FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o vin i nie tylko...
Autor Wiadomość
panmroz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: czeladź
Wysłany: 24-08-2009, 21:46   Pytanie o vin i nie tylko...
   Bolid: Fiat Punto 1.2 16v


Witam

Chciałbym prosić o pomoc wszystkich użytkowników tego forum o pomoc przy kupnie auta. W środę zamierzam jechać z zamiarem kupna po ten samochód: http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9595757

I chciałem was spytać na co powinienem zwrócić uwagę przy tym samochodzie, oraz gdzie znajduje się i jak rozkodować VIN. Na co zwrócić szczególna uwagę przy silniku i innych podzespołach. Chciałbym żebyście zwrócili uwagę na tylną wycieraczkę bo według mnie coś jest z nią nie tak?
Po rozmowie z właścicielem dowiedziałem się że auto zostało sprowadzone z niemiec jakieś 2tyg temu posiada całą dokumentacje ale ma nie wypełnianą książkę serwisową.

Proszę o jak najszybszą odp
Pozdrawiam
 
 
GETomek 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 24-08-2009, 23:07   
   Bolid: seicento 1.1


Wiesz wycieraczka to nie problem jest po prostu nieoryginalna ale zwróć uwage na przód auta bo wygląda na świeżo robiony, zdjęcie z podniesiona maską... kolor przykręconego błotnika a kolor pasa przedniego koło lampy bo tak tego w fabryce nie malują....Oczywiście to niczego nie przesądza ale....
 
 
przemek82 
Nałogowiec


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 137
Skąd: Brunatna Stolica
Wysłany: 25-08-2009, 07:46   
   Bolid: ZFA187 | SUF178 | KLAS T200 1.4 16V


panmroz,

"Tabliczka znamionowa znajduje się na podłodze bagażnika po lewej stronie. Numer VIN wybito także na podłodze bagażnika, ale po stronie prawej. Znaki identyfikacyjne VIN nie umożliwiają odczytania istotnych informacji o samochodzie.

VIN .
Znaki 1-3 światowy kod producenta (ZFA - Fiat, Włochy)
Znaki 4-9 kod identyfikacyjny modelu (187000 - Seicento)
Znaki 10-17 numer seryjny"

Koniec cytatu :-) Tu masz oryginał. Heh, w artykule jest nawet link do naszego forum :-)

PS A auto moim zdaniem warte uwagi.
_________________
 
 
 
TresH 
Nałogowiec
Spamer Przodowy!


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: south west
Wysłany: 25-08-2009, 09:41   
   Bolid: sc


Panowie sejek warty uwagi :) Tylko ja bym pojechał tym sejkiem na kanał do znajomego mechanika i żeby sprawdził każdy milimetr auta :D Ale jeden fakt mnie zastanawia Niemcy raczej dbają o książki serwisowe i o przeglądy i takie duperele :) panmroz jak będziesz u tego gościa sprawdź tą książkę czy to jest na pewno z tego auta i czy wszystkie kartki są z tej książki bo zdarzają się takie przekręty, że kartki są podmieniane że przeglądy i wszystko ok :D sprawdź wszystko nawet z 15 razy żebyś był pewny. Zrób 2 albo nawet 4 jazdy :) Sprawdź zbieżność (rozpędź go do 30 i naciśnij hamulec nie trzymając kierownicy. Jeśli auta nie będzie ściągać na boki znaczy, że zbieżność jest ok) Mam nadzieje że na coś się przydałem :)
_________________
"...bo tak naprawdę niema nic lepszego niż iść do auta i wrócić uwalony smarem i olejem..."
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25-08-2009, 11:25   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


Tresh napisał/a:
(rozpędź go do 30 i naciśnij hamulec nie trzymając kierownicy. Jeśli auta nie będzie ściągać na boki znaczy, że zbieżność jest ok) Mam nadzieje że na coś się przydałem :)

30 to mało, lepiej tak ze 60km/h i zahamować ;)
_________________

 
 
TresH 
Nałogowiec
Spamer Przodowy!


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: south west
Wysłany: 25-08-2009, 15:05   
   Bolid: sc


Tak Ciacho ma racje hehe :D Ale jedź najlepiej do znajomego mechanika i jak to mówią niech mu przetrząśnie bebechy hehe :D
_________________
"...bo tak naprawdę niema nic lepszego niż iść do auta i wrócić uwalony smarem i olejem..."
 
 
panmroz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: czeladź
Wysłany: 25-08-2009, 15:13   
   Bolid: Fiat Punto 1.2 16v


Z natury to jestem bardzo dociekliwi i posprawdzam wszystko z 5 razy :) A co do tego mechanika to będzie ciężko bo ja jestem z Czeladzi a to sejo jest w Krakowie :/ Chyba że możecie mi jakiegoś polecić w okolicach Nowej Huty bo tak mi powiedział ten koleś, i tak będę musiał zrobić przegląd bo to sejko jest do opłat
A co do tej wycieraczki to chodziło mi o to że jest ona nie w tą strone co powinna. Tak jak by była z z anglika?? Ale skoro mówicie że jest ok... :)

[ Dodano: 26-08-2009, 21:42 ]
No więc byłem oglądać to sejo i po tym jak wsiadłem czar prysł a jeszcze się nim nie przejechałem.
GETomek miał racje cały przód auta był robiony, w bagarzniku strasznie śmierdziało czymś czego się nawet opisać nie da, całe auto wyglądało jak malowane bo lakier w elementach wnętrza wyglądał inaczej niż ten na zewnątrz, i był bardzo poobdzierany. A teraz chyba "najlepsze". Podczas jazdy pedały sprzęgła i hamulca działały jak PRZYCISKI!! a nie jak pedał, oraz silnik strasznie dziwnie pracował. Facet cały czas wyłączał mi klimę podczas jazdy więc nie wiem czy działa czy nie. A książka serwisowa wyglądała na nówkę. No co tu dużo mówić auto padaka, nie prędko facet go sprzeda.

Dzisiaj byłem oglądać inne sejo tym razem już bliżej miałem z dojazdem więc nie było problemu. Samochód jest kupiony w Polsce, drugi właściciel, i jeśli chodzi o mechanikę to można powiedzieć że żyleta w porównaniu do tego z krakowa natomiast wygląd autka jest że tak to określą biedny.... Poobijany, porysowany, powgniatany, no nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Bardzo się nad nim zastanawiam. Z jednej strony zadbany od strony mechanicznej a z drugiej trzeba by włożyć bardzo dużo pracy w wygląd, a myśle że nawet po tym nie wyglądał by zbyt dobrze...

[ Dodano: 29-08-2009, 20:31 ]
Po długim i bardzo męczącym przebieraniu w ofertach, obejrzeniu kilku seicent, opli cors stałem się szczęśliwym posiadaczem fiata punto 1.2 16v z 1999 :grin:

temat więc uważam można zamknąć :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum