FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampka wtrysku czerwona
Autor Wiadomość
credtu 
nówka sztuka ;)

Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 1
Skąd: Stepnica
  Wysłany: 06-11-2022, 13:13   Lampka wtrysku czerwona
   Bolid: Seicento 0.9


Dzień Dobry! Mam takie nietypowe pytanie. Jechałem trasą ponad 600km. Auto Seicento 0.9 bezproblemowo pracowało z prędkością 120-140km/h do połowy trasy.
Pózniej zapaliła się lampka wtrysku i auto straciło siłę i jechało ociężale do 80km/h podjechałem do lokalnego mechanika, aby sprawdził co się stało.
On sprawdził świece, stwierdził że lewe powietrze gdzieś się dostaje noi pęknięty przewód odmy(przepalony)odkręcił 2 śruby od odmy sprawdził czy nie ma oleju, bęnzyny , wstawił na zaś kawałek innego mimo to auto jechało ociężale.
Dojechałem do stacji benzynowej zatankowałem do pełna jak wyjeżdżałem ze stacji auto jakby się dławiło po paru metrach jazdy to ustało. Jak jechałem za tirem lub jakimś innym samochodem auto potrafiło się rozpędzić w miarę szybko i w miarę komfortowo wyprzedzić, ale jak mi TIR lub jakieś inne auto się wpierdzielało na lewy pas na którym łapałem prędkość znośną, mnie zmusił do przyhamowania to się wkur..... bo auto się wolno rozpędzało. Jak jechałem pod górkę to musiałem dodać duuużo gazu i na niższym biegu żeby miało siłę jechać. Jednak dzięki Bogu dojechałem do domu z tą przeklętą kontrolka. Jak jechałem ze stałą prędkością potrafiła ona się wyłaczyć, ale jak dodałem więcej gazu to się zapalała. Z górki auto dostawało przypływu mocy lampka znikała i i takie uczucie jakby zębatka w rowerze przełączyła się na niższy bieg. Mechanik lokalny wymienił parę części i zmieniał jakiś czujnik parę razy mimo to problem nie znikł. Mówił że auto kopci i żęby się przejechać i zobaczyć, ale nerwy mi nie pozwalają używać tego auta w tym stanie chciałbym odnaleźć problem i przejechać się nim w wiele miejsc. Dziękuję za wszelką pomoc i zamieszczam też filmik na yt może nic z niego nie wynika ale chciałbym go doprowadzić do stanu normalnego.
https://www.youtube.com/watch?v=2AHH-cBXt-k
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 06-11-2022, 22:18   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


przede wszystkim podpiąć się pod kompa i odczytać błędy. Wiedząc w którym miejscu go boli można zacząć w tym miejscu szukać. Powodów mogą być dziesiątki
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
Sebastian_M26 
Nałogowiec

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 142
Skąd: Bytom
Wysłany: 18-01-2023, 09:15   
   Bolid: Seicento 900


Uszkodzony sterownik silnika i wtrysk zalewa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum