FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekaźnik nvf4-2c-z30a a przełącznik benz/gaz
Autor Wiadomość
bula07ziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Puławy
  Wysłany: 31-12-2009, 01:09   Przekaźnik nvf4-2c-z30a a przełącznik benz/gaz
   Bolid: sej 899 B+G


Witam, dzisiaj przez przypadek wypiołem kable z przekażnika nvf4-2c-z30a który bodajże odpowiada za załączenie elektrozaworów, odcięcia pompy paliwa itd. W przekaźniku jest 5 pinów a kabelków jest 4. Nie chciałem tego podpinać żeby coś nie zepsuć ale oczywiście mój ojciec chciał pokazać jak to sie on zna :mad: . I w tym momencie samochód nie jeżdz ani na lpg ani na benzynolu. Jest opcja że uszkodził sie przełącznik benz/gaz przez złe podłączenie kabli lub coś w tym stulu bo teraz nie otwierają sie elektrozawory ani nie słychać pompki od paliwa. Zero reakcji na przełanczanie bez/gaz/aut :cry: . I prosil bym o pomoć w podpięciu kabelków i naprawieniu tej usterki.
 
 
owen 
Nałogowiec


Pomógł: 53 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 31-12-2009, 12:38   
   Bolid: Było SC 900...było 1.2 8V...jest Madzia eFka.


Sprawa jest prosta. Poslij fotki tu na forum tego przekaznika i kabli jakie od niego wychodza.
 
 
bula07ziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Puławy
Wysłany: 31-12-2009, 13:19   
   Bolid: sej 899 B+G


Oto zdjęcia przekaźnika i kabli. Z tego co zauważyłem niebieski i czarny kabel idą do pompki paliwa.
http://www.fotosik.pl/pok...d576845d2b.html
http://www.fotosik.pl/pok...abca120601.html
 
 
owen 
Nałogowiec


Pomógł: 53 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 31-12-2009, 17:07   
   Bolid: Było SC 900...było 1.2 8V...jest Madzia eFka.


Najpierw przeczyść te styki na przekaźniku!

Następnie sprawdź miernikiem gdzie jest masa na tych przewodach. Przyjrzyj się dobrze tym parom kabli. Jedna ma +12V (po przełączeniu na LPG) a drugi ma "-" cały czas. Druga para będzie miała "-" na jednym przewodzie (po przekręceniu kluczyka), a na drugim nic. Po mierzeniu miernikiem proponuje zpiąć na krótko parę czarno-niebieską i po przekręceniu kluczyka nasłuchiwać pompki. Jeśli zabangla to wtedy podłączasz tak:

para czarno-niebieska
30 - czarny
87a - niebieski

para brązowo-niebieska
85 - brązowy
86 - niebieski

Jeśli nie zabangla po złaczeniu na krótko to pisz tutaj. I nie podłaczaj na ślepo bo możesz trochę instalacji spalić...
 
 
bula07ziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Puławy
Wysłany: 31-12-2009, 17:41   
   Bolid: sej 899 B+G


Byłem w łaśnie w samochodzie i próbowałem połączyć te kabelki i przy połączeniu niebieskiego i czarnego nic sie nie dzieje. W tym momencie nie miałem miernika i nie mogłem sprawdzić gdzie jest co. Dopiero jutro będe miał. Ale prze połączeniu 2 kabli niebieskich pompka sie odzywa gdy z pozycji I(benz) przełącze na 0 (gaz) i tylko prze dosłowwnie sekunde. Podłączyłem kable do przekażnika tak jak mi napisałeś i zero reakcji. Tylko przy przełanczaniu tak jak wcześnie I-0 odzywa sie zawór w butli.
 
 
owen 
Nałogowiec


Pomógł: 53 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 01-01-2010, 21:45   
   Bolid: Było SC 900...było 1.2 8V...jest Madzia eFka.


bula07ziom napisał/a:
Ale prze połączeniu 2 kabli niebieskich pompka sie odzywa gdy z pozycji I(benz) przełącze na 0 (gaz) i tylko prze dosłowwnie sekunde.


Nie rozumiem. Jesli masz na 0 to pompka sie odzywa? sprawdź bezpieczniki od instalacji LPG czy są ok po takich manewrach z podłaczaniem na krótko...
 
 
bula07ziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Puławy
Wysłany: 04-01-2010, 09:33   
   Bolid: sej 899 B+G


Powiem ci już tak sie wkur**** wczoraj i powiedziałem pare słów ojcu na temat tego jego podłączenia kabelków że dzisiaj miałem pobudkę o 7 rano i razem ze stary zaciągnąłem SC do gazownika i on ma na jutro ogarnąć ten problem. Napisze jutro co to była za usterka.
 
 
owen 
Nałogowiec


Pomógł: 53 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 216
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 04-01-2010, 10:25   
   Bolid: Było SC 900...było 1.2 8V...jest Madzia eFka.


bula07ziom napisał/a:
Powiem ci już tak sie wkur**** wczoraj i powiedziałem pare słów ojcu na temat tego jego podłączenia kabelków że dzisiaj miałem pobudkę o 7 rano i razem ze stary zaciągnąłem SC do gazownika i on ma na jutro ogarnąć ten problem. Napisze jutro co to była za usterka.
Niepotrzebnie zwierał te kable...mogło się coś wyjarać. Ale myślę, że to będzie tylko kwestia podłączenia do przekaźnika i ewntualnie wymiana któregoś z bezpieczników i będzie banglać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum