FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[JAK] Podłączenie radyjka wprost pod aku
Autor Wiadomość
bartszatki 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Toruń
Wysłany: 01-04-2009, 15:32   
   Bolid: Seicento 900


amigo76,

chcąc zostawić bezp. 2A przed radyjkiem, jak łączyć całość w kabinie? Dolutować jakoś + i masę do wtyczki i jakoś izolacją opatulić czy też chamsko ucinać wtyczkę, kupić ramkę na bezpiecznik i wlutować?

Może ktoś zamieści 2 fotki - pierwszą z łączenia całości na AKU a drugą z połączenia przed radyjkiem w kabinie?
 
 
Albin 
Nałogowiec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: Wyszków
Wysłany: 01-04-2009, 20:29   
   Bolid: Seicento 0.9


Nie rozumiem do końca... Przecież radia standardowo mają bezpiecznik na kablu z zasilaniem... Ja ten kabel podłączyłem bezpośrednio pod aku i działa bez problemów.
_________________

 
 
bartszatki 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Toruń
Wysłany: 01-04-2009, 20:54   
   Bolid: Seicento 900


W przypadku Unidena bezp jest we wtyczce. Chcę pociągnąć kabel od AKU i po prostu zastanawiam się jak to połączyć już w kabinie żeby został ten bezpiecznik 2A przed radyjkiem...ucinać, lutować do wtyczki czy inaczej łączyć przez ten biały zatrzask między wtyczką a CB?
 
 
Albin 
Nałogowiec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 136
Skąd: Wyszków
Wysłany: 01-04-2009, 21:08   
   Bolid: Seicento 0.9


Nie wiem o jakiej wtyczce mówisz. U mnie z radia wychodziły dwa przewody - plus i masa. Na plusowym był bezpiecznik. Po prostu dołączyłem dłuższy przewód i podłączyłem to do akumulatora.
_________________

 
 
morfik 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 6
Skąd: Maszewo
Wysłany: 14-03-2010, 12:44   
   Bolid: Fiat Seicento Brush 900


bartszatki napisał/a:
W przypadku Unidena bezp jest we wtyczce. Chcę pociągnąć kabel od AKU i po prostu zastanawiam się jak to połączyć już w kabinie żeby został ten bezpiecznik 2A przed radyjkiem...ucinać, lutować do wtyczki czy inaczej łączyć przez ten biały zatrzask między wtyczką a CB?


Moim zdaniem najbezpieczniej będzie dać podwujne zabezpieczenie. Gniazdo bezpiecznikowe (ten biały zatrzask :] ) z bezpiecznikiem o stopień wyższym niż bezpiecznik przed radyjkiem czyli w tym przypadku 5A, a przed radyjkiem zamontować drugie gniazdo bezpiecznikowe i przełożyć do niego bezpiecznik 2A. Oczywiście oryginalną wtyczkę najlepiej będzie obciąć ;)


Większy bezpiecznk będzie zabezpieczał samochód a mniejszy samo radyjko.
 
 
 
TheStig 
Nałogowiec


Pomógł: 74 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 672
Skąd: Słupsk
Wysłany: 09-10-2011, 16:13   
   Bolid: Opel Astra C14NZ + LPG


Witam wszystkich. Jestem zielony jeśli chodzi o sprawy elektryki więc mam pytanie. Chce podłączyć CB pod aku, ale zastanawiam się czy jest sens ciągnąć instalacji aż do komory silnika skoro radioodtwarzacz działa mi bez kluczyka. Jakbym wziął + i - z radioodtwarzacza, to nie stałoby się nic? Dzięki za odp, pozdrawiam.
 
 
bart_k_pl 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 14
Skąd: Rawa Maz/Łódź
Wysłany: 05-08-2012, 15:40   
   Bolid: fiat seicento 900


odrobinę odświeżę temat. dostałem na urodziny yosana i mam takie pytanie, czy poprowadzenie dodatkowego gniazda zapalniczki z akumulatora załatwi sprawę tak samo jak bezpośrednie połączenie?
_________________

 
 
 
m@rtines 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 29
Skąd: JO90XA
Wysłany: 07-08-2012, 07:16   
   Bolid: Seicento


bart_k_pl, w przypadku Yosana lepsze będzie podłączenie pod aku.
Nie wiem dokładnie jaki masz model ale są to radia dość podatne na zakłócenia zwłaszcza tansze modele.
Jak będziesz podłączał to nie zapomnij o zamontowaniu przed radiem bezpiecznika jeśli go nie masz na kablu.
_________________
Bravo Delta International DX Group
Marcin: 161BD845
QTH: JO90XA
 
 
dijack 
Nałogowiec
Noł lajf


Pomógł: 15 razy
Wiek: 31
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 817
Skąd: Wieluń
Wysłany: 03-11-2012, 16:51   
   Bolid: Seicento 1.1 SPI


Nie będę zakładał nowego tematu. Mam pytanie czy istnieje możliwość podpięcia radia na kablach od zapalniczki? Chodzi mi tylko aby nie trzymać kabla z wtyczką w tunelu, zapalniczka nie musi działać tylko aby kable były ukryte pod tunelem.
_________________
Pozdrawiam Szymon
SEICENTO NA FACEBOOK'U
 
 
 
Uncrossed 
Nałogowiec


Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 788
Skąd: Włocławek
Wysłany: 07-11-2012, 17:32   
   Bolid: Seicento 1.4 16V


jesli nie uzywasz papugi non stop i koncowka mocy caly czas nie chodzi to oczywiscie jest taka mozliwość (bd dzialac tylko na zapłonie)- gdybys gadal caly czas radio tak czy tak pobiera spory prad co powoduje grzanie sie kabelkow a te przy zapalniczce najgrubsze nie sa a i izolacja cienka wiec moga ( nie musza ) sie spalic i zrobic mini-mega zwarcie w całym ukladzie. w przypadku gadania non stop proponuje mimo wszystko zasilanie z aku ew przekaznik na 12V sterowany z gniazda zapalniczki - po zgaszeniu silnika nie bd musial pamietac go wylaczac :)
Odnosnie umieszczenia CB ja swoje zamontowałem w tej małej wnęce po stronie pasażera - zasilanie prosto z aku i nie przeszkadzaja zbedne kable bo i ten od anteny puszczony przez deske, próg, pod siedzeniami i wypada mi w bagazniku :)
_________________
Seicento 1.4 16V


Mój białas:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum