FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SWAP 1.4 T-Jet POMOC
Autor Wiadomość
adik942 
nówka sztuka ;)

Wiek: 30
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Tychy
  Wysłany: 27-04-2014, 09:53   SWAP 1.4 T-Jet POMOC
   Bolid: Seicento SX


Witam.
Mam w planach wsadzenie do mojego SC 1.4 T-Jet. Slyzzalem o takich projektach i ponoc bardzo dobrze sie to sprawuje. Tylko nie umiem nigdzie znalesc informacji jak to jest z wymiana. Czy lepszy pod SWAP jest 1.1 czy zwykla 900 taka jaka ja mam ;) . Z tego co slyszalem to 1.1 lepiej sie nadaje. Chcial bym sie dowiedziec co trzeba kupic (poza silnikiem) co przerobic gdzie wsadzic itp. Chodzi mii raczej o takie ogolne informacje bo reszta wyjdzie sama podczas wymiany, a chce to wiedziec ze wzgledu na starannosc wykonania bo jak wiadomo ze jak cos zrobi dobrze to dluzej bedzie dzialalo. Zdaje sobie tez sprawe ze do wymianh pojda hamulce itp bo wieksza moc masa itd. I zastanawiam sie na skrzynia ze stilo oczywisciw 6b. Bede bardzo wdzieczny jak ktos udzieli mi odpowiedz i da dobre rady.
Z gory dziękuje ;)
 
 
 
krzysiek680 
Nałogowiec

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 114
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 27-04-2014, 10:02   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 S


z tego co mi się obiło o uszy to 1.1 się lepiej nadaje...
Do wymiany na pewno pójdzie całe zawieszenie hamulce itp.. jeżeli chcesz zrobić takiego szatana to naszykuj worek pieniędzy, warsztat mechanika i zapas nerwów ;D a co do opisu potrzebnych rzeczy to pewnie zaraz ktoś ci to opowie ;D
 
 
adik942 
nówka sztuka ;)

Wiek: 30
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Tychy
Wysłany: 27-04-2014, 10:40   
   Bolid: Seicento SX


Jesli chodsi o mechanika to chcial bym zrobic to sam z pomoca kolegi dlatego tu pisze bo nie chxe wydawac kupy kasy na cos co moge zrobic sam bo jak bym.mial pieniadze to ktos.by.mi ten silnik wsadzil ale tu nie o to chodzi ;)
 
 
 
ir3n3usz 
Nałogowiec

Pomógł: 64 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 867
Skąd: Radom
Wysłany: 27-04-2014, 18:30   
   Bolid: SC 1.2 16V LPG


Szykuj 10000zł, a najlepiej 15000zł żeby zrobić wszystko inne(hamulec, zawias, fotel, szelki, klatka i takie tam), a nie tylko silnik. W sumie to nie ważne czy 1.1 czy 900, bo i tak wszystko będziesz musiał wymienić. 300zł w jedną czy drugą stronę nie robi żadnej różnicy.

Nie pytaj co potrzebujesz, bo powinieneś sam to wiedzieć biorąc się za bardzo gruby SWAP. Skoro nie wiesz co potrzebujesz to na pewno nie dasz rady. Musisz się określić ile chcesz z tego KM, czy turbo seria czy coś większego. I wiele, wiele innych rzeczy trzeba przerobić. Kupić silnik to nie problem, odpalić i dmuchnąć porządnie może być już kosztownym problemem.
_________________
Moje Seicento
 
 
Michas 
Nałogowiec

Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 162
Skąd: wawa
Wysłany: 29-04-2014, 13:20   
   Bolid: 1.4 T-jet


Jakos dziwnie piszesz koledze, Muwisz gruby SWAP a co w tym trudnego wiele informacji jest na forum. Mowisz ze cos trzeba przerabiac tzn co trzeba?

Chlopak chce wsadzic silnik to po co mu klatka np,wieksze hamulce ,fotele?
po co pisac 10tys albo15tys.nie robiles tego a o kasie muwisz.
 
 
 
z0mek 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 404
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 29-04-2014, 15:14   
   Bolid: Odpychające się 95KM


Cytat:
MUwisz
> słownik się kłania.

ir3n3usz dobrze pisze koledze bo jak robić SWAP to z głową a nie tylko wsadzić silnik i się rozłożyć na pierwszym lepszym winklu bo nie ma czym wyhamować, bo nie ma przyczepności na seryjnym zawiasie itp itd.
Trudnego owszem nic jak się ma pojęcie ale jak się zadaje pytania jeszcze przed wszystkim
Cytat:
co przerobić, gdzie wsadzić i o ogólne informacje
to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy na pewno chce się to samemu ogarniać czy nie lepiej jednak oddać to komuś kto już to robił :smile:
_________________
dobry plan nigdy nie jest zły, bo zły plan rzadko bywa dobry

Borki 2010 #122
Szczyrk 2013 #124
Szczyrk 2014 #65
 
 
 
martinpoz 
nówka sztuka ;)

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-04-2014, 19:02   
   Bolid: Seicento 1.1 Vanna


Już kilka projektów Tjetów jest i sporo pracy z tym jest a na samym silniku się nie kończy.
To jest duża moc nawet w serii i seryjne podzespoły nie wytrzymują.
Już kilka firm ogarniało takie projekty np TRS Racing czy Ital Performance.
Poszukaj po forach projektów, poczytaj na pewno to ci ułatwi troszkę zabawę i naszykuj 10000zł.
Bo to kwota za którą zrobisz auto sensownie i będzie zap,... i szybko hamować i dobrze w zakrętach się trzymać. No i do tego zmiana felg na 14 aby była jakakolwiek trakcja o ile można o takim czymś mówić w Tjetowych projektach.
_________________
Bass by PB-149,7db i będzie więcej

Zawiesznie, sprężyny MTS, Eibach, H&R, KW, Weitec, Sparco, Ta-technix i nie tylko to.
 
 
 
muszek92 
Nałogowiec


Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 130
Skąd: Poznan
Wysłany: 30-04-2014, 09:18   
   Bolid: Seicento T-Jet 1.4 16v


Wal na priv, gdybyś miał pytania, ja ze względu na brak czasu moje sc swapuje na T-jeta już 1.5 roku :P ale temat mam rozeznany praktycznie w 100% :)

Troszkę Cię koledzy może straszą kwotami, ale szczerze Ci powiem, tez myślałem ze wieszczę się w 5tys. ale przy rozbieraniu auta, wyszły jakieś drobnostki, potem okazało się czegos brakuje, że coś trzeba wymienić, że można dopłacić za lepsze itd.. no i na 8-9 tys przestałem liczyć.

na sam silnik 5-5,5 k. na swap starczy, ale seryjne seicento, seryjny zawias, seryjne podzespoły + t-jet, szczerze.. nie ryzykowałbym. :)
_________________
Włoska Grupa Trzymająca Władzę ^^

http://www.fiatwlkp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum