuję :wink:

Podstawowa zasada - w nawigacji kieruje tobą komputer i sztuczna inteligencja a w CB - ludzie :wink:
_________________

 
 
 
Pucek 
Nałogowiec

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Wołomin
Wysłany: 29-01-2009, 00:42   
   Bolid: Fiat Punto 2002 1.2 16V 80KM HLX !


Cytat:
Podstawowa zasada - w nawigacji kieruje tobą komputer i sztuczna inteligencja a w CB - ludzie


racja..

[ Dodano: 29-01-2009, 00:45 ]
Groszek, Ty jestes z ciechanowa, wiec jak gdzies jedziesz to pewnie i tak i tak musisz wbić się na krajówke, a tam Cb sie bardzoo przydaje
_________________
Hurtownia wyrobów ciastkarskich i cukierniczych !

www.niemirka.pl

 
 
 
Albin 
Nałogowiec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: Wyszków
Wysłany: 29-01-2009, 05:26   
   Bolid: Seicento 0.9


A ja mam i to i to :P Nawigacje wrzuciłem sobie jako dodatek do palmtopa :)
_________________

 
 
Strażak_81 
Bywalec


Pomógł: 12 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 78
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 29-01-2009, 07:58   
   Bolid: sej 900


ja mam też to i to, nawi zapodaję jak nie znam faktycznie trasy i jadę tam 1 raz czy nawet 2 bo nie znam jeszcze dobrze drogi. Na wczasach jak byłem to "dzięki" nawi mogłem się udać bez problemu tam gdzie chciałem, jest wygodniejsza od ciągłego stawania i pytania się ludzi jak tam dojechać.
co do CB a miałem dużo wcześniej niż nawi to używam do informacji jak ominąć korki, gdzie stoją policjanci a i czasami się zapytać o droge jak nie mam nawi przy sobie.
mi chyab 2 razy nawi zrobiła w konia pokazała droge owszem która była ale tak kamienista że nie dało się przejechać :|
ogólnie nie narzekam że mam oba zestawy bardzo mi się przydają, no i tanie nie były bo oba kosztowały ponad 2tyś :|
jadąc daleko w trasę mam podsłuch i podgląd na drogę :) :))
_________________
Konserwacja podwozi, pranie tapicerki samochodowej, usuwanie wgnieceń PDR. Solidnie i dokładnie. Wiad na priw. http://www.basta.boo.pl/?dz=home
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-01-2009, 08:36   
   Bolid: Audi


wg mnie trudno porównać te urządzenia
nawigacja prowadzi cię do celu szybko i łatwo (i nie trzeba się na nikogo ogladać)i moze ostrzegać o fotoradarach i innych knajpach (ale tylko wpisanych do nawigacji)
z kolei na CB dowiesz się o korkach, patrolach, objazdach, z kolei dojazd do celu jest odrobine utrudniony zwłaszcza w mieście (mam doświadczenia z Łodzi) gdzie nakłada się na siebie duzo sygnałów i mimo dobrych chęci kierowców zagłuszaja się nawzajem
_________________

 
 
djmauro 
GS 500 Rider


Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 220
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-01-2009, 17:11   
   Bolid: 187.343.3 V40


jerzyk, jak ostatnio jechałem na CB z Widzewa na Retkinię to po drodze chyba 20 osób "testowało radyjko" :))
_________________

Żyj bez winy, patrz w lusterka
 
 
 
obcy21 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-01-2009, 21:21   
   Bolid: audi 80 B4 1.9 TD


no to tak :D
CB mam i polecam - jak do tej pory 0 mandatów, sporo można się dowiedzieć o korkach, alternatywnych objazdach
NAVI - miałem i jakoś nie jeżdżę z nią, nawigacja świetnie sprawuje się w miastach, na terenach podmiejskich jednak troszkę gorzej(chodzi o wsie itp), druga sprawa że ważna jest mapa, dodam że musi być DOBRA MAPA. Dla przykładu jechałem kiedyś na jakimś dziadostwie do dziewczyny(pierwszy raz jak odebrałem samochód, w nocy.). Dziewczyna mieszka na jakiejś wsi, nawigacja poprowadziła mnie przez wiejskie drogi którymi ciężko by było przejechać traktorem a co dopiero mówić sejkiem, ale dałem radę, tylko że do celu nie dojechałem, zadzwoniłem do dziewczyny wytłumaczyła co i jak i byłem u niej o wiele szybciej...

Jak dla mnie CB podstawa, Navi dodatek.
_________________
to nie BÓG stworzył człowieka, a CZŁOWIEK boga
Zbieram na: ??
 
 
Pucek 
Nałogowiec

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Wołomin
Wysłany: 29-01-2009, 21:25   
   Bolid: Fiat Punto 2002 1.2 16V 80KM HLX !


i teraz mysle zeby kupic wlasie CB.obcy21, tylko po Wawie tez troche ciezko sie z CB jezdzi. cięzarówki zabierają cała 19-nastke wiec ciezko czegokolwiek sie dowiedziec w godzinach szczytu
_________________
Hurtownia wyrobów ciastkarskich i cukierniczych !

www.niemirka.pl

 
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-01-2009, 21:28   
   Bolid: Audi


ja uważam że CB nadaje się tylko na trasy w miescie to tylko szumofon ;/
_________________

 
 
elmo 
Nałogowiec
maruda


Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 338
Skąd: Radom
Wysłany: 29-01-2009, 22:31   
   Bolid: mobil: 00' S 1.1śpi na gazie


miałem ten dylemat jakiś czas temu, wybrałem navi (z dobrą mapą) ze względu takiego, że na CB nie zawsze uzyska się pomoc (zwłaszcza w większych miastach), można na nią wgrać info o fotoradarach i inne interesujące punkty, a na trasie staram się jeździć z głową... i jak do tej pory zero mandatów :)) (tfu tfu :wesoly: )
_________________
[moje auto]
 
 
Czarny Mnich 
Nałogowiec

Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 123
Skąd: Tychy
Wysłany: 29-01-2009, 22:44   
   Bolid: Seicento 1.1 GO!


mam to i to NAvi piekna sprawa uzywam dość czesto nieznasz drogi to wpisujesz ja i jedziesz raz sie pomyliła , ale to tylko urzadzenie wiec ma prawo sie pomylic
CB-niewiesz pytasz choc niekiedy niedostaniesz odpowiedzi, Miski, Korki
i inne rozmowy przy tym sie nieda nudzic jak non stop ktos o czyms biadoli ;)
_________________
WWW.CGP.ORG.PL
 
 
 
obcy21 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-01-2009, 01:46   
   Bolid: audi 80 B4 1.9 TD


pucekk_wwl napisał/a:
i teraz mysle zeby kupic wlasie CB.obcy21, tylko po Wawie tez troche ciezko sie z CB jezdzi. cięzarówki zabierają cała 19-nastke wiec ciezko czegokolwiek sie dowiedziec w godzinach szczytu

nie jest źle jeździłem po W-wa przez 3 miechy z CB - jakoś to idzie
jerzyk napisał/a:
w miescie to tylko szumofon ;/

no ja się nie dziwie że masz "szumofon" jak po mieście jeździsz z CB rozkręconym na maxa i bez filtra :lol:
Jak ja jeżdżę po mieście ze swoim CB ( ALAN 101 i antenka 1,5m ) to jestem skrócony na jakieś 2-3km i filtr mocniejszy daje i jakoś mi nie szumi za mocno.
Jedno jest tylko uciążliwe jak wjedziesz w jakiś podziemny parking to szorujesz anteną po suficie :D
_________________
to nie BÓG stworzył człowieka, a CZŁOWIEK boga
Zbieram na: ??
 
 
djmauro 
GS 500 Rider


Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 220
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-01-2009, 12:45   
   Bolid: 187.343.3 V40


obcy21 napisał/a:
jak do tej pory 0 mandatów

Ja nie korzystam z CB, zdarzyło mi się przez tydzień jak dla brata sprawdzałem radio, i wynik mam ten sam [odpukać] :)) Jak oglądam "Uwaga pirat" to często gości z CB zatrzymują. Mandaty to mimo wszystko w dużej mierze kwestia szczęścia i przeczucia, gdzie warto zwolnić :wink:
_________________

Żyj bez winy, patrz w lusterka
 
 
 
zaqaznumerdwa 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 33
Skąd: PORĘBA/ZAWIERCIE
Wysłany: 02-02-2009, 23:06   
   Bolid: SEICENTO SPORTING '99


a ja wybralem CB...moj tato uzywa Nawigacji w autku sluzbowym i tez daje rade...ale jakos obcowanie z ludzmi i ich "żywe" rady i porady bardziej do mnie przemawiaja...ocena moja...subiektywna...dziekuje :)
_________________
JAK NIE TY TO KTO MA MIEĆ W SERCU DOBRO ? A OD NAS DLA XXXEROBOYOW CZUŁE ... WYPIER****J :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum