FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seicento jako samochód do... zabawy
Autor Wiadomość
kepa416 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 21-06-2011, 22:18   Seicento jako samochód do... zabawy
   Bolid: Renault


Witam chciałbym się was s pytać czy seicento jest samochodem który mógłby zostać przedmiotem zabawy z motoryzacją młodego człowieka. Obecnie jeszcze Megane II na co dzień ale za duże koszta utrzymania i do tego kup coś to zaraz 1000zł.
Ja sam zawsze chciałem wrzucić gwint albo dobry kit springi i amorki i z czasem pobawić się ze zmianą silnika. Wszystko wraz z czasem bo kasę będę zarabiał w najbliższym czasie i sumiennie odkładał.

Obecnie mam do wydania na sam samochód około 3000zł, kokosy to nie są ale myślę że za tyle kupię coś co da mi dużo przyjemności w doprowadzeniu go stanu idealnego. Miałem propozycje kupienia sportinga za około 2300 zł + przekładka ale nie wiem jak to się ma do normalnego zakupy samochodu z kierownicą po prawej no i czy koszt przekładki jest duży czy mały.

W sumie jeszcze jedno mnie bardzo zastanawia czy mając 186 wzrostu będę czuł się komfortowo na seryjnych fotelach/kubełkach czy będzie potrzebna zmiana foteli i odsuwanie ich do tyłu bo kanapa i bagażnik pójdzie na rzecz lekkości

W sumie mój plan wygląda tak :
zakup auta>sprężyny+amortyzatory>felga stalowa 14' poszerzana

Potem kiedy bym już jeździł był by swap na 1.2 / 1.4 + przelot 2.5' klatka kubełki i bardziej taki kjs setup.
 
 
Big_Bart 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 02-08-2011, 09:49   
   Bolid: 900 SPI CF2 YOUNG-POLONIA


O wzrost się nie martw,bo ja mam 193 i wcale a wcale nie narzekam,na brak miejsca w Seicento (Cinquecento).Co do Twojego planu,to moim zdaniem bardzo dobry.Seicento to tanie w utrzymaniu autko.Za tysiąc złotych,to kupisz całą sportową zawiechę,a do meganki pewnie tylko komplet seryjnych amorków.
Tyle tylko,że ten cały SPORTing w seicento,czy to w cinquecento,to tak trochę z przymróżeniem oka.Osiągi tych samochodzików,nie są wcale jakieś oszałamiające (juz nie mówiąc o dziewięćsetce,którą mam teraz).Poza tym swap silnika,to już trochę wiąże się z kosztami,oraz probblemami w późniejszym użytkowaniu (poczytaj wypowiedzi).
No ale tak jak napisałeś "do zabawy",napewno bardzo fajne i wdzięczne autko.

Co do zakupów,to moim zdaniem nie ma sensu w Twoim przypadku,kupowac sportinga.
Sportingi zazwyczaj są już dorżnięte,a jak znowu znajdziesz jakiegoś zadbanego,to będą za niego chcieli bóg wie ile.Przecież i tak chcesz wywalać zawieche,zmieniać silnik...podejrzewam,że zewnętrznie tez go będziesz chciał modyfikowac.Doradzam zwykłe 1100 (nie 900!) na początek i od razu pierwszy mod-zmiana zawieszenia.
 
 
 
automaniak126 
Nałogowiec


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 285
Skąd: z rodziny Fiata
Wysłany: 02-08-2011, 20:06   
   Bolid: Seicento


a ja polecam ci kupić tanio vana z dobrą budą, skoro silnik i zawieszenie pójdzie na wymianę to po co przepłacać za całość, mówisz że siedzienia tylne i tak wywalisz więc w vanie już masz to z głowy :) za 3 tys kupisz nawet z rocznika ponad 2000r. jak dobrze trafisz....no chyba że biały kolor ci nie odpowiada bo przeważnie takie są cany i czasami tż czerwone i niebieskie ale to rzadziej...
_________________
Kupujesz auto, ale nie do końca ogarniasz temat? Chętnie pomogę w mojej okolicy. Mogę dojechać. Info na pw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum