FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokuję tylne koła jak jest zimny.
Autor Wiadomość
Jacob97 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd: Poznan
Wysłany: 28-09-2020, 10:15   Blokuję tylne koła jak jest zimny.
   Bolid: Fiat Seicento


Otóż ok pół roku temu wymieniłem całe hamulce z tyłu ( wszystko prócz korektorów). Wszystko fajnie ale po paru dniach, w sumie to nawet po zimnej nocy, zauważyłem (i jest tak do dziś), że rano jak ruszam, i hamuje np jeszcze na podwórku przed ulicą to łapie mi tył aż do blokady koła, jak jestem na ulicy to wiadomo, hamuje się z większej prędkości i trochę delikatniej, ale czuje że dalej hamuje mi w 90% tyłem, po 10 km jak dojadę do pracy to pod nią już hamuje w sumie normalnie, czyli przodem z minimalną domieszką tyłu, czyli wszystko jest w normie. Po tych powiedzmy 8 godzinach czy to po pracy czy to po nocy (stania samochodu na biegu, nawet bez ręcznego), od początku jest to samu, musi minąć kilkanaście (kilkadziesiąt hamowań lub minut) żeby sejak zaczął znowu normalnie hamować. O co w tym wszystkim chodzi? dodam że poziom płynu hamulcowego jest w normie i go nie ubywa. Dodam że mocniej hamuje tylne lewe koło, tzn blokuję się.
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-09-2020, 14:48   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Masz wersję VAN czy zwykła? W zwykłej przy pompie pod maską są takie dwa czopki, korektory siły hamowania tyłu. Któryś z nich może być uwalony i dopiero jak trochę pohamujesz to zaczyna spełniać swoje zadanie. Jeśli to VAN to pewnie posypał się korektor siły hamowania tyłu, zamontowany na tylnej belce. Zwiększa on hamowanie tylnej osi w zależnie od tego ile towaru jest naładowane do auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum