FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysokie obroty silnika na biegu jałowym
Autor Wiadomość
Ola__M_ 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-10-2007, 19:19   Wysokie obroty silnika na biegu jałowym
   Bolid: Seicento 900


Możliwe, że temat już był, ale nie znalazłam w 100% identycznych objawów.
Więc:
Auto na rozgrzanym silniku (benzyna) na biegu jałowym zaczyna dostawać wysokich obrotów silnika (nie wiem ile, bo nie mam obrotomierza), wrażenie takie jakby sam sobie dodawał gazu. Zawsze poprzedzone jest to takim "dławieniem" samochodu, nie może przyspieszyć itp. Po czasie owe dławienie ustaje i do końca jazdy pozostają już tylko te wysokie obroty. (Nie zapala się żadna kontrolna ostrzegawcza!).
Problem ten pojawia sie raz na jakiś czas, średnio raz w tygodniu (przy codziennym użytkowaniu samochodu).
Czy ktoś podejrzewa co jest przyczyną?
 
 
Klaudiusz
[Usunięty]

Wysłany: 29-10-2007, 19:25   

czesc owszem znam ten problem;) i nie licz ze tego naprawa jest tania(dla pocieszenia) masz sej 900cm z tego ciom widze, mianowicie padł ci POTENCJOMETR sterujace silnikiem krokowym lub tez sam silnik krokowy ale bardziej przystaje przy pierwszym narazie masz raz na tydzien potem 3 razy w tygodniu potem wiecej az w koncu dojedziesz ze spalonym sprzegłem do mechanika,,,, i zobaczysz sama ze czyszczenie siliczka krokowego w tym wypadku nie przyniesie sukcesu.... wiec jak nie masz kasy odstaw auto lub jak najszybciej polecam usunac ta usterke u mechaniora. U mnie w 1.1 mpi (cała przepustnica bo potencjometr i krokowy sa niewymienialne jakies 1350 zł ) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Klaudiusz 29-10-2007, 19:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30-10-2007, 08:17   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Klaudiusz no to zes dame pocieszyl - nawet mi rece opadly :-P
Klaudiusz napisał/a:
jakies 1350 z

za 300pln masz na gwarancji calosc jak dobrze poszukasz , ale nie o tym.
Ola__M_ nalezalo by zaczac od elektrycznego sprawdzenia silniczka krokowego - dobry elektryk samochodowy napewno to zrobi. Warto tez sprawdzic wizualnie szczelnosc ukladu dolotowego (nawet sam wklad filtra) - profilaktycznie zeby nie pchac sie w niepotrzebne wydatki. Sam silniczek krokowy mozna z powodzeniem "wykapac" w benzynie i dobrze "przedmuchac" sprezonym powietrzem - w wiekszosci przypadkow pomaga. Wiec zacznij od najprostrzych (najtanszych) czynnosci.
Napisz jak postepy.
Pozdrawiam.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ADAMSKY 30-10-2007, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ola__M_ 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-10-2007, 09:17   
   Bolid: Seicento 900


W piątek auto zawita u mechanika i zobaczymy...
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 30-10-2007, 11:29   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


Jakby co, to silniczek krokowy mam tanio...
_________________
Nie ma mnie na forum
 
 
 
Klaudiusz
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2007, 21:01   

co ci da czyszczenie jak w krokowym czesciej urywaja sie "ząbki" a najczesciej ludzie mysla ze krokowy poszedł a tu potencjometr który steruje krokowcem i za nic w życiu ci błedy nie wyskocza na kompie a nastepna sprawa to moze to byc jeszcze uszczelka pod przepustnica chodz to sie bardzo zadko zdaza.
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30-10-2007, 21:20   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Klaudiusz napisał/a:
a jesli masz po 300 zł

skontaktuj sie z tym Panem http://www.allegro.pl/ite..._uno_punto.html

To jest sprawa dotyczaca krokowca od 900tki wiec nie trzeba wymieniac calej przepustnicy , a oczyszczeniu samego "podejrzanego juz kilka tematow na forum bylo.

Zasada "zacznij od najprostrzych (najtanszych) czynnosci" chyba jest uzasadniona.

pozdrawiam
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum