FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
montaż stożka i wynalazek - ecotek
Autor Wiadomość
yuby 
nówka sztuka ;)

Wiek: 39
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-01-2007, 15:56   montaż stożka i wynalazek - ecotek
   Bolid: Fiat Seicento Sporting '98


Sprawa stożkowego filtra już była maglowana kilka razy, ale po lekturze naszej "zaprzyjaźnionej" niemieckiej stronki znowu mam mętlik. Długości, pojemności etc. sie oblicza. Czyli ich wymiary będą w jakichś tam granicach w zależności od stopnia modyfiakcji w silniku. A na tejże stronce ile jest zdjęć, tyle rozwiązań. Rozumiem uturbione Seje będą miały inne rozwiązania. Ale co robi filtr bezpośrednio na przepustnicy?
Druga sprawa to czy znacie, mieliście styczność z takim wynalazkiem:
http://tuning.jcauto.pl/pl/instrukcje/eco_tek_/ ? Widziałem filterki małe na odmach. Ale to zdaje się nie jest to.
Co do mojego rozwiązania to myśle czy zamiast kopulki paliowskiej dać bezpośrednio kolanko. Da to efekt w postaci bardziej równego strumienia powietrza. Bo w objętościach przed przepustnica ta struga się zaczyna kotłować. No chyba że mechanika płynów ma swoje prawa :|
 
 
jataman 
Turbomasta


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2005
Posty: 308
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2007, 00:59   
   Bolid: seicento


uturbione seje musza miec na tyle duzy stozek zeby go nie zassalo a tak to jaki dolot bedzie to nie ma roznicy

rozwiazanie filtr na przepustnicy widzialem takie cos nie daje dobrych chyba ze masz wlot na masce bezposrednio nad nim

co do wyliczen bez prob sie nie da.... nawet doloty yankowe byly modyfikowane i dobierane a jak forma sie zepsula to nie chcialo im sie robic nowej mimo ze byl zbyt na kolektory dolotowe.

powietrze na wejsciu musi byc "skotlowane" dlatego kolektora dolotowego i kanalow dolotowych nie wygladza sie na wysoka polerke tylko zostawia rysy poprzeczne zeby powietrze moglo wirowac i lepiej wypelniac komore spalania.

ja troche sie tym kiedys interesowalem ale nadal jest tam wiecej niewiadomych niz wiadomych, jednego jestem pewien ze dolot bez pomiarow na hamowni z kibel rury moze wiecej zepsuc niz pomoc, ciezko jest od tak trafic w odpowiednie wymiary


co do wynalazku ktory dales to powiem ci :shock:
:shock: :shock: troche podchodze do tego jak do magnetyzerow ;) zwlaszcza do czesci o 20% zwiekszeniu mocy i jednoczesnym spadku spalania :lol: :lol: :lol: :lol: to nawet lepsze od czipow na allegro :lol: :lol: :lol:
_________________
260KM, 307NM mało :/
miłośnik AWD
Ostatnio zmieniony przez jataman 30-01-2007, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
yuby 
nówka sztuka ;)

Wiek: 39
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-01-2007, 22:25   
   Bolid: Fiat Seicento Sporting '98


Wracając do artykułu w GT o kompletnym dolocie Węglarskiego to miał on długość 620mm, i zdaje się 65mm średnicy. Dodawał 5KM i 10Nm. Wynik super, czyli niby kupić kilka części i samemu złożyć.

Yanek próbował i stworzył coś o podobnych parametrach. Ale po konstrukcji obu, widać pewne wspólne cechy. Znaczy się do serii jest określona sprawdzona konstrukcja.

A może nasz znajomy akurat trafił z wymiarami tej kibel-rury? Przecież nie różni się chyba ona od stalowej. Jeśli się wzorowal na którymś ze sprawdzonych dolotów to efekt może być.

Co do tego wynalazku... to tyle komentarza wystarczy :lol: . Ale faktem jest, że widziałem filterki małe w amerykańskich wozach - ale to właśnie na odmach były pozakładane.
 
 
jataman 
Turbomasta


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2005
Posty: 308
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-01-2007, 22:45   
   Bolid: seicento


yuby napisał/a:
Ale faktem jest, że widziałem filterki małe w amerykańskich wozach - ale to właśnie na odmach były pozakładane.


no na odme sie zaklada zeby nie rzygało olejem po komorze ;)

a co trafienia to w totka tez trafiaja nie znaczy ze kazdemu sie uda ;)
_________________
260KM, 307NM mało :/
miłośnik AWD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum