FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie elektryczne przednich halogenów
Autor Wiadomość
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-08-2018, 01:28   Podłączenie elektryczne przednich halogenów
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Witam. Mam już panel ze Sportinga z włącznikiem halogenów i kombinuję jak to podpiąć. Z tego co znalazłem na schematach w książce Zembowicza i co sam potwierdziłem oglądając płytkę stykową z wnętrza panelu przycisków podłączenie jest następujące. Panel ma dla halogenów przewidziane trzy "piny" w białej wtyczce:
- na pinie numer 12 pojawia się MASA po wciśnięciu przełącznika halogenów, ma ona aktywować przekaźnik halogenów, który zaświeci lampy
- na pin numer 2 należy wprowadzić PLUS ze świateł pozycyjnych, dopiero gdy zostanie on podany można włączyć halogeny (bez pozycyjnych nie zapalą się)
- na pin numer 1 należy wprowadzić PLUS zza przekaźnika halogenów, czyli ten sam który prowadzi już na same lampy

Zastanawia mnie po co jest wprowadzony PLUS halogenów z powrotem do panelu ja pin 1? Nie chodzi o zapalanie się kontrolki w przycisku, bo ona działa nawet gdy tego pinu się nie podłączy. Patrzyłem po ścieżkach na płytce i nie jestem pewien, ale ścieżka prowadzi gdzieś do części odpowiedzialnej za TYLNE światło przeciwmgielne. Wobec powyższego mam pytanie do osób, które mają SC z halogenami przednimi:

- Czy gdy włączycie SAME pozycyjne oraz halogeny przednie (bez mijania i drogowych), to możecie włączyć również przeciwmgielne tylne?

Pytam ponieważ w wersji bez halogenów przednich, tylne przeciwmgielne można włączyć TYLKO przy zapalonych mijania, na samych pozycyjnych nie zapalą się (o dziwo można je włączyć też przy drogowych, ale kto by jeździł na drogowych w gęstej jak mleko mgle :D )

Tymczasem wertując przepisy drogowe okazało się, że w złej przejrzystości powietrza jest obowiązek włączenia świateł mijania lub mijania razem z halogenami przednimi lub też SAMYCH halogenów przednich, BEZ mijania. Mam prawko od wielu lat, ale o tym nie wiedziałem, myślałem że mijania muszą być zapalone zawsze i non stop, choćby nie wiem co (zakładam że nie mamy dziennych). W sumie byłoby to logiczne, w końcu w gęstej mgle świecące wyżej mijania zniweczą cały efekt wypracowany przez halogeny, bo będą tylko oświetlać mleko. Więc w gęstej mgle można sobie zapalić przednie halogeny BEZ mijania, no ale przy widoczności poniżej 50m trzeba zapalić też tylne przeciwmgielne... i pytanie czy można tak zrobić umieściłem wyżej na tłusto, teoretycznie powinno się tak dać i po to jest wprowadzenie plusa halogenów na pin numer 1, ale zanim sam sprawdzę w aucie chciałbym podpytać czy to tak działa, bo nie chciałbym usmażyć świeżo zakupionego panelu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie za długi post mi wyszedł ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum