FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
S jak Sporting
Autor Wiadomość
Mekinczyk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Krakow
Wysłany: 07-11-2012, 15:42   S jak Sporting
   Bolid: juz niebawem


Witam

Bardzo mocno od pewnego czasu nastawilem sie na zakup fiata, dostep do tanich czesci, no i mysle ze latwo bedzie mi naprawic to i owo a nie biegac z placzem i grubym portfelem do mechanika z najmniejsza usterka.

Sprawa wyglada tak, chodz z rodzina sie interesow nie robi to akurat ta sytuacja brzmi baaardzo ciekawie. W garazu od dluuuugiego, naprawde dlugiego czasu siedzi sobie zolty, obity sporting. Pelna N grupa, klatka, 2 kubelki od braci Bebenkow, kierownica OMP, zawias i podobno (chodz to zaufany informator) dobrze pogrzebany silnik. Oglnie autko posiada wszystkie "fajne" graty ktore musialbym dlugo kompletowac a nikt juz nigdy mi za nie nie wyplaci.

Po dlugich namowach udalo sie dojsc do wnioskow w sprawie odkupienia sejka, stan wizualny jest zaplakany no ale chodzi tu raczej o jego potencjal bo jak wspominalem czesci nie sa super drogie a z odrobina wyobrazni, oczywiscie tej przemyslanej uda sie go zrobic na fajnego cywilnego ulicznego pomykacza.

Krotko i na temat... Chodz juz troche sie rozpisalem. Odpalilismy sejko ale wyplul olej, odpalil od strzala ale wysmarkal olej. Co to moze byc? cos powaznego? wiem ze to moze byc zbyt ogolne pytanie i znam zbyt malo szczegolow ale szkoda mi odpuscic tego projektu bo kupujac go nawet na czesci zwroci mi sie ta inwestycja.

Pozdrawiam, a za odpowiedzi podziekuje na zakonczenie tego trudnego wg mnie tematu :)
 
 
matitnb 
nówka sztuka ;)


Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 43
Skąd: KDA
Wysłany: 07-11-2012, 21:09   
   Bolid: Fiat uno,seicento 900


Olej wypluł w wydechu?
Może uszczelka pod głowicą?
 
 
Mekinczyk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Krakow
Wysłany: 07-11-2012, 21:31   
   Bolid: juz niebawem


problem jest w tym ze cala komora byla juz zalana olejem i ciezko jest znalesc to ognisko problemu, autko odpalilo i pojawila sie od razu plama oleju wiec pierwsza reakcja to zgasic by nie zajechac gdzies motoru. Chcialbym by to byla uszczelka pod glowica ale i sam wujek google nie chce dalej mi podpowiedziec co to i gdzie moze byc
 
 
intermis 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 62
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 07-11-2012, 22:42   
   Bolid: Seicento Sporting 1.1 SPI / 1.2 MPI


Może odma jest zatkana i wywala przez bagnet. Piszesz, że chciałbyś żeby to była uszczelka pod głowicą. Niestety muszę Cię zmartwić bo UPG to chyba najbardziej upierdliwa i kosztowna uszczelka do naprawy ze wszystkich.
 
 
 
tomex 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: piaseczno
Wysłany: 08-11-2012, 17:10   
   Bolid: seicento 1,2 16v cienki sporting


e tam kolego uszczelka pod głowicą to żadna tragedia sprawdz odmy tak jak podpowiadają koledzy a jak będą drożne zmierz ciśnienie to dużo powie o stanie silnika ale ja osobiście umył bym silnik i sprawdził czy nie cieknie czasami najesz się strachu a to jakaś pierdołka oring lub simering
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum