FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż centralnego zamka
Autor Wiadomość
Santa 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 348
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-09-2011, 20:01   
   Bolid: '99 900+lpg -> 1.2 8v ;)


No cóż, alarm już działa....
Otworzyłem samochód kluczem i gdy alarm miał się włączyć wyłączyłem go z pilota... Ot tak, żadnej interwencji, zmian, jakby się zawiesił... ;)

Pozdrawiam!
 
 
 
wojtasek 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Mosina-Poznań
Wysłany: 10-10-2011, 20:55   
   Bolid: seicento


..skoro nikt się nie zgłosił centralny założyłem sam i 150 pln zostało w kieszeni..
 
 
 
piotrr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 19-10-2011, 23:33   
   Bolid: BMW E39 520i (Seicento Żony)


Wiram wszystkich
przyłącze sie do tematu chce zonie założyc centralny do sejko i odłaczyc stary alarm bo nie jest potrzebny czy w tym celu wystarczy zlokalizowac centralkę alarmu i poprostu zasialnie odciąc ?
co do CZ myślę ze nie bede miał problemów juz jeden zalozylem kiedys do seata na 4 dzwi plus kufer i wszystko było si tutaj tylko 2 drzwi wiec sprawa łatwa kierunki nie potrzebne bo po co :)
jest może jakis manual podłaczenia siłowników? (kwestia blaszek i drucika)
jesli chodzi o podłaczenie do prądu to zawsze wale pod aku plus dodatkowy bezpiecznik (banał pociągnosc 2m kabla) uwazam to za jedyny dobry sposob dokładania nowej elektroniki
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 20-10-2011, 08:30   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Ja bym zostawił centralkę alarmu. Jak ma wyjście na sterowanie zamkiem centralnym to tylko kupujesz zestaw zamka bez sterowania radiowego podpinasz pod alarm i już masz na pilota i z migającymi kierunkami i powiadomieniem piknięciem syrenki. Jeśli chcesz wywalić centralkę alarmu jednak to sprawdź jak jest podłączona. Możesz mieć wewnętrzny immobiliser w tej centralce i jak wypniesz zasilanie to możesz nie odpalić bo zablokuje wtrysk paliwa lub zapłon.Jeśli jednak chcesz zamek centralny bez alarmu to chyba też na pilota? Taki zestaw kupujesz i podpinasz. Też kierunki można podpiąć i syrenkę do sygnalizacji. Jeśli bez pilota tylko na kluczyk chcesz to lepiej zestaw z dwoma masterami zakup. Do drzwi pasażera też i jednym kluczykiem otworzysz dwoje drzwi niezależnie od kierowcy czy pasażera strony. Ale wracając do początku sprawdź czy masz sterowanie centralką zamka z centralki alarmu i przemyśl pozostawienie alarmu do sterowania zamykaniem drzwi
 
 
piotrr 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-10-2011, 07:14   
   Bolid: BMW E39 520i (Seicento Żony)


alarm który jest, jest uszkodzony musiałem go wczoraj odłaczyc pilot nie działa nie widziałem podlaczenia pod centralny, kupowanie nowych pilotów ustawianie itp szkoda czasu i kasy, samochód nocuje w garażu wiec alarm mi i tak nie potrzebny więc wylonduje w koszu a z zapłonem sobie poradziłem prosta sprawa wystarczyło zewrzec dwa przewody od sterownika pompą wtryskową nie widziałem żadnego schematu a zajeło mi to 2min alarm jaki siedzi to FOX, teraz kupie sobie centralny na piloty podłacze sobie sam i bede wszystko wiedzia co jak idzie, podłaczenie kierunków to żaden problem a sygnału zadnego nie bede instalował bo po co
a to zestaw jaki chce zainstalować :
http://allegro.pl/zamek-c...1874081791.html
http://allegro.pl/sterown...1874081862.html
 
 
lukaszekb22wawa 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-11-2011, 18:04   
   Bolid: Seicento


Witam.Pewnie było to a forum ale nie mogę znaleźć.Dziś zgodnie z onstrukcją z forum próbowałem samodzielnie założyć centralny zamek.Prąd podłączyłem do kostek od radia, a kabelki do awaryjnych centralkę schowałem za konsole gdzie są awaryjne więc po wciśnięciu pilota awaryjne migają a siłowniki się otwierają i zamykzją.Mam problem jak zdjąć tapicerkę z drzwi.Klamka mi blokuje.Pozdrawiam
 
 
dominik520 
Bywalec

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 60
Skąd: czempin
Wysłany: 22-11-2011, 18:08   
   Bolid: seicento


odkręć klamke :)) :)) :))
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 22-11-2011, 18:09   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


lukaszekb22wawa napisał/a:
.Mam problem jak zdjąć tapicerkę z drzwi.Klamka mi blokuje.Pozdrawiam

Pod klamką masz zaślepkę z gumy a pod nią śrubkę na klucz inbusowy
 
 
lukaszekb22wawa 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-11-2011, 13:48   
   Bolid: Seicento


Witam.Kupiłem na allegro ten oto centralny zamek http://allegro.pl/zamek-4...1938477316.html Sprzedawca zapewniał że do seicento pasuje.Mam takie pytanie.Podłączyłem do prądu kierunkowskazy działają siłowniki też chodzą.Jak umocować siłowniki i jak to założyć na drzwi.Mam seicento young silnik 900 z 2000 roku.Pozdrawiam
 
 
TheStig 
Nałogowiec


Pomógł: 74 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 672
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23-11-2011, 13:54   
   Bolid: Opel Astra C14NZ + LPG


Na pierwszej stronie tego tematu znajdziesz odpowiedź.
 
 
marek86 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-04-2012, 14:34   
   Bolid: Seicento Fun


przymierzam się do założenia centralnego - taki jak na zdjęciu na pierwszej stronie tego tematu. Mam już alarm założony przez poprzedniego właściciela. Sejci posiada wyprowadzone przewody w słupkach (jak się domyślam) pod elektryczne szyby i centralny zamek. Z centralką od CZ chciałbym się wpiąć pod centralnkę od alarmu. Teraz moje pytanie, czy muszę przeprowadzać nowe przewody od centralki CZ do słupków drzwi? Jak moge wykorzystać rozprowadzoną już instalację do centralnego? Gdzie znajdują się drugie końce przewodów które mam w słupkach koło drzwi? Jest możliwość podpięcia się pod nie?
 
 
mariusz1606 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 650
Skąd: Żółtowo
Wysłany: 02-07-2012, 23:16   
   Bolid: SC 0.9,SC 1.1-> 1.2 16V, GS500E


czy możecie polecić ten zestaw?
1.chciałbym pilot na scyzoryk
2.mieć otwieranie tylnej klapy z pilota
3.ewentualne domykanie szyb elektrycznych
http://moto.allegro.pl/sc...2458681308.html
 
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 03-07-2012, 10:34   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


To tutaj masz to wszystko co chcesz. Dwa mastery to dobrze- - otworzysz kluczykiem drzwi kierowcy od strony pasażera i na odwrót. Dodatkowo dwa siłowniki (urządzenie na 4 drzwi) więc już będzie jeden do tylnej klapy.Tylko nie wiem jak to się montuje te siłowniki bo są z innymi otworami . Ja mam taki jak tutaj
http://www.ceneo.pl/7018094
- zobacz otwory oba wzdłuż osi siłownika a w tym zestawie są na ukos. No i siła uciągu duża - pewno będzie trzaskać - w seicento jest potrzebny mały skok siłownika ale można to pewno uregulować
Poczytaj o tym sprzedawcy - opinie ma sprzed 4 lat ...
Wracając do oferty - ten zestaw to prawie jak alarm.
 
 
mariusz1606 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 650
Skąd: Żółtowo
Wysłany: 03-07-2012, 15:47   
   Bolid: SC 0.9,SC 1.1-> 1.2 16V, GS500E


do otwierania klapy zostawił bym ten siłownik który już jest, po co zmieniać skoro pracuje? :smile: P.S. podłączam kostki do elektrycznej regulacji reflektorów,ciepło :-P
 
 
 
kakameo 
nówka sztuka ;)

Wiek: 32
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: ok. Wadowic
Wysłany: 10-07-2012, 13:02   
   Bolid: seicento


Witam!
W swoim samochodzie mam założone coś takiego
http://moto.allegro.pl/za...2469600389.html
Dziś w prezencie otrzymałem sterownik bodajże taki
http://allegro.pl/show_item.php?item=2462770587

Szybka wskazówka jak to zamontować bezboleśnie? Niestety oprócz karty gwarancyjnej nie otrzymałem żadnej instrukcji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum