FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zanikanie stacji radiowych
Autor Wiadomość
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 29-06-2007, 22:43   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


Samochód mój, który został przerobiony z Vana na osobówke miał od nowości metalową puszke wielkości 5cm na 5cm (mogło być tak myśle teraz wzmacniacz sygnału lub filtr). Lecz kabel antenowy, który wychodził z owej puszki powodował zanik stacji radiowych. Po podjechaniu do speca powiedział, że ta puszka jest nie potrzebna jak jest popsuta. Więc odłączył antenowy kabel i urawał jakiś tylko nie pamiętam jaki.

Teraz mam problem bo jak jade to stacje zanikają i po chwili zależy od terenu wracają. Jak stoje czy na włączonym czy na wyłączonym silniku wszystko gra. Nawet podczas jazdy nie ma pisku tylko radio BLAUPUNKT TORONTO MP73 szuka lub nadaje stacje jakby była za górami za lasami.

Prosiłbym o rade co mam robić, czy wzmacniacz pomoże (JAK GO SIĘ PODŁĄCZA) bo ja laik, a może coś innego.

Spróbuje zrobić fote tej puszki jak się uda.
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 29-06-2007, 22:53   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Tu mnie kolego showmen, zadziwiłeś :znudzony:
W moim mniemaniu radioodbiorniki Blaupunkt-a mają najlepsze Tunery.
Myślę że coś może być nie tak z Anteną.
Bo i mnie się w mieście zdarza że stacja zanika .. to normalne gdy jesteś blisko nadajnika stacji lokalnej.

Czy ten problem jest na każdej z odbieranych stacji? czy może tylko na jednej ?
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 29-06-2007, 23:13   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


Powiem krótko i na temat kupiłem to radio BLAUPUNKT TORONTO MP73 bo wiedziałem dobrze, że ta firma produkuje najlepsze tunery i tak jest. Odbierają wszystkie stacje RMF FM, ZEt, MARYja :wesoly: ale moja stacja Eska słabo a na niej mi zależy a wiem bo jeżdze z innymi co mają fabryczne radia np. Grundig kaseciak w Oplu Astrze 92r., że u nich odbiera lepiej i nie przerywa.

U mnie była taka puszka od początku która miała na stałe kabel antenowy wmontowany w nią i dopiero wtyk antenowy do radia. Nie łączyło w miejcu od razu przy wyjściu z puszki i jakw dziure wjechałem to kabel podskoczył i nie łączył. Trzabyło ustawić kabel aby był prosty to załapało. Więc wkurzony pojechałem i powiedzieli, że nie potrzeby odłączył ten antenowy i oderwał z kostki jakiś inny nie pamiętam koloru.
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 29-06-2007, 23:23   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


showmen napisał/a:
U mnie była taka puszka od początku która miała na stałe kabel antenowy wmontowany w nią

no to z pewnością był wzmacniacz antenowy.
Powiem Ci że coś takiego już tu przerabialiśmy .. użyj opcji "szukaj" :)

poza tym , na allegro chyba coś takiego kupisz ... jak nie na Allegro ... to leć do sklepu z elektroniką .. tam na 100% to będą mieć :)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 29-06-2007, 23:25   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


A ktoś mi powie jak podłączyć taki wzmacniacz chodzi mi tylko o ten kabel czerwony i czy z kostek ISO można wyciągać kabel bo gościu mi urwał i kawał jest w kosce a on jest nie potrzebny (poprostu chce wyjąć niepotrzebny kabel z kostki bardzo cieńki) ale jak?


http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=209578128
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 29-06-2007, 23:47   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


showmen, proponuję zacząć używać znaków interpunkcyjnych , bądź składniej pisać wypowiedzi ....

showmen napisał/a:
A ktoś mi powie jak podłączyć taki wzmacniacz


co tu za filozofia ?
Czerwony przewód do +12V ( może być z zasilania radia bądź z tego czerwonego przewodu co Ci z kostki wystaje ... ale tego kawałka nie rozumiem bo zakręciłeś coś z wypowiedzią )
Nie wiem gdzie ten przewód Ci wystaje ( ten urwany ) może pokaż foto albo coś takiego ;]

Co do wzmacniaczy z Allegro , to nic konkretnego Ci nie polecę .. najlepiej udaj się do sklepu z elektroniką i niech sprzedawca Ci coś poleci :)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 30-06-2007, 05:22   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


Wystaje mi w kostce ISO bo do niej był podłączony wcześniejszy i chciałbym odłączyć wcześniejszy i podłączyc ten nowy co będzie. Czy da rade to samemu zrobić, wypiąć stary? Jak tyo mam zrobić? I nie wiem czy na pewno ten to jest kabel +12V i czy wkładam w kosce w odpowiednie miejsce? Po czym poznać?
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 30-06-2007, 07:20   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


showmen, ... kolego ....
Nie łaska poszukać ?
ciekawe linki do CarAudio

Mała Encyklopedia CarAudio

Tu znajdziesz z pewnością odpowiedź dotyczącą złącz ISO


Cytat:
nie wiem czy na pewno ten to jest kabel +12V i czy wkładam w kosce w odpowiednie miejsce? Po czym poznać?

a jak pisałem w poprzednim poście " podeślij foto " to się już nie zauważyło ?
Pomyśl trochę ... Jak mamy Ci pomóc skoro nie widzimy tego złącza ? Nie jesteśmy magikami Kolego showmen,
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30-06-2007, 07:45   
   Bolid: SC 1.1 SPI


hmmm
na poczatek to prosze cie showmen o jakas skladnie poprawna bo az ciezko mi sie czyta twoje opisy :wink:

tak jak sasiad moj KurczaK poprosil - podeslij foto kostki to cos wymyslimy

zrob porzadek w instalacji - kup wzmacniacz antenowy , nie koniecznie na allegro bo przeplacisz za przesylke i pozniej w razie czego bedzie niepotrzebna zabawa ze zwrotem jak nie pomoze. Poszukaj w sklepach eletronicznych lub motoryzacyjnych.
Cala zabawe zacznij jednak od sprawdzenia instalacji antenowej - wymieniona ESKA moze miec u ciebie slabszy sygnal od pozostalych stacji - co przy "slabej" antenie daje takie efekty zanikania.
pzdr
 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 01-07-2007, 17:10   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


Wrzucam obiecane foty i proszę o spojrzenie i odpowiedź czy to wzmacniacz antenowy i czy ten kabel przyważnie czerwnony (+) wychodzący ze wzmacniacza mam podłączyć pod ten niebieski w kostce ISO (automatyczna antena).

http://www.fotosik.pl/pok...b5160e69c9.html
http://www.fotosik.pl/pok...44c1b87918.html
http://www.fotosik.pl/pok...56b587f18a.html
http://www.fotosik.pl/pok...fc74d2786d.html

PS. Antena jest dobra , nie połamana, instalcja w porządku, radio odbiera super.
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 01-07-2007, 17:24   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


fotosik.pl wisi ... jak tylko looknęna foto , to dam odpowiedź
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 01-07-2007, 22:02   
   Bolid: SC 1.1 SPI


patrze i widze ... wzmacniacz antenowy :wink:
wiec tak - podepnij czerwony ze wzmacniacza pod niebieski (remote antena) ale tylko pod warunkiem ze jest tam caly czas napiecie - bywa tak ze napiecie jest tylko podczas wlaczonego tunera radiowego a na odtwarzaczu CD zanika - miernik albo zarowka i sprawdz. Jesli bedzie zanikalo to podepnij pod zasilanie. Czarny to masa oczywiscie. Caly wzmacniacz zamocuj gdzies w miare estetycznie i stabilnie zeby znow w czasie wstrzasow sie cos nie urwalo.

pozdrawiam
 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 01-07-2007, 22:19   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


To mam rozumieć, że prąd ma płynąć nawet jak nie jest kluczyk wsadzony ani radio włączone. A przecież po co ma stale płynąć jak i tak nie słucha się radia TYLKO cd/mp3? Ten czarny kabel co idzie od zmacniacza to był kabel antenowy do radia. On mi nie łączył w miejscu gdzie zaczynała się wtyczka. Więc myślałem, że połącze kabel z wtyczką inaczej ale nie dało rady.

A tak poza tym to stary wzmacniacz był przecież podłączony do niebieskiego kabelka to musi być dobrze. A i tak nie czaje jakby nie płynął prąd to jak mam to inaczej podłączyć! O co chodzi z tą masa (czarny kabel). Ale licze, że będzie tak jak było dobrze.

Jakby ktoś znał jakiś suuuper dobry wzmacniacz antenowy to prosiłbym olinka lub podanie nazwy firmy! !!
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 01-07-2007, 22:35   
   Bolid: SC 1.1 SPI


showmen napisał/a:
A przecież po co ma stale płynąć jak i tak nie słucha się radia


fakt - podepnij pod "remote antena" - mam ciezki dzien - sorry

masa jak widze - pewnie z anteny - podlacz tak jak bylo - powinno zadzialac o ile "ustroistwo" jest dobre.
Jesli nie to mozesz takiego poszukac
http://www.allegro.pl/ite...enowy_20db.html
 
 
 
showmen 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: 03-07-2007, 12:51   Zanikanie stacji radiowych
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI 54KM Actual 2000r.


Czy taki nowy wzmacniacz antenowy uwolni mnie od tego problemu. Czy może spowoduje pogorszenie odbioru powodując jeszcze większe szumy i piski w głośnikach.

wzmacniacz antenowy

A może potrzebny jest separator antenowy choć miałem tylko taką puszke jaką pokazałem na fotach. Ale przecież producent po coś tą starą puszeczke umieścił w tym miejscu?

Przymierzam się do zakupu takiego wzacniacza co jest na Allegro więc zastanawiam czy ten zakup ma sens.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum