FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana i ustawienie reflektorów na stałe
Autor Wiadomość
stefan.m 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2007, 11:07   Wymiana i ustawienie reflektorów na stałe
   Bolid: SC 0.9 + LPG


Witam "forumowiczów" :)

Potrzebuję pomocy w sprawie świateł. Mam pourywane zaczepy w lampach przednich przez co reflektory co nieco mi skaczą. Poza tym nie da się ich wyregulować. Na szczęście dla innych świecą pod samochód. Przyszła zima i postanowiłem trochę z tym powalczyć. Tak więc mam kilka pytań:
- mam sc 900 z '99. Jest tam regulacja hydrauliczna. Oczywiście nie działająca. Ponieważ nie używałem i raczej nie zamierzam używać regulacji chciałbym wymienić reflektory i ustawić je raz na zawsze. I teraz kilka pytań:
- czy mogę wymienić reflektory na nowe z regulacją hydrauliczną lub elektryczną?
- czy oba typy reflektorów da się ustawić "na stałe" ręcznie?

Dzwoniłem do pewnego sklepu, który sprzedaje coś takiego: http://moto.allegro.pl/it...y_wawa_tyc.html Podczas rozmowy telefonicznej Pan starał się wytłumaczyć mi o co chodzi z tymi światłami ale nie bardzo załapałem. Powiedział mi że te reflektory mają regulację hydrauliczno elektryczną. W tym momencie już sie pogubiłem. Nie wiem więc czy będą ok. Poza tym czy potrzeba dokupić do nich silniczki do regulacji?

Jednym słowem chciałbym mieć nowe reflektory w miarę niskim kosztem. Prośba o pomoc.

Pozdrawiam,
Stefan
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 15-11-2007, 12:03   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


Gość z Allegro kłamie - nie ma regulacji hydrauliczno-elektrycznej. Dzwoniłem do niego - sam nie wie o czym mówi.

Jest tak: kupić można każdy reflektor do seja, nie ma przeszkód. Po zamontowaniu ustawiasz reflektor za pomocą dwóch śrub regulacji ręcznej i jeździsz szczęsliwie. Regulacja hydrauliczna czy elektryczna jest po to, żebyś mógł dodatkowo skorygować snop światła w zależności od obciążenia samochodu. Szczerze mówiąc, to może nie działać, bo rzadko kto nawet na przeglądzie sprawdza działanie regulatorów. Ale wymóg jest, i jakaś regulacja musi być zamontowana.

Poszukaj na forum, jest temat odnośnie rodzajów i zmiany regulacji.

P.S.
"ustawic raz na zawsze" można, jesli śruby do regulacji ręcznej nie są pourywane.
Kupując reflektory zwróć uwagę na ich sposób regulacji - do elektrycznej powinny być dodatkowe plastikowe "przejścióweczki" nakładane na regulator. I najważniejsze - planując regulację elektryczną musisz wymienić całość sterowania.
_________________
Nie ma mnie na forum
Ostatnio zmieniony przez niemiec 15-11-2007, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
stefan.m 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2007, 12:57   
   Bolid: SC 0.9 + LPG


Witam,

Czy kłamie to raczej nie. Pewnie ja coś nie zrozumiałem. Natomiast nie starał się na siłę wcisnąć mi tych reflektorów więc nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. :)

A wracając do reflektora. Poszukałem dziś na forum trochę info i znalazłem jeden topik, który jakoś wcześniej umknął mojej uwadze. Opisywał on sposób regulacji ale chciałbym się dopytać żeby wszystko było jasne. Rozumiem, że są dwie śruby do regulacji. Na górze jest albo śruba (hyd) albo silniczek (el). Czyli druga śruba powinna być na dole. W przypadku hydrauliki rozumiem że jest ona w tej "pompce", czy tak?

I teraz kolejna seria pytań:
- która śruba jest od czego?
- czy jeśli wyciekł płyn/instalacja hydr. jest niesprawna to można zablokować pompkę (bo chyba jeśli straciła szczelność to ten popychacz lata jak chce)
- i najważniejsze pytanie. Czy mogę zakupić nowe reflektory a resztę osprzętu zostawić starą?
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 15-11-2007, 13:55   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


stefan.m napisał/a:
Czy kłamie to raczej nie. Pewnie ja coś nie zrozumiałem.
- dzwoniłem do niego i twierdzę, że jednak kłamie... :)
stefan.m napisał/a:
Rozumiem, że są dwie śruby do regulacji. Na górze jest albo śruba (hyd) albo silniczek (el). Czyli druga śruba powinna być na dole. W przypadku hydrauliki rozumiem że jest ona w tej "pompce", czy tak?
- są dwie śruby do regulacji ręcznej i na tym koniec. Regulacja dodatkowa (elektryczna lub hydrauliczna) polega na tym, że do górnej śruby podłączony jest łącznik przeciwwagowy poruszany silniczkiem.
stefan.m napisał/a:
- która śruba jest od czego?
- obydwie śruby są do ustawienia snopu światła na stałe (kręcenie nimi daje ruchy góra/dół oraz pośrednio lewa/prawa)
stefan.m napisał/a:
czy jeśli wyciekł płyn/instalacja hydr. jest niesprawna to można zablokować pompkę (bo chyba jeśli straciła szczelność to ten popychacz lata jak chce)
- nic nie lata, ponieważ silniczek tylko "popycha" śrubę regualcyjną - wystarczy raz ustawic śruby regulacji ręcznej.
stefan.m napisał/a:
- i najważniejsze pytanie. Czy mogę zakupić nowe reflektory a resztę osprzętu zostawić starą?
- możesz, ale coś może nie pasować...
_________________
Nie ma mnie na forum
Ostatnio zmieniony przez niemiec 15-11-2007, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
stefan.m 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2007, 14:09   
   Bolid: SC 0.9 + LPG


No i teraz wszystko jasne :) Dzięki za wyjaśnienia.
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 15-11-2007, 18:50   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


Nie ma sprawy, 50 zł się należy... :rotfl:
_________________
Nie ma mnie na forum
 
 
 
stefan.m 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2007, 13:09   
   Bolid: SC 0.9 + LPG


Qrde, nie mam :( wydałem na reflektory...
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 16-11-2007, 19:35   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


Hehe... to poproszę stare reflekty - zrobię sobie choinkę.. :))
_________________
Nie ma mnie na forum
 
 
 
arturek35 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2008, 13:22   
   Bolid: fiat seicento


Witam!
Mam problem ponieważ nie nie mam oświetlenia deski rozdzielczej . sprawdziłem bezpieczniki i są OK. Nie wiem jak dostać się do środka deski rozdzielczej żeby sprawdzić żarówki , a może to jakaś inna przyczyna ??? Proszę o pomoc i z góry dziekuję i pozdrawiam - arturek35
 
 
Artur_P 
nówka sztuka ;)

Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2008, 19:47   
   Bolid: Seicento 900


arturek35 napisał/a:
Witam!
Mam problem ponieważ nie nie mam oświetlenia deski rozdzielczej . sprawdziłem bezpieczniki i są OK. Nie wiem jak dostać się do środka deski rozdzielczej żeby sprawdzić żarówki , a może to jakaś inna przyczyna ??? Proszę o pomoc i z góry dziekuję i pozdrawiam - arturek35


trzeba poszukać na forum. http://www.seicento.pl/te...ki+rozdzielczej
_________________

 
 
 
michal84 
nówka sztuka ;)

Wiek: 39
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: bielsko
Wysłany: 27-03-2008, 20:29   
   Bolid: seicento


proponuje kupno reflektorów na giełdzie/szrocie. ja kupiłem za 30 zł sztuka z rozbitka.
i odbłysnik sie trzyma jak talala:)
zrobiłem sobie do nich manualna regulacje działa bez zarzutów

[ Dodano: 27-03-2008, 20:31 ]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum