FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na jakiej stacji tankujecie i dlaczego?
Autor Wiadomość
tigernet 
nówka sztuka ;)


Wiek: 48
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-02-2008, 10:34   
   Bolid: Seicento 1,1 SX


ja leje benzynke albo na NESTE (jak smigam po miescie), albo na Shell'u (jak smigam w trase). na Shell'u autko mniej spala (kilka razy tego juz doswiadczylem).
_________________
BłĘkItNoOkI SeJeK / SzArOoKa FoKa
 
 
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 26-02-2008, 11:02   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Ja tam gdzie taniej. Czyli Jet, Carrefour (paliwo z Lotosa), Bliska (paliwo Orlen). Ogólnie zawsze jest w baku po 10L. Jak trzeba wyczyścić układ i wytracić wodę z zbiornika to wlewam setkę denaturatu do baku. W magiczne właściwości Vpower, Verwa, Lotos Dynamic itp. nie wierzę. Silnik ma swoją charakterystykę przy jednym typie paliwa (liczba oktanowa). Przy próbie zmiany na wyższą BĘDZIE pracował regularniej (większa odporność na detonacyjne) ale tylko to-więcej spali. Na przegląd zamierzam zalać paliwo z Statoil. Ponoć 95`tka ma prawie zerową zawartość siarki-lepiej całokształt wyjdzie na wykresie spalin :]
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
Ostatnio zmieniony przez barthez 26-02-2008, 11:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
lukasscs 
nówka sztuka ;)


Wiek: 39
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: Bojszowy
Wysłany: 26-02-2008, 20:32   
   Bolid: Seicento Van 1.1 + gaz


ja tam tankuje gdzie popadnie choć nie powiem gaz na shelu jest bardzo dobry :grin:
_________________
d(^_^)b I Like POWERBASS d(^_^)b

http://www.seicento.pl/te...-sej-vt8793.htm
Fun Club Motoryzacji - http://www.morgionteam.pl
 
 
 
blondas 
Podróżnik

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 549
Skąd: kocialin
Wysłany: 26-02-2008, 20:58   
   Bolid: seicento


shell i tylko shell
dlaczego?
ano ufam tej marce i sie jeszcze nie przejechalem nigdy...
 
 
...Pandzia... 
Smerfetka

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-02-2008, 21:11   
   Bolid: Fiat Panda 1.1


Pe napisał/a:
Pandzia wpadnij na BP w Poznaniu to Ci zrobię kawke hehe ;)

Leje na BP (mam dość blisko - muszę wyjść z zza kasy :P ) lub na Shellu, od biedy na JET'cie. Ponoć Nes(T)le bardzo dobrze wypadło w testach - znajomi leją i nie narzekają.


No do Poznania nie jeżdże ja robie okolice Legnicy, Bolesławca, Kłodzka, Brzegu Opolskiego :) Ale może kiedyś się skusze :]
 
 
 
famale 
Smerfetka


Wiek: 37
Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-04-2008, 20:52   
   Bolid: Fiat seicento 1.1


Shell- blisko domu, dobre hot-dogi :P no i paliwko w miare ok
_________________
)}I{( FIAT SEICENTO )}I{(

http://images32.fotosik.p...4a548d44med.jpg
 
 
blondas 
Podróżnik

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 549
Skąd: kocialin
Wysłany: 13-04-2008, 21:16   
   Bolid: seicento


no musze przyznac ze statoil ma lepsze hot-dogi niz shell :-?
 
 
banan_wlkp 
Chiquita
Banana :)


Wiek: 37
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 451
Skąd: Konin / Bydgoszcz
Wysłany: 13-04-2008, 22:57   
   Bolid: Fiat Seicento FUN (899cm3) / VW Bora 1.9 TDI


ja sie przerzucilem na shella... przy tankowaniu na TESCO, Carefurze robie 270km na full baku a na Power Shell Gas 310-320 km
_________________



...Don't wanna be a hero
Just an everyday man
Trying to do the job the very best he can...

 
 
 
elmo 
Nałogowiec
maruda


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 338
Skąd: Radom
Wysłany: 14-04-2008, 00:46   
   Bolid: mobil: 00' S 1.1śpi na gazie


blondas napisał/a:
no musze przyznac ze statoil ma lepsze hot-dogi niz shell :-?

najlepsze hot-dogi są na orlenach :))
a bak uzupełniam supremą 95, bo przy cięższej nodze auto pali tyle samo paliwa co zwykłego 95 przy superoszczędnym poruszaniu się :-P (no i żyję z nadzieją, że jak kiedyś zdejmę głowicę żeby odprężyć silnik pod turbo, to ona od spodu będzie jak nowa :lol2: )
_________________
[moje auto]
Ostatnio zmieniony przez elmo 14-04-2008, 00:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Wiek: 42
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14-04-2008, 08:41   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ja tankuję na NESTE ... z tego co zauważyłem , to paliwo lepsze od badziewia z JET (silnik lepiej mi się wkręca na obroty)
Al znajomy mówi , że tankując na ORLEN przejeżdża więcej km .... nie wiem o co kaman , ale chyba zacznę testować paliwa z ORLEN
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
TAs 
TAssmańska Diablica

Wiek: 42
Dołączyła: 28 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 14-04-2008, 10:42   
   Bolid: Fiat Punto


KurczaK napisał/a:
że tankując na ORLEN przejeżdża więcej km .... nie wiem o co kaman


Kura, ale do tego jeszcze dochodzi sposób jeżdżenia. Jak ci powiem, że ostatnio na BP zatankowałam 95 do pełna i zrobiłam na tym 602km, to zaczniesz testować paliwo na BP?

Wg mnie nie ma co szaleć. Wybrać jedną i od czasu do czasu można zalać gdzie indziej, ot tak dla kaprysu. ;)
 
 
 
Obywatel 
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 80
Skąd: Słupsk
Wysłany: 14-04-2008, 11:22   
   Bolid: PASSAT B5FL, CLIO III, było SC 900


KurczaK napisał/a:
ja tankuję na NESTE

Tak jak ja. Od dawna wszystkie samochody tankuję na NESTE i nie narzekam. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?
 
 
Znakomity 
Nałogowiec

Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2008, 21:12   
   Bolid: Był 1.1 SPI


A ja często tankuję na stacji Auchan przy Wola Parku i jest ok a na orlenie jak chce sobię punkty wykorzystać z karty vitay na rabacik. Jak miałem autko służbowe to testowałem różne stacje m.in. Orlen, BP, Shell, Statoil, Neste itp i rózne paliwa tam tankowałem-nawet te sławetne V-powery, supreme, vervę i inne cuda za które wpadało więcej punktów na karty programów lojalnościowych i powiem szczerze że...żadnej różnicy nie odczułem. Zastanawia mnie jak może lepiej wkręcać się na obroty sej który ma 54KM a setkę osiąga po kilkudziesięciu sekundach... Autka firmowe którymi testowałem te paliwa były (przeważnie) pandy 1.2 i 1.1 ale róznież doblo, octavia, fabia no i moje prywatne autka i w ŻADNYM nic nie uległo poprawie ani pogorszeniu. Spalanie zawsze w tych samych granicach (różnice z zalezności od warunków jazdy). Fakt że nigdy nie tankuję na nieznanych mi stacjach i przesadnie tanich (nie licząc auchan'owej stacji ale jest sprawdzona) więc może nigdy nie zatankowałem jakiej totalnie lipnej benzyny... Wg mnie przy słabym silniku nie ma mozliwości zauważenia różnicy przy zatankowaniu "lepszego" paliwa. Jeśli producent dopuszcza stosowanie paliwa które ma 95 oktanów to jaki ma sens stosowanie paliwa które ma 98 oktanów albo niby lepszego 95 np.V-power?! Z moich obserwacji dokonanych na dystansie przynajmniej 200tys km stwierdzam że nie ma to żadnego sensu. Napewno wielu Was się ze mną nie zgodzi ale żyjemy w wolnym kraju więc niech każdy leje co chce i za ile chce :wink: A agrumenty tego typu że te vervy, supremy itp mają super wspaniałe dodatki czyszczące które to spowodują że silnik przejeździ dwa razy tyle jakoś mnie nie ruszają. Wolę częsciej zmienić olej, filtry, nie katowac auta na zimnym silniku, w zimie najpierw rozgrzać silnik a dopiero później używać ogrzewania i napewno dalej dojadę niż na "super" paliwie droższym o 50gr (albo i więcej) na litrze :))
Przepraszam za ciut przydługą wypowiedź :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
 
 
zolpi 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2008, 21:46   
   Bolid: Seicento 1,1 SPI


Znakomity napisał/a:
A agrumenty tego typu że te vervy, supremy itp mają super wspaniałe dodatki czyszczące które to spowodują że silnik przejeździ dwa razy tyle jakoś mnie nie ruszają.


W aktualnym "Motorze" 16/2008 jest artykuł o paliwach- NIE DAJ SIĘ NACIĄGNĄĆ - te benzyny tyko dają efekt w autach do tego przystosowanych...A właściwości czyszczące to bujda!
Polecam artykuł...
 
 
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 14-04-2008, 22:08   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Nie czytam gazet i ich testów a dlaczego :?: Panująca tam wszechobecna rzecz jasna sprawa - kto da więcej € ten wygrywa w rankingach i tak jest wszędzie.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
Ostatnio zmieniony przez barthez 14-04-2008, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum