FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż centralnego zamka
Autor Wiadomość
kakameo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 32
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: ok. Wadowic
Wysłany: 22-08-2012, 18:15   
   Bolid: seicento


w linku podałeś zestaw bez pilotów i taki też kupiłem.
Ostatnio dostałem sterownik centralnego zamka (pilocik) i bez problemu działa z pilota jak i z kluczyka
 
 
janosik789 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 322
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-08-2012, 19:30   
   Bolid: Seat Toledo 5P


ja nie wiem jakby to u mnie było zeby zespolić z alarmem. mam alarm prestige i pilota.
_________________
 
 
 
kangurek 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: zawada
Wysłany: 31-10-2012, 18:24   
   Bolid: sei 900


Witam
Przeleciałem przez większość postów w tym temacie ale nie znalazłem instrukcji ani manuala jak rozebrać kluczyk oryginalny żeby wydłubać z niego immo. Chce pastylke włożyć do -kluczyka-scyzoryka - ponoć zmiesci się tez do wersji kluczyków z VAGa. Cel jest taki żeby mieć centralny na pilota z kluczami przerobionymi na scyzoryki. Siłowniki chyba kupie oryginalne to jak widze te wygięte pręty w uniwersalnych to nie chce mi sie wierzyć że to działa stabilnie w każdych warunkach.
Jesli ktoś ma wiedze albo fotki jak rozebrać kluczyk żeby nie uszkodzić nic w srodku to proszę o wskazówki.
 
 
jankes 
Nałogowiec

Pomógł: 38 razy
Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 337
Skąd: trójkąt 3 cesarzy SJ
Wysłany: 03-11-2012, 10:44   
   Bolid: SC sporting & volvo v70 & DAF CF


żeby wydobyć transponder musisz rozciąć plastik kluczyka
 
 
grzesq 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-2012, 15:54   
   Bolid: Seicento 1.1


Czy do zamontowania fabrycznego siłownika (tego białego Fiata) trzeba wyjmować mechanizm zamka z drzwi ? Jak się go montuje, zdjołem boczek - mam w ręku ten siłownik i nic nie widzę, żeby to było plug and play...
 
 
alexanderek77 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 16-11-2012, 20:13   
   Bolid: Fiat Seicento 900


kowal20 napisał/a:
Obrazek
Obrazek
Fotki przedstawiają oryginalny siłownik centralnego zamka do sejka.
Czy wiecie może, który "bolczyk" za co odpowiada?


ponawiam pytanie... wie ktoś który przewód od czego? czarny to masa, zółto-czarny, szaro-czerwony, biało-żółty i błękitno-czerwony od czego są????

5 pinów od siłownika centralnego zamka (oryginał SC)
 
 
seba84_2005 
Bywalec

Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 69
Skąd: Halinów
Wysłany: 17-11-2012, 14:21   
   Bolid: sc 900 brush


Up@


grzesq napisał/a:
Czy do zamontowania fabrycznego siłownika (tego białego Fiata) trzeba wyjmować mechanizm zamka z drzwi ? Jak się go montuje, zdjołem boczek - mam w ręku ten siłownik i nic nie widzę, żeby to było plug and play...


Tak trzeba wyciagac zamek, prowadnice szyby i bebenek zamka. Silownik jest przykrecany na 2 male wkrety. Dodatkowo sprawdz, czy na zapadce blokujacej wystaje bolec, ktory wchodzi w widelki na silowniku. Jesli go nie ma i jest tylko otwor polecam nagwintowac go gwintownikiem M3 i wkrecic srubke + zabezpieczyc ja kleje do gwintow zeby sie nie odkrecala. Ja u siebie w ten sposob zamontowalem silowniki oryginalne podlaczone do centralki cheetaha, ktora kiedys fiat montowal fabrycznie, ale silowniki byly tylko teleskopowe.
 
 
 
alexanderek77 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 17-11-2012, 16:35   
   Bolid: Fiat Seicento 900


ok,
dzięki wielkie za schemat...
mam pytanko w związku z tym - kupiłem sobie używane siłowniki centralnego zamka (dopinane do wkładki - białe). Wychodzą z niej przewody zakończone kostką, która jest wpięta w skrzynkę-centralkę z której z kolei wychodzą 2 przewody na których końcu jest kółko plastikowe do założenia chyba na stacyjkę... nic więcej nie ma... drugi zamek z siłownikiem ma przewody obcięte bez kostki...
i tu pytanie - jak to podłączyć... brakuje czegoś ??? ???
mam alarm, z którym poradziłem sobie bez problemu (podłączony i działa)
pomocy !!!
:-(
 
 
diooda 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: KRK
Wysłany: 07-12-2012, 10:59   
   Bolid: seicento 1,1 van


Czy ktoś wie gdzie podpiąć się do awaryjnych żeby powiadamiały o zamykaniu lub otwieraniu drzwi. Chciałem pod przycisk awaryjny ale tam jest 7 wtyków i nie mogę dojść pod które.
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 07-12-2012, 11:06   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Odkręć nakładkę na słupku przy stopie kierowcy . Tam jest białe złącze i w wejściu :
1 - kolor błękitno-czarny masz lewy kierunek
2-kolor błękitny masz prawy kierunek .Podepnij się pod te przewody. Oczywiście jeśli masz dwa przewody sterujące z centralnego zamka (alarmu) na kierunki. Inaczej musisz diody wstawiać by kierunkowskazy nie migały jak awaryjne przy daniu kierunku
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
DeZet
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2012, 11:14   

diooda napisał/a:
Chciałem pod przycisk awaryjny ale tam jest 7 wtyków i nie mogę dojść pod które.


W kostce od awaryjnych, kable jasno niebieski i zielony :wink:



Te dwa obok fioletowego...
 
 
diooda 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: KRK
Wysłany: 07-12-2012, 12:22   
   Bolid: seicento 1,1 van


dzięki za szybką odpowiedz :grin:
 
 
DeNio 
nówka sztuka ;)

Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-01-2013, 14:01   
   Bolid: SC 1.1


jak wszyscy to wszyscy :P mam oryginalny centralny na kluczyk z 2 masterami i w kostce od siłownika jest 5 kabelków jeśli moglibyście mi powiedzieć od czego jest który byłbym bardzo wdzięczny bo też chce to zrobić sam z góry wielkie dzięki
 
 
Elzo 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Wadowice
Wysłany: 04-04-2013, 22:19   
   Bolid: Seicento


Witam serdecznie w moim ,,dupowozie" stało się coś dziwnego, ale może zacznę od początku. Mam fabryczny centralny zamek z domykaniem szyb i alarm firmy Fox. Od jakiś paru miesięcy miałem problem z centralnym mianowicie raz działał i zamykał samochód a raz nie włączając tylko alarm. Robiło się tak nie zależnie czy zamykałem go z pilota czy kluczykiem. Ale to nic dziś Sej przeszedł samego siebie, wczoraj wieczorem zamknąłem go kluczykiem bez załączania alarmu i bez pomocy centralnego zamka bo i tak nie działał. Dziś wchodzę do auta zapalam go i ruszam a tu się włączył alarm. Co najlepsze nie mogłem go wyłączyć ani pilotem ani innymi sposobami (odłączenie akumulatora), jedyny sposób to wyłączyłem tego wyjca który znajduje się w komorze silnika. Pod kierownicą znalazłem sterownik centralnego zamka i tego wariota od domykania szyb, ale alarm dalej wyje. Przestał dopiero wyć po wyjęciu bezpiecznika nr.15 (15 A) ale wtedy nie ma oświetlenia wewnętrznego pojazdu i radioodtwarzacza. I tu zaczyna się moje pytanie czy centralka alarmu tu ten wyjec w komorze silnika czy jakieś przekaźnik ulokowany Bóg wie gdzie? Miał ktoś może z was taki problem? Zna ktoś ten zestaw firmy FOX? Jest to sens naprawiać czy kupić jakiś nowy zestaw i podłączyć pod fabryczny centralny? Proszę o radę i pomoc pozdrawiam
 
 
jugo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: Tarn. Góry/Racibórz
Wysłany: 15-09-2013, 12:20   
   Bolid: sej 1,1 MPI




Nie znam się na schematach ale może ktoś mi wytłumaczy które kable są odpowiedzialne za zamkniecie oryginalnego centralnego zamka? bo próbowałem już różne kombinacje i nic. żółtoczarny na minusie i szaroczerwony na plusie to zamek się otwiera, ale nie potrafię dojść do tego które kabelki są odpowiedzialne za zamykanie bo pozostały 3 kable.
_________________
BEZPŁATNY SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY / DOPŁATY DO ODSZKODOWAŃ
www.autozafree.pl / https://www.facebook.com/Autozafree
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum