FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seicento 1.1 spi -> swap 1.4 z Uno
Autor Wiadomość
pieterr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 10
Skąd: OSW
Wysłany: 10-11-2013, 17:22   Seicento 1.1 spi -> swap 1.4 z Uno
   Bolid: SC 1.1 spi


Jak w temacie, mam zamiar przeszczepic silnik 1.4 70km z uno do mojego czarnucha w ktorym aktualnie siedzi 1.1 spi. Wiem ze ten silnik nie pasuje plug&play jak 1.2 i trzeba bedzie przerabiac lapy silnika ale wydawal mi sie lepszy ze wzgledu na to ze ma metalowy kolektor ssacy, a moj czarnuch nie ma sekwencji tylko zwykla instalke lpg. Za tym wyborem przemawia tez to ze cale uno kupilem taniej niz kosztuje sam slupek z 1.2, a tu targam z auta co dusza zapragnie.
Stad mam kilka pytan:
-na co zwrocic szczegolna uwage
-czy skrzynia z 1.1 spasuje do 1.4 czy lepiej zostawic ta z una razem z polosiami
-o co chodzi z pompa paliwa na 3 bary? Z jakiego modelu mam taka zalatwic? Oczywiscie chodzi o wymiane samego silniczka pompy?
Jesli mozecie to wypiszcie wszystkie, wszystkie, wszystkie trudnosci ktore moge spotkac.
Jak jeszcze cos sobie przypomne to bede pytal.
 
 
ir3n3usz 
Nałogowiec

Pomógł: 64 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 867
Skąd: Radom
Wysłany: 11-11-2013, 00:50   
   Bolid: SC 1.2 16V LPG


pieterr napisał/a:
-czy skrzynia z 1.1 spasuje do 1.4 czy lepiej zostawic ta z una razem z polosiami


nie pasuje nic do tego 1.4, zapomnij także o półosiach. Będzie musiał zrobić pewnie na zamówienie półosie, które będą kosztowały więcej niż komplet swapa na 1.2.

pieterr napisał/a:
-o co chodzi z pompa paliwa na 3 bary? Z jakiego modelu mam taka zalatwic? Oczywiscie chodzi o wymiane samego silniczka pompy?


jeśli takich rzeczy nie wiesz i nie doczytałeś, a było wiele razy o tym pisane, to odpuść sobie swap na 1.4 z uno. Po drodze napotkasz 100 razy gorszych problemów niż jest warte to uno i ta pompa paliwa
Kup sobie zestaw na 1.2 albo 1.4 FIRE, finalnie będzie to i tak kosztowało mnie jak to 1.4 z uno. Naprawdę.
_________________
Moje Seicento
 
 
pieterr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 10
Skąd: OSW
Wysłany: 11-11-2013, 02:30   Seicento 1.1 spi -> swap 1.4 z Uno
   Bolid: SC 1.1 spi


Jak mozesz to wytlumacz jak to jest z ta pompa i ile kosztuje dorabianie polosi ze mialoby mi sie to nie oplacac.
Jak juz bede pewny ze swap tego 1.4 sie nie uda to kupie sobie 1.2 albo 1.4 fire tylko nie wiem jak z gazem wtedy, czy musze przerabiac na sekwencje?
 
 
X-raT 
Nałogowiec


Pomógł: 53 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 827
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 12-11-2013, 14:49   
   Bolid: sey 1.2 16v [był] / punto 1.4T GT / saab 2.0T


pieterr, jak możesz to przejrzyj temat KLIK i zakończmy dyskusję prowadzącą donikąd :]
_________________
MECAHNIKA POJAZDOWA
info: pw/mail

 
 
pieterr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 10
Skąd: OSW
Wysłany: 12-11-2013, 22:58   seicento 1.1 -> 1.4
   Bolid: SC 1.1 spi


Dzisiaj kumpel powiedzial mi o opcji z zamiana una na p1 z 1.2 16v, jesli wypali bedzie swap na spokojnie, a jesli nie to trzeba się bedzie troche pomęczyć :-?
 
 
sej600 
Nałogowiec

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 120
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 15-11-2013, 13:12   
   Bolid: 1,2 8V


Zamiana doszła do skutku???
 
 
pieterr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 10
Skąd: OSW
Wysłany: 15-11-2013, 20:55   swap
   Bolid: SC 1.1 spi


Lipa, jednak gosc od punta na razie sie nie chce zamienic a z unem wyszedl problem z ubezpieczeniem i musze mu go zwrocic chocby na sile bo tak to zaplace zajebista kare. Jak mu to zwroce to kupie normalnie silnik 1.2 16v. Gamon jestem i tyle, bylo tak od razu, chcialem byc chytry i 2x stracilem na tym :mad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum