FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dłuższa trasa sejem
Autor Wiadomość
nokimo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 38
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: śląsk
Wysłany: 21-06-2011, 17:10   dłuższa trasa sejem
   Bolid: seicento 1.1


Witam,

Planuję w tym roku dłuższa podróż sejem. W jedną stronę około 650km (łącznie około 1300).
Mój sejek ma 12 latek. Ostatnio zrobiłem hamulce, rozrząd, wymianę filtrów, płynów. Mam nowe opony z tego roku. Jeżdżę nim przeszło pół roku i żadnych awarii nie miałem. Dziennie bez problemu pokonuje ok. 60km.

Jak wy drodzy forumowicze wspominacie wasze dłuższe wojaże. Może się pochwalicie waszymi wynikami. Co ewentualnie możecie doradzić (co z sobą dodatkowo zabrać). Wiem, że niczego się nie da przewidzieć na zapas, ale każda informacja może być przydatna.

Dodam, że mam zamiar jechać w nocy.
 
 
gandw 
Nałogowiec


Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 366
Skąd: SBI
Wysłany: 21-06-2011, 20:17   
   Bolid: Seicento 1.1MPI Brush, Scenic II 1.9DCI


Ja najdalej Seicentem jechałem 600-650km w nocy. Co do rad, to rób przerwy zanim poczujesz się znużony, pij dużo płynów. Jakiś mały zestaw narzędzi, scyzoryk MacGyver, latarka i chyba tyle. Jak auto sprawdzone to nie ma się czego obawiać, w razie problemów Fiata potrafią naprawić w każdym warsztacie. Do jazdy w nocy dobrze mieć czyste i wyregulowane lampy, najlepiej nowsze niż 12 letnie, bo często odbłyśniki są już wypalone.
_________________

Seicento 0.9i SX [*]
 
 
 
Pawelec 
Piaseczno SC Team


Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 277
Skąd: WPI-....
Wysłany: 22-06-2011, 21:40   
   Bolid: czerwony:)


wez jaks skrzynke z narzedziami jak by co, a tak to dobre zarowki i jazda i mysle ze spokojnie dojedziesz i bez szalenstw zeby sej sie nie zagotowal
_________________
http://www.polskajazda.pl.../Seicento/27071

 
 
 
kevlar 
Szukam fiatów i innych gratów.


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 303
Skąd: 52°16'N 20°27'E
Wysłany: 25-06-2011, 07:44   
   Bolid: SC900, SC1100, Multipla


2 lata temu byłem w Chorwacji Sejem w jedną stronę ok. 1500 km plus kilka setek na wypad do Bośni i Hercegowiny. Razem pewnie coś ze 3500 km by się uzbierało. Sejek bezproblemowo zniósł te trudy (wysoka temperatura, podjazdy górskie itd.).
Nie masz co się martwić na zapas. Wymień "płyny ustrojowe", zrób przegląd autka pod względem technicznym (klocki ham., układ kierowniczy itd.) i w drogę. Sej to dobre auto.
_________________
SC 900 -> VW ->
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 25-06-2011, 10:26   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


na wszelkie zło weź ze sobą komplet bezpieczników i pasek klinowy :))
a tak to bez przesady, że małe autko i nie da rady ;)
Maluchem się zjeździło z rodzicami pół Polski to Sejem się nie zwiedzi większej powierzchni? ;) mam znajomych, którzy trochę Europy pozwiedzali centkiem i dało radę (choć bywały przygody :) ) - i nie mówię tu wcale o skrajnym centopodróżniku Blondasie :))
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
Torrence 
Nałogowiec


Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 743
Skąd: WPN/WD
Wysłany: 25-06-2011, 11:57   
   Bolid: ?koda Fabia


Własnie, weź komplet bezpieczników, bo wczoraj sobie jadę po stolicy a tu mi kierunki zginęły, musiałem bezpiecznik z przeciwmgielnych wyjąc i włożyć do kierunkowskazów :D

Tak poza tym, to dwa lata temu byłem z ojcem seicento na Słowacji więc wyszło kilometrów około 1200 może, dokładnie nie pamiętam. I nic się nie działo. Po prostu trasa.
_________________
 
 
joki 
Bywalec

Wiek: 56
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: wawa zone
Wysłany: 25-06-2011, 12:47   Re: dłuższa trasa sejem
   Bolid: bumek łajt pałer 1,2 8V 6 speed


nokimo napisał/a:
Witam,

Planuję w tym roku dłuższa podróż sejem. W jedną stronę około 650km (łącznie około 1300).
Mój sejek ma 12 latek. /.../

zawsze polewam z takich wypowiedzi
"dłuższa"

650 km to sie wsiada w samochód i pyka jednego dnia
swego czasu jak byłem repem to sie jednego dnia robiło po 600 km i to Agentem gdzie manwewr wyprzedzania tira trzeba było zaplanowac z precyzja lotu na ksiezyc

dłuższa to jest 3000 w jedna strone
_________________
Kyller Garage dłubactwo ogólnorozwojowe swapy
 
 
tokind 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 0
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25-06-2011, 12:54   
   Bolid: Seicento 1.1


ja mojego seja od miesiąca przygotowuję na wyprawę do Francji :grin:

w jedną stronę to z 2500 km bo wybieram się w środkowe Pireneje, i nie przejmuję się gdy ludzie robią wielkie oczy, na wieść że chcę moim sejem jechać :)) wymieniłem wszystkie płyny i oleje, świece, kable WN, pasek klinowy i rozrząd, klocki hamulcowe, dodatkowo montaż wzmacniacza i jakieś wyciszenie :D

jak dotąd zdarzało mi się robić na przykład jednego dnia ponad tysiąc kilometrów (Gliwice - Poznań - Gliwice) i żadnych problemów nie miałem :D

raz mi alternator siadł w drodze z łodzi :sad: ale jakoś dojechałem do domciu :D

na dłuższą drogę dla świętego spokoju warto wykupić assistance jakieś (ja mam ADAC)
 
 
 
automaniak126 
Nałogowiec


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 285
Skąd: z rodziny Fiata
Wysłany: 25-06-2011, 19:26   
   Bolid: Seicento


nie wiem czy posłuchasz mojej rady czy nie ale jeśli się jedzie w dłuższą podróż to raczej powinieneś przynejmniej częśćrzeczy wymienionych przeze mnie mieć przy sobie w razie awarii ze względu na to że jedziesz w długą trasę a jeszcze na dodatek nocą więc jesteś zdany tylko na siebie w razie awarii, bo choć jak to napisał któwyś z forumowiczów każdy serwis naprawi fiata, ale który serwis czynny jest w nocy???!
a więc:
1.trójkąt, apteczka, gaśnica, koszulka odblaskowa ( to oczywiście podstawa bez tego nie powinno się wogóle jeździć).
2. Latarka
3. pasek klinowy
4. kpl. bezpieczników
5. kpl. żarówek
6. sprawne koło zapasowe, lewarek, klucz do kóla rurka itp.
7. kpl wkrętaków, kpl postawowych kluczy powiedzmy 8-19m, jakiś mały młotek, pilnik (czasami potrzeba coś spiłować - miałem podobną sytuacje w trasie), papier ścierny,
8. Rękawiczki
9. Zapalniczka
10. Dobrze jest mieć jakieś zapasowe ścwiece w razie co no chyba że były niedawno wymieniane.
11. Poza tym powinno sięznależć w bagażniku kilka płynów na dolewkę: do spryskiwaczy, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy no i olej silnikowy, jeśli Ci leją uszczelniacze na półośkach to również olej do skrzyni przekładniowy przynajmniej po butelce litrowej każdego.
12. Przed dłuższą trasą tak jak jużwspomniałeś że to zrobiłeś nalezy poymieniać płyny, przepatrzeć ogólnie hamulce zawieszenie i w DROGĘ.... :) powodzenia...;-)
_________________
Kupujesz auto, ale nie do końca ogarniasz temat? Chętnie pomogę w mojej okolicy. Mogę dojechać. Info na pw.
 
 
irtysz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 0
Skąd: Polska
Wysłany: 07-07-2011, 21:20   
   Bolid: seicento


Panowie,
Ja planuje sejem pojechać z Warszawy na Krym a dalej przez Rosję, Gruzję, Turcję dookoła Morza Czarnego, przez Bułgarię i Rumunię wrócić do Polski. Jakieś 8000 km. w 3 tygodnie. Sądzicie, że da rade. Jak się powinienem przygotować?

Liczę na wsparcie :)

Pozdro!
 
 
dariusz.p 
Bywalec

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: Myślibórz
Wysłany: 07-07-2011, 22:04   
   Bolid: fiat seicento


irtysz napisał/a:
Panowie,
Ja planuje sejem pojechać z Warszawy na Krym a dalej przez Rosję, Gruzję, Turcję dookoła Morza Czarnego, przez Bułgarię i Rumunię wrócić do Polski. Jakieś 8000 km. w 3 tygodnie. Sądzicie, że da rade. Jak się powinienem przygotować?

Liczę na wsparcie :)

Pozdro!


Ja też mam zawsze obawy przed dalekimi wyprawami,ale jak się jedzie już to się o tym nie myśli.Moje Seicento 900 (stylizowane na sportinga) nie zawiodło mnie ani razu przez 11 lat użytkowania.Jak dbasz o auto to nie powinno cię zawieść, jak pokonasz tą trasę ...to czapki z głów za odwagę.
 
 
TresH 
Nałogowiec
Spamer Przodowy!


Wiek: 32
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: south west
Wysłany: 08-07-2011, 14:50   
   Bolid: sc


E tam czego tutaj się bać. Ja moją 900 robię dużo kilometrów i w dalekie trasy i nie mam żadnych obaw bo znam mój samochód na wylot i wiem, że mnie nie zawiedzie nigdy. Tak jak kolega wcześniej wspomniał tak jak dbasz tak masz. :))

Niedawno byłe w Praha i żadnego problemu nie miałem z autkiem. Chodzi jak w szwajcarskim zegarku. :D
_________________
"...bo tak naprawdę niema nic lepszego niż iść do auta i wrócić uwalony smarem i olejem..."
 
 
joki 
Bywalec

Wiek: 56
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: wawa zone
Wysłany: 08-07-2011, 16:02   
   Bolid: bumek łajt pałer 1,2 8V 6 speed


irtysz napisał/a:
Panowie,
Ja planuje sejem pojechać z Warszawy na Krym a dalej przez Rosję, Gruzję, Turcję dookoła Morza Czarnego, przez Bułgarię i Rumunię wrócić do Polski. Jakieś 8000 km. w 3 tygodnie. Sądzicie, że da rade. Jak się powinienem przygotować?

Liczę na wsparcie :)

Pozdro!


wsparcie to mozesz dostac na grupie literackiej bo jakies political-fiction piszesz :-P

plany masz takie precyzyjne ze nawet nie sprawdziłes ze granica rosja -gruzja jest zamknieta od kilku lat (była przez chwile otwarta ale tylko dla obywateli rosji i gruzji)
niestety do gruzji trzeba dymac w obie strony przez turcje a to spory kraj i paliwo po 8,2 za litr (opcje promu odrzucam bo razem z eksta "dopłątami" wychodzi jescze drożej)
_________________
Kyller Garage dłubactwo ogólnorozwojowe swapy
 
 
irtysz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 0
Skąd: Polska
Wysłany: 08-07-2011, 22:57   
   Bolid: seicento


Granica między rosją i gruzją jest otwarta. Faktyczne jest niepewna. W wypadku jej zamknięcia jest prom kercz suhumi
 
 
joki 
Bywalec

Wiek: 56
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: wawa zone
Wysłany: 09-07-2011, 10:48   
   Bolid: bumek łajt pałer 1,2 8V 6 speed


irtysz napisał/a:
Granica między rosją i gruzją jest otwarta. Faktyczne jest niepewna. W wypadku jej zamknięcia jest prom kercz suhumi

byłeś sprawdzałeś ?
jakbys był to bys wiedział jak jest
a promy ?
z kerczu to co najwyzej do soczi mozesz dopłynąć
dopiero w soczi sa połączenia z gruzja ale ...to jest rosja :grin:
wiec dam wam tłumaczenie z tablicy przy kasie
"raz w niedielju" pływa raz w tygodniu
"rozpisania niet" rozkłądu brak
"datu i wriemja otprawielienjia nużno utonczniajt w kassie" czas i godzine odpłyniecia nalezy sprawdzic w kasie
_________________
Kyller Garage dłubactwo ogólnorozwojowe swapy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum