FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampka akumulatora
Autor Wiadomość
gadd 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2020, 19:57   Lampka akumulatora
   Bolid: Young 0,9


Mam Sei 900, rocznik 2000. Powrócił problem, który miałem niecały rok temu - wtedy w warsztacie wymieniono mi alternator i było dobrze... aż do niedawna.

Problem polega na tym, że zapala się lampka akumulatora. Świeci bardzo blado, o wiele słabiej niż np. lampka od reflektorów czy paliwa. I nie świeci non-stop, a jedynie czasami. W różnych sytuacjach. Przyklad z dziś:

Rano przejechałem 20 kilometrów, zapaliła się dopiero, kiedy wjechałem na podjazd do garażu.

Po południu zapaliła się od razu po uruchomieniu silnika (w tymże garażu), zgasła po 100 metrach i przez kolejne 10 kilometrów się nie zapalała.

Wieczorem znów się zapaliła od razu i tym razem zapalała się (wciąż bardzo blado) za każdym razem, gdy zwalniałem lub stawałem na światłach. Wystarczyło nacisnąć lekko pedał gazu, by zgasła... aż do kolejnych świateł.

Gdzie szukać przyczyny? Od razu pędzić do watsztatu? Sam niewiele jestem w stanie zrobić, ale przynajmniej chciałbym wiedzieć, z czym mam się liczyć.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
wojtek12321 
Nałogowiec

Pomógł: 65 razy
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 443
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 19-01-2020, 20:30   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX


Na początek to radził bym wymienić regulator napięcia oraz sprawdzić wszystkie styki alternator kontrolka i akumulator, szczególnie połączenia z masą pojazdu. Regulator kosztuje niedrogo, powiedzmy tak od 20 paru złotych do 35 zł, a i roboty niedużo.

https://www.google.pl/sea...i67.m8XZrM8VAww
 
 
slonik 
Bywalec

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 99
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 19-01-2020, 21:03   
   Bolid: sc x3


Tak jak kolega powiedział, najpierw regulator ze szczotkami. Nie musisz do tej operacji wyjmować alternatora. Sam dasz radę. Dwa kabelki i dwie śrubki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum