FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze spadającymi obrotami i gaśnieciem.
Autor Wiadomość
Usia 
nówka sztuka ;)

Wiek: 33
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Sz-n
Wysłany: 21-06-2010, 09:04   Problem ze spadającymi obrotami i gaśnieciem.
   Bolid: Seicento Sporting


Kilka dni temu kupiłam Seicento Sporting w gazie...jechalam po niego do Radomia (mieszkam w Sz-nie) i w drodze powrotnej po przejechaniu ok 130km zaczelo sie dziac cos dziwnego z samochodzikiem.
Wciskałam sprzęgło i obroty momentalnie spadały czasami do zera, samochód gasł...do tego wszystkiego paliła się przy hamowaniu kontrolka od wtrysku paliwa oraz akumulator...(na benzynce chodził prawie normalnie, nie gasł ale obroty spadały ponizej 1000 przy zatrzymaniu sie)
zatrzymałam się popatrzyłam pod maską okazało się ze takie zaczepy (zamkniecia? jestem babą proszę o wyrozumiałość bo naprawdę nie wiem co to:P) przy filtrze powietrza sie otwierają no wiec ciabach! zamknęłam je....niby wszystko okej ale balam sie dalej jechać na gazie wiec przełączyłam na benzynke. Przyjechałam do Sz-na. W Szczecinie na spokojnie sobie jeździłam na gazie, parę razy sie tak jeszcze zrobilo, ale za kazdym razem bylo spowodowane to otworzeniem sie tego filtra...i wczoraj znowu tak bylo tylko, że jak się zatrzymałam okazalo sie ze zaczepy są zamknięte...wiec dedukcja moja godna Szerloka Holmsa mnie zawiodła i to nie chodzi o te zaczepy a moze i o nie ale o coś jeszcze...czy ma ktoś jakieś pomysły co sie może dziać?
Dodam że sprzedający mówi ze nigdy nic sie takiego nie działo.

Samochodzik i tak postawie na warsztat ale teraz fufu nie mam już na to ;) musze poczekac do nowego miesiaca:P a nie daje mi to spać

Autko naprawde fajne i chciałabym je zatrzymać na dłużej tylko boje się że to coś poważniejszego...
 
 
 
noname 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 21-06-2010, 09:31   
   Bolid: Seicento 900 '99


Obroty spadają bo jak się filtr otworzy to łapie lewe powietrze, na benzynie nie ma praktycznie różnicy ale na gazie już będą spadać i może nawet gasnąć.
A jak się tak stanie to słychać chwile wcześniej jakiś strzał? Czy po prostu się otwiera na dziurach - słabo zaczepy trzymają? Jak teraz filtr się nie otworzył a jest źle poszukaj czy gdzieś nie łapie lewego powietrza (czy jakaś dziura się gdzieś nie zrobiła głównie gumowe elementy ew. plastikowe - pęknięcie)
 
 
Usia 
nówka sztuka ;)

Wiek: 33
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Sz-n
Wysłany: 21-06-2010, 09:37   
   Bolid: Seicento Sporting


Nie słychać strzału, po prostu na wybojach czy przy raptownym hamowaniu sie otwierają. (prowizorycznie jakoś spięłam takimi plastikowymi paskami do kabli ale to tez czasami zawodzi)
Popatrze co tam moze jeszcze sie dziać.
 
 
 
Dj Kris 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 148
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 21-06-2010, 11:14   
   Bolid: Opel Astra G 2,0 DI 16V 99r - Full Opcja


a obudowa filtra dobrze jest przymocowana? nie lata luzno?
 
 
 
leon12 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: malinowo
Wysłany: 21-06-2010, 11:19   
   Bolid: sc900lpg


Usia napisał/a:
Nie słychać strzału, po prostu na wybojach czy przy raptownym hamowaniu sie otwierają. (prowizorycznie jakoś spięłam takimi plastikowymi paskami do kabli ale to tez czasami zawodzi)
Popatrze co tam moze jeszcze sie dziać.

a może za ostro jeździsz :roll:
 
 
Usia 
nówka sztuka ;)

Wiek: 33
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Sz-n
Wysłany: 22-06-2010, 18:39   
   Bolid: Seicento Sporting


no może...ale to w końcu sporting ^^
nie no zartuje;) jeździłam troche ostro ale wiaomo w pierwszych dniach chce sie człowiek nacieszyc nowym brum brumem ;)
całe szczęście to tylko filtr...te zaczepy są luźne...dostane takie coś na szrocie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum