FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż centralnego zamka
Autor Wiadomość
kakameo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 32
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: ok. Wadowic
Wysłany: 24-08-2011, 20:11   
   Bolid: seicento


pilota dokupię niedługo ale póki co chciałbym żeby działało z kluczyka...
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 24-08-2011, 20:49   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


kakameo napisał/a:
pilota dokupię niedługo ale póki co chciałbym żeby działało z kluczyka...
Jak będziesz rozbudowywał system zamka centralnego to nie kupuj pilotów i centralki radiowej tylko do zamka centralnego a cały moduł autoalarmu.Jak zechcesz w przyszłości alarm to zostaniesz z pilotami i centralką zamka centralnego na pilota.A tak centralka alarmu obsłuży zamykanie i otwieranie drzwi pilotem
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
faon 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 24-08-2011, 21:16   
   Bolid: seicento 900 2002r.


macher tak jak piszesz, ale z tego co widzę to kakameo ma ważniejsze wydatki, bo odrazu takiego zestawu nie kupił, po drugie, to czy sam da rade ogarnąć montaż alarmu? No chyba, że ktoś zrobił manuala montażu alarmu.
 
 
faon 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 24-08-2011, 21:18   
   Bolid: seicento 900 2002r.


ps macher, zaraz w postach będziesz miał silnik do sejaka :lol: 899
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 24-08-2011, 22:37   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


faon napisał/a:
macher tak jak piszesz, ale z tego co widzę to kakameo ma ważniejsze wydatki, bo odrazu takiego zestawu nie kupił, po drugie, to czy sam da rade ogarnąć montaż alarmu? No chyba, że ktoś zrobił manuala montażu alarmu.
robiłem swego czasu jak kolega kakameo czyli centralny na kluczyk, dokupiłem później osobno centralkę radiową na dwa piloty zmiennokodowe (drożyzna) ale i tak kierunkowskazy nie migały. Zachciało mi się alarmu więc dokupiłem i teraz zostałem z centralką i dwoma pilotami walającymi się po garażu. Dlatego napisałem niech od razu inwestuje w centralkę alarmu a nie do zamka centralnego na pilota.Montaż alarmu to wyzwanie dla mnie było na dwa dni ale nie robocze tylko dorywczo tak że poradzi sobie.Przynajmniej mam centralkę tam gdzie chciałem ukryć a nie tam gdzie standardowo kładą i dla amatorów cudzej własności przysługę czynią
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
Pawelec 
Piaseczno SC Team


Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 277
Skąd: WPI-....
Wysłany: 25-08-2011, 07:48   
   Bolid: czerwony:)


ale o co kupowac centralny bez pilota jak teraz koszta sa smieszne ja 2 miechy kupilem centralny z pilotem za 80zl na allegro dzialal elegancko ma wyjscie pod domykacz szyb alarm syrenke a po 2 gie co to za cetralny jak i tak trzeba kluczyka uzywac a tak jest pilocik i cyk otwart zamkniety :mg:
_________________
http://www.polskajazda.pl.../Seicento/27071

 
 
 
kakameo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 32
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: ok. Wadowic
Wysłany: 25-08-2011, 08:41   
   Bolid: seicento


i po co się denerwować. Miałem okazje dostać 2 siłowniki (master/slave) i wiązkę z centralka za 30zl to kupiłem. dorobiłem "Z" i już. za pilota na allegro dam powiedzmy 40zł i całość wyjdzie nie więcej niż 80.
Jak ktoś wyżej wspomniał mam ważniejsze wydatki a że okazja byla to nie pogardziłem. W przyszlosci sprawie sobie pilota.

A co do problemu to troche pogmerałem tym drutem i śmiga. Prąd oczywiscie z radia bo nie mam fabrycznej instalacji.
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 25-08-2011, 08:58   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


kakameo napisał/a:
i po co się denerwować. Miałem okazje dostać 2 siłowniki (master/slave) i wiązkę z centralka za 30zl to kupiłem. dorobiłem "Z" i już. za pilota na allegro dam powiedzmy 40zł i całość wyjdzie nie więcej niż 80.
Jesteś pewien że ta centralka z zamka jest radiowa i samo dokupienie pilota starczy? Wątpliwe to jest. Będziesz musiał kolejną centralkę dokupić z antenką i ze dwa piloty do tego. Nie chcę pisać w kółko to samo ale od razu proponuję byś kupił centralkę z alarmu. Nie musisz od razu podłączać syrenki czy blokady silnika ale po pierwsze już będziesz miał o niebo lepsze bo piloty zmiennokodowe (trudniejsze do wgrania przez przypadkowych złodziejaszków) po drugie w każdej chwili dokupisz syrenkę podłączysz blokadę i już lepsze zabezpieczenie samochodu masz, centralka alarmu jaką mam też posiada dużo funkcji m innymi wersje komfort samozamykające drzwi jak przekręcisz kluczyk (dobre na światłach gdzie można stracić przedmioty z półki w samochodzie jak ktoś podejdzie i zabierze otwierając drzwi), sterowanie drugim kanałem (otwieranie bagażnika z pilota) itd. To jest do przemyślenia , widzę że małym kosztem chcesz zrobić udoskonalenie ale w przyszłości zapragniesz może alarmu i centralkę która kupisz z pilotami na allegro za te 40 zł (plus przesyłka ) wyrzucisz
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
faon 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 25-08-2011, 15:11   
   Bolid: seicento 900 2002r.


Z tego co mi wiadomo albo się nie spotkałem to żadna centralka (w zasadzie tylko sterownik) nie ma opcji dokupienia i wgrania samych pilotów. Będziesz musiał kupić alarm lub sterownik z pilotami do centralnego. Same sterowniki z pilotami też mamy 2 rodzaje, mikroprocesorowe ( sterujące fabrycznym lub innym sterownikiem) i te na przekaźnikach co mogą sterować od razu c.z. bez udziału innych modułów. Lepiej faktycznie inwestować w alarm chociażby, że masz seja lepiej zabezpieczonego i co uważam za DUŻY PLUS sterowanie otwieraniem bagażnika (sam tak mam i rewelka) a kluczyk używany tylko do stacyjki.
 
 
kakameo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 32
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: ok. Wadowic
Wysłany: 25-08-2011, 18:42   
   Bolid: seicento


Przepraszam za zamieszanie. Użyłem skrótu myslowego :) Mówiąc "kupie pilota" miałem na mysli centralke + pilot oczywiscie. Teraz do silowników posiadam tylko zwyklą :)
Zastanowie sie nad tym alarmem. Szczerze mówiąc nie przywiązuje wagi do bezpieczeństwa seja. Mieszkam w takiej okolicy ze nie boje sie o auto. Ale skoro za 20zl wiecej mozna miec alarm to moze sie skusze. w końcu lubie okazje :)
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 25-08-2011, 18:51   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


kakameo napisał/a:

Zastanowie sie nad tym alarmem. Szczerze mówiąc nie przywiązuje wagi do bezpieczeństwa seja. Mieszkam w takiej okolicy ze nie boje sie o auto. Ale skoro za 20zl wiecej mozna miec alarm to moze sie skusze. w końcu lubie okazje :)
Oj skoro nie kradną samochodów w wadowicach to przemyśle przeprowadzkę w te strony. Jeszcze tylko niech remonty w centrum się skończą bo koszmarnie się jeździ... Co do alarmu (to nie jest reklama) polecam alarm superforteca. Działa kilka ładnych lat a zakładałem sam bez specjalistów
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
wojtasek 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Mosina-Poznań
Wysłany: 21-09-2011, 19:11   
   Bolid: seicento


Witam, jak widać jestem tutaj nowy więc witam wszystkich i mam pytanie. Proszę mi powiedzieć czy jest ktos w okolicy poznania-kościana kto by mi zamontował centralny 2 drzwi i bagażnik. Interesuje mnie central dedykowany do fiata oraz całłkowity koszt usługi.
 
 
 
Santa 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 348
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25-09-2011, 22:06   
   Bolid: '99 900+lpg -> 1.2 8v ;)


Witam Szanowne Grono.

mam problem z alarmem w swoim Seicento. Mianowicie, wczoraj wieczorem odstawiłem go na parking, wcisnąłem guzik na pilocie, centralny się zamknął a alarm uzbroił. Dziś byłem cały dzień poza domem, parę chwil temu chciałem sprawdzić jak działa podświetlenie deski, a tu lipa. Oba piloty nie rozbrajają alarmu. Co więcej, dioda przy kierownicy świeci ciągle, zamiast mrugać.
W instrukcji stoi napisane, że taki tryb świecenia oznacza rozładowaną baterię nadajnika alarmu, jeśli tak to jak ją namierzyć i wymienić?
Proszę o poradę, bo nie mogę się dostać do samochodu....

Pozdrawiam!
 
 
 
Pawelec 
Piaseczno SC Team


Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 277
Skąd: WPI-....
Wysłany: 26-09-2011, 08:24   
   Bolid: czerwony:)


Santa napisał/a:
W instrukcji stoi napisane, że taki tryb świecenia oznacza rozładowaną baterię nadajnika alarmu, jeśli tak to jak ją namierzyć i wymienić?


rozkrec pilot i tam masz baterie i wymien :wink:
_________________
http://www.polskajazda.pl.../Seicento/27071

 
 
 
Santa 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 348
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-09-2011, 13:31   
   Bolid: '99 900+lpg -> 1.2 8v ;)


Ok, źle się wyraziłem ;)
Chodziło oczywiście o odbiornik czyli puszkę pod maską. Co mogło się stać, że nie reaguje na polecenia z pilota?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum