FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż centralnego zamka
Autor Wiadomość
swit 
nówka sztuka ;)


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-04-2008, 18:05   
   Bolid: Seicento S 1.1 1999 r.


Mam pytania w temacie.
1. Kupiłem dokładnie taki zamek, ja na fotce w pierwszym poście. Odnalazłem w samochodzie żółtą kostkę, o której pisaliście. Z kupionej centralki, a raczej z wtyczki do centralki wychodzą kabelki +12v i masa - rozumiem, że mam się nimi wpiąć właśnie do tej kostki. Czy macie pomysł jak mam to zrobić? Czy można gdzieś dostać wtyki do tej żółtej kostki, tak aby podłączyć centralkę?
2. W wiązce zamka oprócz kabelków +12v, masy (o których pisałem) i kabelków do siłowników są jeszcze dwa kabelki do sterowania centralnym, do podłączenia do alarmu. Znalazłem centralkę alarmu (Lampart S-01PN) i widzę, że styki "odpowiedzialne" za zamek (6 i 7)są wolne, czyli chyba muszę te kabelki z zamka podpiąć pod centralkę alarmu, tak? Przydałaby się też podpowiedź jak to zrobić.

Po co jest właściwie ta żółta kostka? Rozumiem, że pasuje do fabrycznego centralnego, a ten który kupiłem trzeba jakoś tam podpiąć...

Napisałem sie trochę ;) Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

[ Dodano: 05-04-2008, 21:25 ]
Odpowiem sobie ;)
1. Do fabrycznej kostki od centralnego wpiąłem się przy pomocy płaskich konektorów. +12 V było w złączu środkowym a masa w górnym.
2. Do centralki alarmu też się wpiąłem (złącza typu pin - nigdzie nie mogłem dostać), więc od strony podłączeń sterujących to właściwie wszystko...

Ale... Próbując zamontować siłownik strasznie się namęczyłem. Mam wrażenie że cięgno dostarczone wraz z siłownikami jest jakby za krótkie. Jak właściwe trzeba zamocować te blaszane kształtki "Z", do których dokręca się siłownik? Mam wrażenie, że da się tylko w jeden sposób i przy takim montażu cięgna wystarcza ledwie nad zamek, tak że nie da się go opuścić bo wadzi. Udało mi się na styk, na jedna śrubę, zaraz nad zamkiem, a nie pod "dzyndzlem". Czy coś robię źle?
 
 
 
mario_wasz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 12-07-2008, 13:12   
   Bolid: SC 900


witam,
zakupiłem zestaw jak poniżej:

niestety dopiero później doczytałem iż sa komplety dedykowane do sc i wtedy montaż jest prosty, dodam ze mam elektryczne szyby i jak zdjalem boczki to wszystko jest zabudowane, szczerze to nie mam pojecia jak sie do tego zabrac...szukałem we wszystkich tematach i nie moglem znalezc jakiegos manuala czy szczegółowego opisu odnośnie wersji z el.szybami.Nie wiem czy wogóle sie da zamontowac ten zestaw co kupiłem...prosze o rade :)
 
 
abraham2ooo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Poznań/Gozdowo
Wysłany: 12-07-2008, 14:13   
   Bolid: Ford Mondeo 1.8 TD GHIA


Da się bez problemu założyć taki zamek, sam montowałem jakieś 3 tyg temu, właśnie na podstawie tego tematu. Musiałbyś dokupić lub zrobić sobie takie blaszki jakie widać w poście Maticzka powyżej. Można takie blaszki kupić za 10 zł na Allegro, ale jak masz możliwość to zrób sobie je sam, zaoszczędzisz. Jak masz te blachy, przykręcasz do nich siłownik, z drugiej strony blachę wkładasz pod silnik elektrycznych szyb i przykręcasz oryginalnymi śrubami. Później wystarczy odpowiednio wygiąć cięgna, obciąć je i skręcić. Trochę pracy jest, ale wszystko da się zrobić.
_________________
Mała Bordowa Strzała :D
 
 
mario_wasz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 12-07-2008, 14:22   
   Bolid: SC 900


ok, a zasilanie trzeba ciagnac od bezpieczników?
czy da sie podpiac pod zasilanie szyb?bo ida tam takie dwa kabelki, to jest +-? a te cięgna trzeba wygiac tak jak w tym zestawie powyżej?jaka powinna byc ich długosc?żeby dostac sie do tego silnika od szyb to trzeba odkrecic zamek i to wystarczy?czy trzeba odcinac oslone zeby miec dostep do ciegna?szkoda że nikt nie zamieścił zdjecia jak to wyglada zamontowane na drzwiach byłoby dużo łatwiej..ale i dostep tam ciężki żeby taka fotke zrobić...
 
 
IKnife 
Nałogowiec


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 122
Skąd: Kosina/Łańcut/Rze
Wysłany: 12-07-2008, 14:34   
   Bolid: Seicento 899cm3


mario_wasz, kupiłem podobny zestaw i powiem Ci jedno, spasować to MASAKRA! Porostu 2 dni mi zeszło, aby było na TIP-TOP. Ale da się i jeżdżę już kilka miesięcy i jest super!

Po potrzebujesz tych blaszek, o których jest mowa na początku, koszt 10 zł na allegro. Blaszki, które masz do niczego się nie nadadzą

Te 2 druty musisz na końcach wygiąć tak jak jest w gotowych zestawach.
Sam się za to nie zabieraj, najlepiej w 2 osoby + 4opak, aby była cierpliwość :wesoly:

Kup sobie jeszcze taśmę izolacyjną, ale szmacianą, aby owinąć kable, które będą w drzwiach, aby nie hałasowało

Zanim cokolwiek zaczniesz robić to produkuj sobie wszystkie te opisy razem ze zdjęciami, które są na forum (użyj szukajki, bo to nie jedyny temat) na Centomani też coś było ciekawego

edit: uprzedziliście mnie
edit2: co do zasilania ja brałem z radia
 
 
 
abraham2ooo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Poznań/Gozdowo
Wysłany: 12-07-2008, 16:51   
   Bolid: Ford Mondeo 1.8 TD GHIA


mario_wasz cięgno odcinasz jakieś 4-5 cm, ale to już musisz sprawdzić jak założysz siłownik, żeby dostać się do silnika od szyb nic nie potrzebujesz odkręcać, śruby są widoczne, na przykładzie paru zdjęć może uda mi się to pokazać (ziomek86, zapożyczyłem sobie od Ciebie zdjęcia, mam nadzieję, że się nie pogniewasz):
śruby masz tu:

a tak poglądowo wygląda montaż:

czerwony - blaszka, zółty - siłownik, zielony - cięgno, niebieski - łącznik :D
Nie odcinaj nic platikowego, nie trzeba, odkręć tylko górną śrubę nad zamkiem "z tyłu" drzwi i masz dostęp do cięgna. Co do zasilania to wziąłem z radia tak jak przedmówca, najprościej jest chyba stamtąd, bo szybki działają po stacyjce. Ja założyłem zamek w 3 godz. Kolega IKnife zapomniał, że Centomania nie działa, a co do innych tego typu tematów to ciężko coś znaleźć, także jakby co to pytaj, postaram się pomóc.
_________________
Mała Bordowa Strzała :D
 
 
mario_wasz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-07-2008, 09:36   
   Bolid: SC 900


coś fotki nie chcą się odpalać :(
 
 
sirsikor 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-07-2008, 13:16   
   Bolid: sc900


To jeszcze ja dołączę pytanie. U mnie (fun 2000 ) fabryka się wysiliła i dała wiązki do centralnego i szybek, niestety na kostce do centralnego nie ma +12v (na szybkach naturalnie też nie :smile: ). Oczywiście można się podpiąć do głównego zasilania, ale chciałbym to zrobić tak jak w oryginale. Proszę szanownych kolegów o podpowiedź
_________________
Sikor
 
 
abraham2ooo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Poznań/Gozdowo
Wysłany: 14-07-2008, 14:43   
   Bolid: Ford Mondeo 1.8 TD GHIA


mario_wasz u mnie śmigały bez problemu, teraz akurat nie sprawdzę, bo w pracy mam zablokowanego fotosika, ale jak wrócę do domu to sprawdzę.

sirsikor a szanowny kolega spojrzał w skrzynkę bezpieczników, czy ma zasiloną tą wiązkę?? Myślę, że tam trzeba byłoby zacząć...
_________________
Mała Bordowa Strzała :D
 
 
mario_wasz 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-07-2008, 17:27   
   Bolid: SC 900


oki fotki juz smigaja pewnie to jakis problem z fotosikiem był wczesniej..
teraz tak podłączyłem wszystko, ale jest problem bo centralny po przekręceniu kluczyka w zamku gdzie jest siłownik master nie zamyka drzwi pasażera, wogole nie slychac zeby coś chodziło.Sprawdzałem napięcie i jest w siłownikach, z resztą jak podpinam centralke od zamka to siłowniki wydaja taki dzwięk pyknięcia...i moje pytanie co może być nie tak, może ten centralny działa przez alarm tylko i dopiero po podłączeniu z alarmem bedzie śmigał jak sie zamknie lub otworzy pilotem? mam alarm HPS 639/55...tak też chcę zrobic tzn. połączyć go z alarmem ale nie wiem czy ta centralka od alarmu ma wyjście na centralny zamek..
 
 
sirsikor 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-07-2008, 19:27   
   Bolid: sc900


abraham2ooo: oczywiście że spojrzałem, inaczej nie pytałbym jak podłączyć tam zasilanie "po Bożemu". Problem w tym że kabelek który zgodnie ze schematem powinien kończyć się na bezpieczniku urządzeń dodatkowych gdzieś ginie (bo bezpiecznika jako takiego nie ma)
_________________
Sikor
 
 
abraham2ooo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Poznań/Gozdowo
Wysłany: 15-07-2008, 07:09   
   Bolid: Ford Mondeo 1.8 TD GHIA


Mario, każdy centralny powinien działać samodzielnie, do obsługi przez alarm są dwa przewody w wiązce sterownika, ale jeśli ich nie podepniesz to centralny powinien działać właśnie po zamknięciu się mastera. Trudno stwierdzić na odległość co jest nie tak. Centralkę masz pewnie sterowaną masą, przeczytaj ze schematu, który kabel odpowiada za zamykanie i otwieranie centralnego, przyłóż do masy oba kolejno i zobacz co się dzieje. Na razie nie montuj alarmu, dojdź do ładu z centralnym.
Sikor jeśli wiązka jest fabryczna, a brakuje jakiegoś kabla to ktoś tam nieźle rył. Ja mam oryginalne szyby w prądzie, ale nie mam wiązki centralnego. Na Twoim miejscu wziąłbym zasilanie prosto z aku i dał dodatkowy bezpiecznik na kablu.
_________________
Mała Bordowa Strzała :D
 
 
Piotr_t 
nówka sztuka ;)


Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 38
Skąd: Gliwice/Gryfice
Wysłany: 15-07-2008, 08:19   
   Bolid: Seicento 1.1 SPI


Witam, poszukuje kabla do centralnego zamka do prawych drzwi. Od początku gdy kupiłem auto myślałem że to tylko siłownik ale gdy chciałem go wymienić okazało się że nia ma tam wogóle okablowania. W drzwiach od kierowcy wszystko super śmiga, Czy wiecie gdzie mogę dostać taki kabel albo jak samemu można taki zrobić. Chciałbym go przeciągnąć i podpiąć się pod kabel z drzwi od kierowcy, czy to będzie działać??
_________________
Piotr
 
 
 
abraham2ooo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Poznań/Gozdowo
Wysłany: 15-07-2008, 14:09   
   Bolid: Ford Mondeo 1.8 TD GHIA


Kabel do centralnego?? Wystarczy zwykły kabel 1,5 mm2, długość to myślę, że starczy 4 m i przecinasz na pół lub 2 razy 2m dwa różne kolory, podpinasz się do kabla niebieskiego i zielonego w centralce zamka i powinno działać.
_________________
Mała Bordowa Strzała :D
 
 
Yool 
Bywalec


Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 96
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 16-07-2008, 07:38   
   Bolid: Seicento 1.1 SPI


mario_wasz, masz już założony w drzwiach ten centralny ? Jeżeli tak to pewnie regulacja na cięgnie się kłania, dlatego nie działa master z kluczyka.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum